Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

спойлери

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    спойлери

    някои знае ли то4но как стават и от какви материяли се правят

    #2
    От Стъклен плат и/или мат пропит с полиестерна смола.Има много особености при работа.Най добре ще е да видиш някой майстор как го работи.Иначе трябва да правиш много проби.
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      #3
      колега ти как мислиш дали някои майстод штеми позволи изобшто да видя как стажа

      Коментар


        #4
        По принцип не е трудна технологията. Не съм го правил с голямоформатни изделия, но по общи впечатления от книги и интернет, технологията е следната: 1. Прави се форма от гипс, глина, дърво или дори стиропор (стереопор или както там се пише) , формата се китосва и изглажда. 2. Предполагам, че трябва да се намаже с нещо за да не залепва смолата, а може би ако се покрие с полиетиленово фолио също ще стане...3. Покрива се обтегнато с няколко слоя стъклотъкан, като се маже смолата с четка между слоевете, така че тъканта да се напои добре. За по-лесно повторение на сложни форми, може да се използва не голям лист, а ленти като бинт. Тогава всеки следващ слой се нарежда перпендикулярно на предишния.4. Всеки слой тъкан трябва да стои обтегнато - може да се закрепи с пирончета по края (без да се забиват докрай, за да могат да се извадят лесно накрая)5. Между слоевете не трябва да има въздух, а смолата трябва да е достатъчно, но не в повече. Тоест всеки слой трябва да се притисне добре за да се изтика излишната смола. Здравината в стъклопласта идва от стъклотъканта, а не от смолата.6. Трябва да се оставя малко повече по края, така че да може да се изреже като изсъхне, защото краищата обикновенно са неравни и недостатъчно плътни.7. След 24часа, като изсъхне, се сваля внимателно от формата, обрязват се краищата, китосва се, грундира се и се боядисва.8. За малки изделия може да се използва епоксидна смола, но за по-големи става много скъпо. Има специални по-евтини смоли за спъклопласти. Вижте например продуктите на Оргахим по темата: http://www.orgachim.bg/index.php?loc...tart=0Това е което аз знам, дано да е полезно.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          johnfound написа:
          По принцип не е трудна технологията. Не съм го правил с голямоформатни изделия, но по общи впечатления от книги и интернет, технологията е следната: 1. Прави се форма от гипс, глина, дърво или дори стиропор (стереопор или както там се пише) , формата се китосва и изглажда. 2. Предполагам, че трябва да се намаже с нещо за да не залепва смолата, а може би ако се покрие с полиетиленово фолио също ще стане...3. Покрива се обтегнато с няколко слоя стъклотъкан, като се маже смолата с четка между слоевете, така че тъканта да се напои добре. За по-лесно повторение на сложни форми, може да се използва не голям лист, а ленти като бинт. Тогава всеки следващ слой се нарежда перпендикулярно на предишния.4. Всеки слой тъкан трябва да стои обтегнато - може да се закрепи с пирончета по края (без да се забиват докрай, за да могат да се извадят лесно накрая)5. Между слоевете не трябва да има въздух, а смолата трябва да е достатъчно, но не в повече. Тоест всеки слой трябва да се притисне добре за да се изтика излишната смола. Здравината в стъклопласта идва от стъклотъканта, а не от смолата.6. Трябва да се оставя малко повече по края, така че да може да се изреже като изсъхне, защото краищата обикновенно са неравни и недостатъчно плътни.7. След 24часа, като изсъхне, се сваля внимателно от формата, обрязват се краищата, китосва се, грундира се и се боядисва.8. За малки изделия може да се използва епоксидна смола, но за по-големи става много скъпо. Има специални по-евтини смоли за спъклопласти. Вижте например продуктите на Оргахим по темата: http://www.fiat-bg.org/forum/posting...t=2603Това е което аз знам, дано да е полезно.
          колега а били споделил някои саит косто си 4ел за това и какви са тея книги 10х

          Коментар


            #6
            jarulmo написа:
            колега а били споделил някои саит косто си 4ел за това и какви са тея книги 10х
            Ами ето тук например: http://info.auto.vl.ru/tuning/4860/А за книгите, ми е трудно да дам заглавия. Просто това което съм писал е компилация от много книги, четени през годините...
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              a дологоре да ми кажеш цени на продуктите или саит кадето мога да видя 10 х

              Коментар


                #8
                jarulmo написа:
                a дологоре да ми кажеш цени на продуктите или саит кадето мога да видя 10 х
                По-горе бях объркал връзката към Оргахим (така е като прави човек копи/пейст ). Сега е оправена. Ето я и тука: http://www.orgachim.bg/index.php?loc...=0Винаги можеш да звъннеш един телефон или да провериш в магазините за цени. Стъклотъкан съм виждал в "Бриколаж". Епоксидни смоли има навсякъде. Виждал съм опаковки максимум до 1кг. За по-големи незнам. Това което съм дал по-горе не са епоксидни а полиестерни смоли. Цената трябва да им е по-ниска, но пък къде се купуват - не знам. Ще трябва да питаш в Оргахим.Въобще, ако очакваш някой да ти напише: "Отиваш там и там и купуваш това и това за толкова лева." ще останеш разочарован. Ако си решил сам да си правиш спойлери ще срещнеш много трудности, но пък ако си упорит можеш да постигнеш велики резултати.Успех.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  За да добиеш представа за стъклотъканите ,смолите ,геловете(те са най- външния слой ,след него следват стъклотъканите),отделители виж в www.poliya.com.tr имат дистрибутор в Русе. Друг вносител на висококачествени материали е "Булестер" гр. Елин Пелин . От "Оргахим" може да вземеш полиестерна смола за около 4лв/литър.Недостатъка и е ,че има силни изпарения.В магазина им не съм виждал тази с ниско ниво на стирен. Вносните смоли на горните фирми са с ниско съдържание на стирен и имат едва доловима миризма . Цените им са около 6лв/л. Имат специални за матрици и други за самите спойлери. Стъклотъканите и мата са около 5лв./кг.Пак са няколко вида. Околната температура трябва да е не по-ниска от 15 гр. иначе смолата не желира.
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    #10
                    а ако може така леко да ме светне за формите кадето штесе отлива

                    Коментар


                      #11
                      Колега, изработвал сьм много изделия от стьклопластика: Спортни скутери, спойлери , калници, вани...Общо-взето в технологията няма тайни, но има доста особенности:Трябва ти полиестерна смола, втвьрдител, ускорител, отделител, стькломат / не какьв да е / и естественно - матрица на изделието!Ако ти трябват подробности, мога да ти бьда полезен.

                      Коментар


                        #12
                        Добре!Нека приемем че човек успее да си изработи спойлер,после как става закрепването кам горния край на багажника,с ПОКЪИ рол или с нещо друго
                        Fiat Punto 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          Може да стане без пробиване на капака ,с пристягащи метални планки ако стойките на спойлера стигат до ръба на капака.
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар

                          Working...
                          X