Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо няма писта за F1 в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо няма писта за F1 в България?

    Колеги, защо според вас няма писта за Формула 1 в България? Пари ли няма в родината ни? Публика ли нямаме достатъчно? А лятото и с чужденци е пълно...Защо никой не направи една писта, която да е и за формулата и за Мото джи пи? Къде е проблема?
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    #2
    Бе то един свестен парк няма, където хората да се разтоварят или потичат на въздух, ти за писта за Формула 1 питаш

    Коментар


      #3
      Поради същата причина поради която сме единствената бивша соц. страна която не произвежда автомобили!
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #4
        Охохо, колега По този въпрос най-меродавното мнение би било на Bernie Ecclestone, но причините според мен са основно няколко:1. Винаги е необходим promoter, т.е. човек /фирма, който официално да даде идеята, да се захване с организацията, най малкото да организира среща м/у Bernie Ecclestone и местните власти, да се стигне до принципно споразумение за даване на лиценз за такава писта, после да бъде поет ангажиминт от двете страни и т.н. Следва намирането на инвеститор готов да изръси 200-300 милиона евро с тенденцията да си ги избие после през годините от продажби на билети, реклами, провеждане на тестове....2. Както става ясно предвид обема на инвестицията, трябва да има сигурност, че ще има възвращаемост и печалби. А може ли да има такава сигурност? Само ако Bernie Ecclestone даде лиценз и включи тази писта за дълги години в календара на Ф1. А за тази чест се борят в момента грамадни държави като Русия и Индия. След като и техните писти бъдат включени в календара, то или трябва да изхвърлят някои традиционни писти (Hungary to be kicked out скоро може би ) или да увеличават броя на стартовете. При сегашните лабораторни състезания, повече от 20 старта са почти немислими. То и в момента едва успяват да запазят европейските стартове щото Bernie ги не ще заради множеството ограничения за реклами, данъчните условия и какво ли още не. А1 в Австрия вече отпадна. Говори се и за Magny Cours. Spa Francorchamps едва отърва кожата след едногодешно прекъсване, а това е най-готината и дълга писта в целия сезон.3. Ми какво да кажем за цените на билетите. Напр. за Magny Cours билетите само за състезанието са между 82 и 530 евро. Аз бих платил като поп, както и болшинството колеги в този форум. Но колко сме ние? А ако пък дойдат 100-200,000 чежденци къде ще ги настаним. То около София няма толкова хотели пък да не говорим за, например, около Севлиево или някое друго място. Ами пътища, ами изобщо инфраструктура?...Въобще причини бол, ама само за тези се сещам на един дъх. Ако някой се сеща за нещо друго да допълва, но всички тези фактори се отчитат когато се организира нещо по-крупно от Спартакиада Жалко е, но замисляли ли сте се колко пъти подред ни режат за зимни олимпийски /не че за тях ми дреме на жилетката де /Та така.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Над Варна...малко след ТВ кулата има възможност за изграждане на таква писта! Има и достатъчно място за чужденците - хотели бол! Чудя се защо нямаме далновидни инвеститори тук? Може би, защото всички паралии са тъпи и гонят бързата печалба? Не знам...тезата ти ми се струва стабилна, но все пак...Истанбул се пласираха, а ние...пак ше се включим като деветата дупка... Разбрах те идеално, но си мисля, че може би има и друго обяснение на тази ситуация.
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            Поне да имахме българин-пилот във формулата! Или поне в мото джипи! А имаме кадърни асове! Какво ни липсва тогава? От там да започнем!

            Коментар


              #7
              Аз доколкото знам още по Татово време е била започната писта някъде около Сливен , но защо не е завършена мисля , че всеки би могъл да си отговори !
              Никога не е късно да откриеш себе си!
              Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
              Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

              Коментар


                #8
                Защото и да направим писта (я тя ще е уникална - вълнообразно асфалтирана), веднага ще почнат с разкопките - първо ВиК ще се сетят, че са забравили някоя тръба да сложат и ще я издълбаят напреки на най-скоростната част, после енергото, БТК. Накрая ще насипят рововете с чакъл. Малко преди някое състезание ще я закърпят ударно. Ще стърчат шахти (или бай Мангал ще ги е гепил), да продължавам ли?
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  simeon3000 написа:
                  Защото и да направим писта (я тя ще е уникална - вълнообразно асфалтирана), веднага ще почнат с разкопките - първо ВиК ще се сетят, че са забравили някоя тръба да сложат и ще я издълбаят напреки на най-скоростната част, после енергото, БТК. Накрая ще насипят рововете с чакъл. Малко преди някое състезание ще я закърпят ударно. Ще стърчат шахти (или бай Мангал ще ги е гепил), да продължавам ли?
                  Колегата и комшия е преди всичко реалист Но е прав, че в строежа на пистата задължително трябва специално да се покани да участва фирмата дето асфалтира Цариградско. Представяте ли си как ще къртят дребните вълнички в асфалта при 320 км/ч. Да го видим тогава Кими
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    Е ма чакайте сега... тя пистата няма да е в София (че да я асфалтират хората на Бат Бойко), а в Сливен, където асфалтират качествено... Иначе съм съгласен с gantcho - няма шанс да имаме Ф1. Дори и затова, че сме в ЕС (Цариград не е!!!).Тук важат сума ти забрани за реклама на цигари, за реклама на какво ли не, и т.н., да не се повтаряме с колегата.Мисля че сме писали доста по тази тема във форума, който иска да се поразрови.

                    Коментар


                      #11
                      а тази писта която е била започната покрай Сливен.. докаде са стигнали с изграждането й ?
                      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                      Коментар


                        #12
                        най-грубо казано - до кривата круша Иначе трасето е готово, остава да се положи асфалт и останалата инфраструктура...Но си стои така от поне 20 години...и няма изгледи да стане. Като стана Лечков кмет доста се поразшумя покрай тази писта, но изглежда като се направиха проучвания се оказа нерентабилна инвестиция и пак всичко замря.

                        Коментар


                          #13
                          Нямаме писта за F1 поради това, че ние път като хората нямаме камо ли писта да правим, това е моето мнение, според мен така стоят работите!

                          Коментар


                            #14
                            Интересно ми е как ще се справят болидите с дупките. Особено като почнат кръпките на асфалта. И колегата забрави нещо важно. След като ВиК резнат напречно пътя и сложат тръби, няма да се мине и месец преди някоя тръба да отиде, и да дойде "манго" с багера и да почне да рине по асфалта.
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                            -------------------------------------
                            1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                            Коментар


                              #15
                              Недейте така бре....кво е това подценяване.Ше ви разкажа нещо. Имаме вила в едно село до Габрово, казва се Гъбене. Род.телото са я купили 78 година, така че от двегодишен тичам из поляните там....лееееко по-нагоре, има няма 5 километра е селото Горна Росица, дето за сефте видях на живо женски гърди / измеждудругото...мил спомен /...та ако някой ми беше казал, че на тая същата поляна, де само цици могат да изкочат и най-много някоя мечка, ще се прочуе по цел свет, че и по евроспорт ще я дават, нямаше да повярвам....Обаче стана, нали видяхте. Разбира се, мотоциклетният спорт и най-вече организацията му няма нищо общо с тази на пистите за Ф1 и самата формула, но......знае ли човек.Така че търпение, ше зареве и у Бг формула, може и внука на Райконен да я подкара, ама няма значение....ще я има...

                              Коментар

                              Working...
                              X