Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дистанционо за аларма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дистанционо за аларма

    От известно време дистанционното на алармата ми се задейства трудно. Казаха ми,че било от самата кутийка / бутоните се скапвали лесно/. Някой знае ли дали може платката да се премести в по - солидна кутийка или да се програмира друго дистанционно? И къде може да се направи?
    Fiat Marea 1,6 16V 1998
    Lancia Y 1.2 8v 1997
    Fiat Tempra 1.6 1991

    #2
    И аз се интересувам от същият въпрос.

    Коментар


      #3
      Re: Дистанционо за аларма

      nikolay nikolov написа:
      От известно време дистанционното на алармата ми се задейства трудно.
      А не би ли могло да е от батерията? Кога е сменяна?
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Батерията е сменена сравнително скоро. Определено е от качеството на самата кутийка.
        Fiat Marea 1,6 16V 1998
        Lancia Y 1.2 8v 1997
        Fiat Tempra 1.6 1991

        Коментар


          #5
          В магазините за електронни елементи има подобни кутийки. Все ще намериш такава в, която да вкараш платката на дистанционното, но дупките за бутоните едва ли ще паснат. Ако си сръчко все ще я пригодиш някак. Настройването на друго дистанционно е трудно и скъпо занимание, дори не знам дали някой се занимава с това... Има друга често срещана причина за неработещо дистанционно - контактните пластини, или пруйинки, които са допрени до батерията. Най-добре разглоби дистанционното и без да вадиш батерията провери дали има ток на местата, където пластинките са запоени за платката. Възможно е и въпросните спойки да се нуждаят от ново припояване. Успех!P.S. Забравих да кажа, че има възможност и самите бутончета да смениш, но трябва да си сигурен, че там е проблема. И друго... ако е изпускано достанционното има вероятност да му е мръднала честотната настройка нанякъде, но това се отнася за случаите, когато достанционното хваща от 3 метра
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Re: Дистанционо за аларма

            nikolay nikolov написа:
            ... бутоните се скапвали лесно..
            Бутоните се скапват наистина, обаче се подменят. Самите бутони са на самата платка. На кутийката е само гума която седи над бутоните.

            Коментар


              #7
              Къде има такива магазини за електронни елементи

              Коментар


                #8
                Срещу ателието ми има едно момче което ми презапой копчето на едно дистанционно именно защото не действаше. Ако не си решил проблема пиши ми ЛС и ще ти обясня каде да го намериш.

                Коментар


                  #9
                  Имам същия проблем - прекъсва ми дистанционното (не е батерия, нито контакти, нито ключетата на бутоните).След като обиколих 3-4 алармаджии стана ясно, че е най-добре да се отиде при производителя (ако алармата е българска) и да се вземе ново дистанционно.Лошото е, че нито знам къде е монтирана алармата, нито какво производство е. Ако някой е виждал ето такъв пулти знае от каква аларма да свирка.
                  2.4 JTD

                  Коментар


                    #10
                    мойто дистанционно е същото,само че и двете копчета са му черни,купих я от СТС (един приятел работеше там)ако е същата имат дистанционни по 10 лева май бяха

                    Коментар


                      #11
                      Re: Дистанционо за аларма

                      nikolay nikolov написа:
                      От известно време дистанционното на алармата ми се задейства трудно. Казаха ми,че било от самата кутийка / бутоните се скапвали лесно/. Някой знае ли дали може платката да се премести в по - солидна кутийка или да се програмира друго дистанционно? И къде може да се направи?
                      ИМАХ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ КАДЕ ЛИ НЕ ХОДИХ И НЕ РОВИХ И НАКРАИА СЕ ОКАЗА ЦЕ Е ОТ СПОИКАТА НА ИЗЛЪЦБАТЕЛИА ТАКА ЦЕ ПРОБЖАИ ДА ГО ПРЕЗАПОИ6 На това му се вика правопис

                      Коментар

                      Working...
                      X