Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.2 16V - гасне - вече не гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.2 16V - гасне - вече не гасне

    Здравейте ! Извинявам се че пак пускам горе долу същатата тема но и така не можах да си реша проблема с това гаснене . Та проблема е следният както си карам из града и колата без никава причина почва да гасне се едно няма бензин . Интересното е че това го прави само в градско , извънградско почти не се е случвало. Носих я в сервиз , правиха и диагностика , смених кабели, свещи бензинова помпа ... , контактен ключ щотото казаха че от там си губел компютъра тока и затова гаснела така но уви - паг гасне . Вече нямам никаква идея от какво може да е , а е много неприятно . След като угасне на 5-6 палене тръгва и няма никакъв проблем до седвашия път ... . Ако може да помогнете с нещо ще се радвам

    #2
    Кога по-точно гасне? Когато е загряла? В движение или на празен ход?
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      В повечето случай когато е в движение, след като е загряла . Вчера също беше загряла и угасна пак по същия начин на празен ход след 5 минути работа

      Коментар


        #4
        Случайно колата да е "газифицирана"?

        Коментар


          #5
          не е газифицирана Въздушният филтър също е нов ...

          Коментар


            #6
            Датчик на Хол?
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              Това предполагам е датчика, който взема информация от коляновия вал. В аутодата пише че трябва да има съпротивление 850 ома ако става въпрос за него не съм го мерил но утре ще го погледна . Мерси много за насоките

              Коментар


                #8
                Да, за него става въпрос. И при мен така гаснеше - в движение. Особено едно връщане от Рилския манастир - на 10 минути и гасне, но от инерцията пали отново. Измерих съпротивлението, беше близо да това което дават по книжка. Самият датчик при мен е на труднодостъпно място, поразбутах го малко, напръсках с ВД40 - датчика и клемите и вече месец не е гаснала.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  Измерих го, почистих го уж е в стойностите ... да видим сега какво ще е. Дано да е от него, че много е неприятно да ти угасне по средата на някоя натоварена улица ....

                  Коментар


                    #10
                    не е от датчиците ... смени си клемите на акумулатора ... от масата колата забива яко в движение друго виж масата на компютъра
                    Madness Motorsport
                    (\__/)
                    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                    (")_(") signature to help him gain world domination.

                    Коментар


                      #11
                      Пробвай бобината да смениш, обикновено като са на кантар се "проявяват" на загряла кола. Не разрах, като угасне може ли да запали веднага след това?
                      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                      FIAT UNO 1.5

                      Коментар


                        #12
                        Аз сменях бобина заради микропукнатина. Но гаснеше само на празен ход.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Клемите на акумулатора са добре . Затегнах и масата на ECU -то . Когато угасне неможе да запали веднага - припалва и гасне се едно от липса на бензин, като двигателя всячески се мъчи да не угасне тресе се и изобщо -мъка , колкото и да му подавам газ в тоя момент се едно нищо не правя ... и така 3 , 4 , 5 пъти, докато накрая запали и все едно нищо не е станало ще я покарам утре и ще видим P.S Пропуснах да напиша , но ако това случайно може да помогне след последната комп. дигностика започна да гори и много някъде около 10/100 извънградско при каране с 90 ... и около 16-17 градско ,но да се оправи първо другото пък после ще гледам разхода ....

                          Коментар


                            #14
                            Вчера реших пак да я занеса на комп диагностика, но за мое учдване неможаха да влязат в ecu то . Човека от сервиза е познат на баща ми и по принцип много си разбира от работата обаче искало някава парола и това е ... , което ме навежда на мисълта,че предния път нищо не са направили на диагностиката ... . Пиемам всякакви предложения щото вече незнам какво да правя с това браво ... Eдит: Пробвах и аз с виса унискан направена от мен вързва се обаче никави данни не изкарва

                            Коментар


                              #15
                              arto написа:
                              P.S Пропуснах да напиша , но ако това случайно може да помогне след последната комп. дигностика започна да гори и много някъде около 10/100 извънградско при каране с 90 ... и около 16-17 градско ,но да се оправи първо другото пък после ще гледам разхода ....
                              При тази диагностика да не са направили някакъв гаф с компютъра и после да са ти казали че няма проблем . В действителност може да е имало отчетена някаква грешка.
                              FIAT PUNTO 1.7 TD
                              CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                              Коментар

                              Working...
                              X