Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво означава тази грешка???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво означава тази грешка???

    Здравейте колеги,От 2-3 месеца имам проблем. Колата е Брава 1.6 16V, 103 к.с. Когато загрее колата понякога оборотите започват да играят. Понякога го правят много осезаемо и дразнещо. Играят в диапазона 100-1100. Докато е студена няма такова нещо, въпреки, че като запаля понякога скачат до 2-3000 оборота и като тръгна се оправят. След всичко изчетено във форума свалих МПХ два пъти и го чистих, смених темп. датчик(синия куплунг, на термостата), въздушен филтър, горивен филтър, свещи, слагах добавка в бензина. Колата е само на бензин. Ходих на диагностика и показа някаква грешка, но не ми казаха какво означава, но мисля, че беше "Грешка самоадаптиращ се компонент". Казаха, че ламбдата работи добре. Знам, че проблема може и да е в ТПС-а. Та въпросите ми са: 1. Може ли да се чисти тоя ТПС?2. Някой знае ли какво означава тази грешка?3. Освен да напръскам МПХ с WD40, както направих, може ли да му се разглобява буталцето и пак да се сглобява или не?Ако трябва ще сменя МПХ или ТПС, но да знам, че проблема ще бъде решен. Иначе не ми се вкарват излишни пари. Благодаря предварително!
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    #2
    За 1.6 в ръководството пише, че при смяна на МПХ или както си го свалил да го чистиш след това трябва да се откачи акумулатора за 20-на минути и след това като запалиш да може ЕКУ-то да разучи новото положение на моторчето. Така е описана процедурата в ръководството.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Да, направих го това, просто забравих да го спомена в предния пост. Sorry. Бях откачил акумулатора за около час и двата пъти. После оставих колата запалена на обороти 10-15 минути и изгасих. Всичко както трябва да е. Но след ден-два пак се появява. Не винаги , но от време на време.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20400виж това макра че е за типо, но предполагам че е същия проблем
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Айде бе колеги дайте съвет!
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Стига чистете тия моторетки за празен ход, ами ги сменяйте ако ще и с втора употреба- сменя се лесно и се пробва още пред автоморгата.И не забравяйте- не я пробвайте с буксата преди да сте я монтирали- да не изхвърчи!
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              Съгласен съм да го сменя и то с ново, но въпроса е, че понякога оборотите не мърдат и в този случай няма как да разбера в момента на пробата дали в моторчето е проблема. А някой знае ли какво означава тази грешка от диагностиката?
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                Колега, ти видя ли какво съм ти писал да видиш?
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар


                  #9
                  Да, видях, разбира се. Но доколкото разбирам при колегата пак е било свързано с моторчето за празен ход. При мен е то е много по-различно и това, което е направил той няма как да го направя и аз, освен да го сменя, стига да знам, че там е проблема.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    Единствено можеш да се разберете, така че да го вземеш за проба 1-2 дена. Но не знам кой и къде ще се съгласи. другия вариант е да видиш кои са изводите за въпросното ключе за празен ход и да му вържеш един светодиод, който го слагаш в купето. Когато стане въпросния бъг ще наблюдаваш светодиода. Трябва да свети стабилно като си пуснал газта и да не свети като си натиснал (може и да е обратното, зависи от свързването). Да няма никакви премигвания е важното.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      Ок ама аз много не разбирам от електроника, но какво ще покаже това? Дори и като съм натиснал газта компютъра не му ли дава сигнал да се отвори максимално много? Абе май ще купя едно, че ако не е там проблема ще го продам. Писна ми вече. И понякога като паля ми държи 2000 оборота, а то навън е 20 градуса. Като натисна газта и пусна отново леко ги задържа високи оборотите и тогава спадат при студен мотор.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        колега при мен се получаваше по сащия начин и се оказа че е от лабсонда отеди да ти закачат колата на стенд и да ти проверят самата сонда.Успех.
                        FIAT PUNTO MK2 HGT

                        Коментар


                          #13
                          Само да не забравяме че ламбда сондат не се взима предвид при студен двигател
                          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                          FIAT UNO 1.5

                          Коментар

                          Working...
                          X