Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Къде караш, ма?"- "Млъкни бе, грубиян"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Къде караш, ма?"- "Млъкни бе, грубиян"

    Битката между половете често се води зад волана, когато мъжете и жените се заяждат помежду си заради различните им шофьорски навици.Въпреки това всичко е въпрос на гени и психолозите изтъкват, че и двата пола биха спечелили, ако приемат силните и слабите страни на другия.Това сочи изследване на психолозите, които посочват, че конфликтите между двата пола зад волана са типични.Мъжете преценяват разстоянията по-добре, тъй като техните предци е трябвало да проучват хоризонта, докато са ловували за плячка.Жените са по-предпазливи, тъй като са програмирани да поемат по-голяма отговорност за децата и по-слабите членове на семейството.,,Шофьорът трябва да адаптира своя стил на шофиране към нуждите на пътниците и да приеме техните основателни критики
    http://vbox7.com/play:9726159a

    #2
    Не мога да разбера защо винаги жените биват изкарвани по-лоши шофьори от мъжете. Не мисля, че трябва да се слагат всички жени под общ знаменател - ЛОШИ ШОФЬОРИ. И от двата пола си има некадърни, такива, на които не им се удава шофирането и които никога няма да се научат. Моята лична статистика е в полза на жените - много по-често зад волана крещя "малоумник", отколкото "овца" :D Сайтовете са пълни със снимки и клипове, на безумни маневри и паркиране на невероятни места, но на повечето не се вижда кой е зад волана, нищо че надписа под клипа или снимката цели да ни убеди, че това е жена. Не ме убеждават и не мога да се съглася.Важното е в крайна сметка да не се раздават безразборно шофьорски книжки, да си повишим културата на движение и да няма толкова много тежки катастрофи по пътищата. Нека караме разумно и да не спорим кой е по-по-най :P

    Коментар


      #3
      Мене ми отне предимството една мацка с Пунто и като мина покрай мене беше много притеснена, но и махнах с усмивка и тя се усмихна! :D ПП. Сигурен съм че си е взела поука от случката и няма да я повтори, докато за мъж съм сигурен че не само няма да си вземе поука, ами ще бъде занапред и по- голям рогач... докато в един красив ден оня отсреща забрави да му направи място и се разкраси целия. :D :D :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        И на мен ми прави впечатление, че напоследък само жени ми пресветват с фаровете и ме пускат да се престроя!

        Коментар


          #5
          По тази тема има място за много спорове :D Реално погледнато, мъжете зад волана са в пъти повече от жените. При това положение неможем да съдим по това колко мъже или жени зад волана псуваме ежедневно. В критични ситуаций, мъжете запазват спокойствие и се справят много по-добре от жените, които на своя страна се паникьосват в 90% от случаите. О тдруга страна, жените подхождат много по-внимателно към шофирането, с което често провокират гняв у шофьорите с опит, които от своя страна стават агресивни на пътя, защото им се иска всички да шофират като тях, особено когато бързат за някъде. Като професионален шфьор, с 22 год. опит по родните пътища, и преминал през военна шофьорска школа, където обучението е за шофиране както по нормални пътища, така и "офроуд" с препятствия и то не с джип, а с камион, оценявам сегшното обучение на младите шофьори с възможно най-ниската оценка. Раздават шофьорски книжки като билети за кино. Искам да подчертая, че за това не са виновни шофорите, а тези дето решават кой да получи книжка. В този ред на мисли, вече нямам представа, жените или мъжете са по-лоши шофьори. При сегашното обучение, почти всички нови шофьори могат да бъдат поставени в графа "лоши шофьори" , за което са виновни тези дето ги "обучават" и тези дето им казват че могат да карат. Между другото, моят инструктор казваше: "Всеки може да кара кола, но да управляваш автомобил е друго нещо." :D Вместо да се плюем, предлагам всеки да се замисли, как той се държи на пътя, какво очаква от колегите зад волана и няма ли да е по-приятно и безопасно шофирането, ако всеки спазва правилата за движение и прощава на колегите си малките грешки, които и той допуска понякога. Пожелавам на всички приятно и безаварийно пътуване !
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар

          Working...
          X