Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с TPS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с TPS

    Здравейте, имам проблем с моя фиат браво, дава ми грешка в TPS - датчика за положението на дроселовата клапа.моля за съвет, къде мога да си намеря втора употреба защото нов струва към 600-700 лв и ми свети лампата за електроната дюза постоянно иначе машината си варви суперТрябва да гадаем какъв е автомобла ти и с кой двигател.Най-вероятно е бензинов затова местя темата в правилния раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org
    fiat bravo 1.9 td100

    #2
    Защо реши ,че това е раздела да пуснеш обявата си?Все пак дизеловия двигател няма дроселова клапа.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      За 600-700 лева тук продават двигател Нов ТПС е около 4 пъти по-евтин от това което си мислиш. Разглоби го, изчисти го, изчисти всички клеми. И може да опиташ да го понаместиш - затягаш винтовете, но не ги стягаш - нека пластинката се мърда ( не да хлопа, но като бътнеш по-силничко да се мести ), оставяш двигателя да работи и леко я местиш. Ще усетиш как се менят оборотите. Когато откриеш положението е което двигателят работи добре просто завий винтчетата. Ако и това не помага - потърси си друг, но помисли има ли смисъл да вземеш втора ръка. Цената на новите изобщо не е това, което си писал.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        За каква кола става дума?
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          Ако е на 1.4 - 130 лева ( може да ти кажат, че трябва да смрниш целия инжекцион - не е вярно)
          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
          тел. 0883437022

          Коментар


            #6
            значи много се извинявам за недоразумението фиата ми е дизел 1.9 тд 100s помпата ми е лукас и ми казаха че тпс-а е заминал.не разбирам много от двигатели,нормално ли е да ми харчи 10-11 на 100км. в града.
            fiat bravo 1.9 td100

            Коментар


              #7
              Този харч не е нормален. Трябва да ти харчи 8-9

              Коментар

              Working...
              X