Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лашка се, като че кон яздиш.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лашка се, като че кон яздиш.

    Колеги, имам проблем с двгателя, като пусна педала на гаЗта и почва да лашка много, това само на 1,2,3 скорост имам сЪмнение за таМпони на мотора, номоля, помагаЙте браво 1.6, 16V, 103 к.с.Модериран пост.Модераторски екип на fiat-bg.org
    fiat bravo 16_16v 103hp

    #2
    Май ти е правилно съмнението.Отвори капака на ДВГ накарай някой да гледа двигатела ,а ти включи на задна скорост и натоварвай на ръчна спирачка и ще разбереш горе долу кой тампон те предава.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      По-скоро са пружинките на съединителя, на феродовия диск. Чак толкова голямо лашкане от тампони не мисе вярва. Дори когато двигателя ми висеше само на 2 само мисе местеше скоростния лост.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Човече това с язденето на коня избива рибата, мислехме да го сменим но е толкова оригинално... :DНаправо си за приз! Колегите са прави, вибрациите, дължащи се на двг винаги са от тампон.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          ако караш на газ търси проблема в газовото.
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Вибрира ли при потегляне?
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Re: лашка се като че кон яздиш

              nikolov-1.6_v16 написа:
              Колеги, имам проблем с двг като пусна педала на гаЗта и почва да лашка много, това само на 1,2,3 скорост имам сЪмнение за таМпони на мотора, номоля, помагаЙте браво 1.6в16 103 кс.
              Това,искаш да кажеш,че се получава когато се движиш с малка скорост,без да подаваш газ.Като натиснеш малко педала на газта оправя ли се лашкането?Ако е така и особенно ако се получава при сравнително студен двигател,напълно е възможно да нямаш никакви проблеми с тампони на двигателя,нито със съединител.Първо кажи дали се получава така,както предположих в началото на мнението си,а после ще се опитам да обясня на какво се дължи.

              Коментар


                #8
                Re: лашка се като че кон яздиш

                [/quote]Това,искаш да кажеш,че се получава когато се движиш с малка скорост,без да подаваш газ.Като натиснеш малко педала на газта оправя ли се лашкането?Ако е така и особенно ако се получава при сравнително студен двигател,напълно е възможно да нямаш никакви проблеми с тампони на двигателя,нито със съединител.Първо кажи дали се получава така,както предположих в началото на мнението си,а после ще се опитам да обясня на какво се дължи.[/quote]При мен е точно както си го описал.Интересното е,че на газ не се усеща,но пък първите 2-5мин.винаги съм на бенз.,нали...п.п.Понякога направо ме вбесява
                ===============================
                // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                ===============================

                Коментар


                  #9
                  И аз имам такъв проблем ....карам на бензин ....Имам съмнения за неправилна работа на инжектора
                  С уно ще те бия.....
                  Какво кат'си с А8 ?!?

                  Коментар


                    #10
                    Uno75SXi.e. написа:
                    И аз имам такъв проблем ....карам на бензин ....Имам съмнения за неправилна работа на инжектора
                    възможно е аз имам 1 приятел който си остави 1-2 пъти колата без бензин и тя се затлачи и задръсти(а като имаме в предвид и качеството на бензина в България......) и сега колицата си върви върви и когато си пожелае губи обороти, лашка и гасне, а интересното е че всеки път докато викне майстор тоя мой приател и колата се оправя сама???? в смисал качваш се и караш се едно нищо и няма , и след не определено време пак гаснене губене на обороти, лашкане итн
                    YOU CAN RUN... BUT YOU'LL JUST DIE TIRED !!!
                    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer 103 hp
                    Fiat Coupe 1.8 16v 131hp
                    BEGACHKI

                    Коментар


                      #11
                      здравеите отново немах нет 6тот смених жилището но пак сам на линия лашкането го оправих смених задния танпон на мотора и се оправи но стария си беше цял просто е омекнал
                      fiat bravo 16_16v 103hp

                      Коментар

                      Working...
                      X