Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В какво състояние е Ришкия проход ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В какво състояние е Ришкия проход ?

    Предстои ми пътуване до Нови пазар. Пред 3 години пак ходих до там с кола по следния маршрут: АМ Тракия->... Карнобат->Ришки проход->Нови пазар. Тогава прохода беше отворен, но беше в ужасно състояние, дупки в които буквално може да пропадне цяла кола. Някой минавал ли е наскоро оттам и знае ли отворен ли е изобщо прохода и в какво състояние е пътя ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Колега, получавам противоречива информация относно Ришкия пр. Лично не съм минавал от там! Има и друг вариант за стигане до Нови пазар: Карнобат - Айтос - Айтоски проход - Дъскотна - с. Билка - с. Аспарухово - Комунари - Партизани - Кълново - Ивански - Шумен - стария път за Варна или новия участък на магистралата до Нови пазар и Плиска.Това е маршрута. Пътят в прохода е тесен, няма дупки (поне лятото беше добре), няма и движение. Само скоростта трябва да е съобразена с участъците със завои, защотото по някой път излизат и ТИР-ове. Магистралата до Н. пазар е супер, но и стария път не е лош.Ако имаш време може и да се отбиете на Чудните скали на яз. Цонево.
    Прикачени файлове
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Мерси за информацията ! Мислех поне Мадарския конник да се отбием да видим, дано да не сме много притеснени с времето.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        За сведение: в крайна сметка минах през Ришкия проход. Карайте с повишено внимание ! Има асфалтирани участъци, които те подлъгват да вдигнеш скоростта, а веднага след тях следват страшни, огромни дупки, които можеш да минеш само на първа скорост. Не ви препоръчвам минаването през Ришкия проход !Използвам темата, за да ви кажа, че около Нова Загора се извършва подготовка за преасфалтиране, което не е обозначено със знаци. В продължение на няколко километра има изрязани големи и дълбоки площи асфалт, в които можете безпроблемно да потрошите колите си. Просто безумие, колите с >90 км/ч връхлитат в дупките и става страшно ...
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          А успяхте ли да посетите Мадарския конник? :D
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            А успяхте ли да посетите Мадарския конник? :D
            За съжаление не остана време . Бяхме с малкия син на състезание по карате, което свърши много успешно за него, но доста късно като час. А после ни чакаше дълъг път. Преди 3 г., когато с големия син ходихме в Нови пазар пак на състезание, след състезанието се разходихме и се опитахме да видим Мадарския конник. Признавам си, че аз не успях, макар че знаех къде и какво трябва да гледам. Явно скалите много са се изронили, дано успеят да спасят този български символ.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Аз да попитам Рижки или Ришки проход.Струва ми се,че е Рижки?
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Вчера на няколко табели си пишеше Ришки, макар че съм виждал и табели с различно изписване на едно и също населено място или местност. Например пазарджишкото село Дебращица на 2 съседни табели е изписано по различен начин: Дебращица и Дебръщица.Но в случая все пак мисля, че е Ришки. И пак по темата за състоянието на прохода: Ако след тези зверски дупки нищо не се е счупило по фиата, ще го призная за здрава кола. Другите коли, с които пътувахме заедно, бяха опел омега, VW Pasat и някакъв вехт форд ескорт. И разправяха, че на техните катъри нищо им няма от дупките и ги взимаха доста по-смело от мен. А аз при всяка дупка със свито сърце очаквах фиата да се разпадне или поне някое колело да се откачи и с весел шум да тръгне в друга посока от колата :D . Е, всичко това не се случи, засега не съм снел доверието си в здравината на фиатката.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Миналата седмица мисля че гледах репортаж, в който точно за Мадарския конник се отнасяше - показаха, че е ограден и заключен и няма достъп до него, защото скалата се ронела и от мерки за безопасност и в очакване на средства да бъде укрепена скалата. Но сетете се колко скоро ще се намерят тези средства, та един от символите на България от анкетата да стане достъпен за туристите.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    sugarboy написа:
                    Миналата седмица мисля че гледах репортаж, в който точно за Мадарския конник се отнасяше - показаха, че е ограден и заключен и няма достъп до него, защото скалата се ронела и от мерки за безопасност и в очакване на средства да бъде укрепена скалата. Но сетете се колко скоро ще се намерят тези средства, та един от символите на България от анкетата да стане достъпен за туристите.
                    Доста се измени съдържанието на темата на колега, но...Мадарският конник си е ограден от доста време!!! Но това не пречи да се види скалата, на която е изсечен! Там до ограждението няма как да се срути камък върху човек, така че не е опасно. Единствено са затворени пещерите и пътеката от скални стъпала, водеща до върха на скалата и до крепостта. А относно темата за разрушаването и укрепването на скалата, мога да кажа че френски екип работи миналото лято там. Проведоха микробиологочни анализи и мисля, че ще направят всичко възможно за да запазят Мадарския конник. Все пак е включен в Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Дали някой може да сподели актуалното състояние на Ришкия проход? Предстои ми Варна-Пловдив пътуване и искам максимално да избегна ’летуващите’. Познавам айтоския проход, но не ми е приятен, защото на места е тесен и без абсолютно никаква видимост, а и никой не спазва означените предимства.

                      Коментар


                        #12
                        Препоръчвам ти Котел-Омуртаг. Много главоболия ще си спестиш. Ришкия все още е като реклама на Хайнекен...
                        Настоящата - Ford Focus ST
                        Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                        Франкенщайн - R.I.P.
                        Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                        Коментар


                          #13
                          Много странно за този Ришки проход. Някои казват че е ок (включително човек минавал вчера). Други казват че е ужас, трети че било най късо и с малко завои, направо незнам какво да мисля.Да, котелския също го обмислям, макар че малко ще заобиколя повечко а и е по-дълъг и засукан. Моля, казвайте откога са ви наблюденията.

                          Коментар


                            #14
                            Препоръчвам ти Котел-Омуртаг. Много главоболия ще си спестиш. Ришкия все още е като реклама на Хайнекен...
                            Подкрепям! Пътя (през Котел) е с перфектен асфалт. Циркулират и товарни коли, но има достатъчно отсечки за изпреварване. Не е като край Обзор. Информацията ми е от края на м. май. Моят маршрут беше Варна - Ямбол.

                            Коментар


                              #15
                              Преди няколко дни минах 2 пъти за един ден през Ришкия и да споделя , че не е магистрален път , но е в задоволително състояние и се кара спокойно !Намират се тук там някоя друга дупчица но не са болка за умиране !
                              Никога не е късно да откриеш себе си!
                              Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
                              Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

                              Коментар

                              Working...
                              X