Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat CODE се появи най-неочаквано. Какво да направя ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat CODE се появи най-неочаквано. Какво да направя ?

    Значи днеска ми беше готова колата след ремонта на задната броня ( беше ме ударила една девойка ) и отидох на автомивка да я измият. Винаги и само единствено колата е палена със син ключ ( поне докато е била в моите ръце ) и отидох на автомивката, паркирах я и я загасих като оставих ключа в патрона и със свирещ касетофон. Момчетата я измиха външно и вътрешно като през цялото време съм ги гледал и не е имало нередности ( нещо като да са бутали, да са счупили, мокрили не където трябва... ) И слагам аз ключа, въртя на първа позиция и гледам светват само лампите за акумулатора, маслото, ключето и абс-а... След няколко секунди абс-ът изгасва, но останалите три продължават да си светят и не мога да я запаля. Реатанчето въобще не светва... След няколко неуспешни опити да изгасне кодът я прибутахме отстрани и махнахме клемата + на акумулатора за около 5 минути. След което я сложихме и пак същото. Обадих се на един приятел да ми донесе другия ключ ( имам само 2 сини ключа ) и със него същата работа пак не иска. След многократните опити ми направи впечатление едно странно жужене откъм жабката. Придърбаха ме до блока, за да не преча на автомивката и разглобих жабката изцяло, подадох на контакт и чух жуженето, което наподобяваше на шума от жици, които са на късо ( ако си представите как се чува все едно на излизащи искри ). Оглеждах от до всяко едно кабелче и всичките бяха идеални никакви прекъсвания, никакви нагари, но така и не можах да локализирам от къде точно идва този "шум" единственото, което не можах да погледна като хората е една алуминиева кутия със сериен номер и пишеща на нея CRG Bravo TD100, защото беше хваната за сумати места за купето, до които не можах в тъмното да стигна и развия, за да погледна куплунзите, които по всичко личаха, че влизат отдолу гледано в изправено положение. Имате ли идея от какво може да е този шум. Има ли шумът някаква връзка с описания в темата за фиат код "трансмитер"? Моля за помощ, защото ще полудея... Към кой да се обърна ????
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    #2
    А тоя бутон отдолу под седалката натискал ли си го? Да не са го ударили с прахосмукачката?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Че какво общо има бутонът с имобилайзера ? Нали този бутон е за спиране на горивото при удар ? Все едно нищо не ме попита...
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        crush написа:
        Че какво общо има бутонът с имобилайзера ? Нали този бутон е за спиране на горивото при удар ? Все едно нищо не ме попита...
        А ти как мислиш че се спира горивото на дизелов автомобил , ами със електромагнитен клапан на помпата.А как имобилайзера спира горивото , ами и той ползва същия клапан на помпата.Всичко това важи само за TD100.

        Коментар


          #5
          Аха ще го знам оттук нататък.Впрочем kluchar дойде и оправи проблема. Извади бушоните на посоки, врътна няколко пъти ключа на контакт и я запали. Удоволствието за налучкването ми струваше 50 лв. Мерси !
          www.CarProfi-BG.com
          Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
          Зареждане и ремонт на автоклиматици.
          Най-атрактивните цени в София!

          Коментар

          Working...
          X