Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра дизел - проблем с антифриза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра дизел - проблем с антифриза

    Имам Tempra 1,9 TD 94g. Прави високо налягане във водната система и изхвърля около 2 литра антифриз и спира да изхърля. Не загрява по време на движение - държи около 90 градуса. Казват че е сдухала гарнитурата. Когато завъртя двигателя (загрял) без да се запалва мотора, нивото на антифриза се надига. Със сигурност ли това е гарнитура ?Благодаря на всички, които отделят време за моя проблем
    Помагай, за да ти помогнат и на теб!!!

    #2
    Re: Темпра дизел - проблем с антифриза

    wpw написа:
    Имам Tempra 1,9 TD 94g. Прави високо налягане във водната система и изхвърля около 2 литра антифриз и спира да изхърля. Не загрява по време на движение - държи около 90 градуса. Казват че е сдухала гарнитурата. Когато завъртя двигателя (загрял) без да се запалва мотора, нивото на антифриза се надига. Със сигурност ли това е гарнитура ?Благодаря на всички, които отделят време за моя проблем
    И аз имах подобен проблем като взех колата и се бях спекъл за гарнитура или глава. Но въпросът е кога и как изхвърля антифриза? При отворена или затворена капачка на разширителното казанче? Ако е при отворена, така и трябва да е, защото системата е под налягане. Ако е при затворена, смени си най-напред капачката. Моята уж я надуваха и уж работела, но като я смених и всичко спря да чукна на дърво. Пробвай при отворена капачка на студено и работеща кола, дали се виждат бърбунички в казанчето. Това е явен признак за духане във водната система. Като караш иначе губи ли ти се водата- освен тази дето я изхвърля. Ако е така внимавай при изстиване на мотора да не се насмуче някой цилиндър с вода, че след това става лош воден удар! И ако е така- твърдо гарнитура поне!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    Коментар


      #3
      За да не отварям нова тема, искам да попитам тук... Къде се намира (на лесно място ли е) пробката за източване на водата/антифриза? (не съм лягал отдолу да гледам още...)С антифриз съм, не го смених като купих колата. Искам обаче да налея нова смес, понеже идва зимата...
      1997 Brava 1.6, 16V

      Коментар


        #4
        Ми то няма пробка. Поне на типото де. Аз го източвах като свалих долното водно съединение.
        FIAT Tipo 1,4mi - EX
        Alfa Romeo 146ti - EX
        Alfa Romeo 156 2,4JTD

        Коментар


          #5
          Crash73 написа:
          За да не отварям нова тема, искам да попитам тук... Къде се намира (на лесно място ли е) пробката за източване на водата/антифриза? (не съм лягал отдолу да гледам още...)С антифриз съм, не го смених като купих колата. Искам обаче да налея нова смес, понеже идва зимата...
          Мога да кажа при Мареа как е - в долната дясна част на радиатора (т.е. дясно, гледано от мястото на шофьора) има една фина пластмасова пробчица, която е завита хоризонтално.
          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

          Коментар


            #6
            Свалих главата на Темпрата и се видя, че има малки пукнатинки мейду всмукателните и изпускателните клапани на всички цилиндри. Казаха ми че това е нормално. При свалянето на главата само на едно място ме усъмни, че гарнитурата изпука, но за съжаление май в Шумен нямало стендове за проверка на глави. Да не повярва човек! Благодаря на всички за отзивите!
            Помагай, за да ти помогнат и на теб!!!

            Коментар


              #7
              tonov написа:
              Ми то няма пробка. Поне на типото де. Аз го източвах като свалих долното водно съединение.
              Така е и на Брава-та, мерси.
              1997 Brava 1.6, 16V

              Коментар


                #8
                Proweriha glawata waw warna - spukana e na 1 cilindar tochno do brenera. W momenta chakam da ia zawariat, shlajfat i t.n. Remonta samo na glawata ( palno obslujwane) izliza okolo 160 lewa. Ne go pojelawam na nikogo. I nikoi ne moje da kaje tochno ot kakwo se e spukala.
                Помагай, за да ти помогнат и на теб!!!

                Коментар


                  #9
                  Niakoi da pomogne

                  Kade moga da nameria palnite texnicheski danni na Tempra 1,9TD

                  Коментар


                    #10
                    Re: Niakoi da pomogne

                    Raichev написа:
                    Kade moga da nameria palnite texnicheski danni na Tempra 1,9TD
                    ТУКИ е за препоръчване да пишеш на кирилица както всички останали.Всъщност, задължително е
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар

                    Working...
                    X