Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да премахна досадното скърцане при спиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да премахна досадното скърцане при спиране

    Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма Някакви идеи Струговане, смяна на накладките с други

    #2
    Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране

    me_to_u написа:
    Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма Някакви идеи Струговане, смяна на накладките с други
    Като най първо опитай това:смазваш леко с високотемпературна грес /най-добре синтетика/,странично металната плочка на накладките-там където контактуват в апарата-,освен това повърхноста,която контактува с буталото...Качествените накладки имат в тази част полимерно "антискърцащо покритие"-на повечето изглежда на вид като нагърчена боя...Тази рецепта се препоръчва не само от ФИАТ,но и от други водещи производители...Изпробвано -работи!Успех !
    Прикачени файлове
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране

      me_to_u написа:
      Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма Някакви идеи Струговане, смяна на накладките с други
      според мен накладките които си купил са нискокачествени с твърдо феродо и от там се получава гадното скърцане доста често срещано явление за съжалениеП.С на коя фирма са накладките
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Да, забравих да напиша марката, мисля "Lockhead" или "Lock...", не съм сигурен точно. Ще пробвам това, което ми прерпоръча vesko.t

        Коментар


          #5
          Re: Как да премахна досадното скърцане при спиране

          vesko.t написа:
          me_to_u написа:
          Искам да попитам, как да стане това, задните ми накладки да нови, дисковете не. Понеже не лягат хубаво, остават ивици ръжда по дисковете. Изминах подобаващо количество километри, но е много гадно, когато спирам да издавам звуци като стара бракма Някакви идеи Струговане, смяна на накладките с други
          Като най първо опитай това:смазваш леко с високотемпературна грес /най-добре синтетика/,странично металната плочка на накладките-там където контактуват в апарата-,освен това повърхноста,която контактува с буталото...Качествените накладки имат в тази част полимерно "антискърцащо покритие"-на повечето изглежда на вид като нагърчена боя...Тази рецепта се препоръчва не само от ФИАТ,но и от други водещи производители...Изпробвано -работи!Успех !
          на тези които изглежда като нагърчена боя обикновено са нискокачествени добрите имат нещо като гумирана пластина
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            За жалост, препоръчаният метод не ми помогна особено Поразгледах в нета и се установи, че проблема не е само при мен-http://www.fccuk.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=533738&an=0&page=0#Post5 33738

            Коментар


              #7
              И аз имам същия проблем!Твоите постоянно ли свирят или само когато са загряти спирачките?
              Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

              Коментар


                #8
                dr_wolfy написа:
                И аз имам същия проблем!Твоите постоянно ли свирят или само когато са загряти спирачките?
                Свиреха при загряване, при напълно студени спирачки не свиреха. Но, реших си проблема с елементарно запиляване на контактната повърхност на накладките. Сега вече като спра не ме гледат от 100 метра ! :D При мен беше проблема, че не лягаха добре върху диска изглежда.

                Коментар


                  #9
                  Пази накладките от прегряване и няма да имаш този проблем.Използвай само меко феродо.

                  Коментар


                    #10
                    _FGRC_ написа:
                    Пази накладките от прегряване и няма да имаш този проблем.Използвай само меко феродо.
                    Към кого е съвета колега, темата е от преди пет години и нещо?
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Към следващите,които ще четат след нас.

                      Коментар

                      Working...
                      X