Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с детонационен датчик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с детонационен датчик

    Здравейте, от съвсем скоро съм собственик на Fiat Stilo 2002-ра година. колата е доста стегната и запазена, но се появи проблем - детонационния датчик генерира грешки. в началото доста се стреснах като светна лампата и започна да пищи Engine Fault, обаче в крайна сметка си взех един четец за грешки и след няколо чистения и появяване наново установих, че причината е детонационния датчик. поразрових се и се оказа, че може би само връзката е лоша, така че искам първо да почистя конектора с контактен спрей и чак след това ако грешката остане да я водя в сервиз. поради тези причини имам и няколко питания:1. някой знае ли къде се намира точно проклетия датчик и много ли се разглобява докато се стигне? търсих, обаче от това, което намерих останах с впечатлението, че е забит в предната част на двигатяля между 3ти и 4ти цилиндър..2. препоръчайте добър сервиз, не ми се кара при човек, който за 1 път вижда такава кола, все пак не е чак толкова често срещана3. имате ли идея горе-долу колко излиза смяната на въпросния датчик?също така ми се ще да направя и един реглаж, понеже леко върви на дясно. за сега имам добри отзиви от D&N, обаче все пак искам да чуя и други мнения.

    #2
    Колега и аз имах същия проблем с такова стило,но проблема се оказа не датчика а слабиябензин.Моят съвет е да опиташ първо сбензин от Шел 100+ и тогава да търсиш другипричини.Успех.

    Коментар

    Working...
    X