Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчната спирачка на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчната спирачка на Типо

    Колеги помощ!!! Дойде ми до гуша от ръчната, а ми е нужно, защото живея на баир, Вече за N-ти път ми я оправят в няколко сервиза. Държи около 4-5 дни или 10-12 ползвания, примерно, и отказва. Пробвах сам да си я оправя като следвах най - чинно указанията в книжката за Типо/Темпра но... УВИ, нищо не става?!Жилото е здраво, накладките са почти чисто нови и с много феродо. Дайте акъл.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    да барабанни са!абе как го правите това с "иди кой си написа ........." не мога да го направя
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      горе имаш бутон цитат, горе дясно на всеки пост на твойте имаш и промени и т.н

      Коментар


        #4
        [quote="Mitko"]
        kiro_of_the_day написа:
        Неработещи обтегачи може да са причина са лоша работа на ръчната
        Нови или се оправят старите, и мога ли да го оправя сам, все пак поназнайвам нещо
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            tonov написа:
            Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?
            държат перфектно и двете колела. Говорим за периода който съм посочил в първия пост.След това лека полека хода на ръчната почва да се удължава (продължава да държи по малко)докато престане да държи. Полудел съм.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Напълно ли престава да държи, примерно по време на движение ако я дръпнеш колата намалява ли?Моето Типо като го взех си беше с натегната ръчна, но при МНОГО голям наклон си потегляше леко, реших проблема с комбинацията "първа" плюс "ръчна". Но поне при мен ръчната не е изпуснала от тогава, вече половин година.

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                tonov написа:
                Аз с моите триста зора видях докато раздвижа въпросното колелце, беше яко клеясало. Да не са ти махнали обтегачите при смяната на накладките?И друго - и двете колела ли спират да държат или отначало само едното?
                държат перфектно и двете колела. Говорим за периода който съм посочил в първия пост.След това лека полека хода на ръчната почва да се удължава (продължава да държи по малко)докато престане да държи. Полудел съм.
                Причината е именно в тези механизми които Митко ти е посочил на схемата!Тези зьбни колелца /тресчотки / не задьржат и при всяко дьрпане на рьчната, изпускат с по едно зьбче, и така до няколко дьрпания, докато сьвсем откаже!Затова и в сервиза ти ги настройват, но ако зьбчетата са вече заоблени, механизмите трябва да се сменят!

                Коментар


                  #9
                  hit-ko написа:
                  Причината е именно в тези механизми които Митко ти е посочил на схемата!Тези зьбни колелца /тресчотки / не задьржат и при всяко дьрпане на рьчната, изпускат с по едно зьбче, и така до няколко дьрпания, докато сьвсем откаже!Затова и в сервиза ти ги настройват, но ако зьбчетата са вече заоблени, механизмите трябва да се сменят!
                  Да ама аз не съм чул някъде да могат да се купят
                  Tipo 1.6 [149C2046]

                  Коментар


                    #10
                    От морга бате, и да не забравиш да вземеш ламаринките дето законтрят тези къбни колелца, а бе я по-добре провери въобще има ли ги тези ламаринки, че бях свидетел в един сервиз, как един "майстор" ги изскубна и заяви че са безполезни. Казах на собственика на колата какво ще се случи после и "майстора" взе да ме гледа на криво, е човека не ме послуша и след седмица ми кацна да ме пита от къде да си намери такива, че проблем с ръчната.....май си купи от морга в Луковит!
                    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                    Коментар


                      #11
                      Re: Ръчната спирачка на Типо

                      kiro_of_the_day написа:
                      Колеги помощ!!! Дойде ми до гуша от ръчната, а ми е нужно, защото живея на баир, Вече за N-ти път ми я оправят в няколко сервиза. Държи около 4-5 дни или 10-12 ползвания, примерно, и отказва. Пробвах сам да си я оправя като следвах най - чинно указанията в книжката за Типо/Темпра но... УВИ, нищо не става?!Жилото е здраво, накладките са почти чисто нови и с много феродо. Дайте акъл.
                      Не зная за спирачката /карам Типо от месец / Някой би ли ми казал от къде да намеря книжката Типо /Темпра Благодаря!
                      Fiat Tipo 1.4 i.e.DGT
                      160A1.046

                      Коментар

                      Working...
                      X