Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем:Високи обороти на празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем:Високи обороти на празен ход

    Имам Фиат Темпра 1.6i.e. 1992г. с един вал.От известно време при загряла кола оборотите на празен ход са 1400-1600 1/мин.Има нещо интересно при освобождаване от скорст първите 5-7сек оборотите са нормални около 800 1/мин,а след това скачат на 1400-1600 1/мин.Всичко друго е нормално,палене на топло и студено,динамика принудителен празен ход,разхода е завишен с около 0.5л при градско.Къде според вас причината?БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО х 100!!!

    #2
    ЗдрастиТи не пишеш дали имаш газова уредба(за това се предполага че нямаш)Най-често това се дължи на повреден датчик за загряла кола (coolant temperature sensor) и грешка в ECU-тоМоже и моторчето за празен ход да се ебава ама това вече трябва да се установи (къде е причината)Ти с кой номер двигател си?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Re: Проблем:Високи обороти на празен ход

      Коментар


        #4
        Смених датчика,но за съжаление не от него .Дайте някакви други идеи.Примерих стария датчик и новия и двата са индентични по показатели.Сигнала който идва до ЕКУ от него ПИН2 и 25,както и на термото за въздуха ПИН14 и 25 са в норма.Много кофти

        Коментар


          #5
          Re:Обороти празен ход...

          Провери степ мотора-конектора,-чукни по корпуса му ,ако задържа би трябвало да се оправи,изкарай го,почисти штока му със сух/не съдържащ масло/спрей...Това е твърде типична повреда при този проблем...Успех!
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            HELP!!!

            Рестартирах ЕКУ и проблема изчезна за 70-80км градско и след това пак същото Сигурно ЕКУ трупа от някои датчик грешки и затова след известно време влиза в авариен режим(според мен).Моторчето за празен ход е в добро здраве и работи без никакви задържания.Това може ли да е от ламбда сондата?Колата няма АГУ.

            Коментар


              #7
              мнение ....

              А на диагностика не си ли ходил? Обикновено някой "разбирачи" поне казват каква грешка се е натрупала а "специалистите" даже казват и от къде е, а "хай-добрите" /такъв още не съм срещал / казват каквоо да се направи .....А между другото как ресетна ЕКУ-то?
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                Ресет на ЕКУ

                Махаш клемата на акумулатора чакаш 15мин и слагаш отново.

                Коментар


                  #9
                  с махане на минуса на акомулатора е ресетнал ЕКУтоколега моя съвет е направи една диагностика на ЕКУто във Вантотрейд, излиза при тях каква грешка трупа и ще ти кажат от какво е....евентуално.

                  Коментар


                    #10
                    Реших проблема!!!

                    Ходих на диагностика и показа натрупана грешка в тротал потенциометъра.Ресетнаха ЕКУ по споменатия по горе метод и спря да показва грешки и всичко изглежда нормално.След след подробен оглед се оказа че маркуча на сервото на спирачките е спукан и като се нагрее омеква почва да смуче въздух и дава грешка.Подменихме полвината маркуч с такъв от серво на Лада и проблема изчезна :D

                    Коментар


                      #11
                      И аз да попитам нещо.Един мой добър приятел има Форд Орион моно инжекция и ми се оплака че както си кара и изключи от скорост то оборотите му се вдигнат до 3.000 и след малко се върнат на нормално положение .Също като спре на стоп пак за момент се вдигнат до 3.000 и отново паднат.Ходил на Плевен на диагностика но само са му взели 25лв почти нищо не са му казали.Предполагам че моноинжекционите били то на Фиат или Форд са долу горе едни и същи и дефектите би трябвало също да са еднакви.Нещо да мога да го насоча да провери?
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте .Моят приятел с Форда ходи на сервиз и както му бях казал да проверят степ мотора така и станало От него била причината.Само че те са му го изолирали и сега без него. Ще има ли някакви последствия??
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар

                        Working...
                        X