Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Празен ход на Браво 1.8 - оправен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Празен ход на Браво 1.8 - оправен

    От известно време имах колебания на оборотите на празния ход, но се случваше рядко, напоследак зачести, като започна да става почти постоянно. От колега от форума си взех друго стъпково моторче, за което той каза че е свалено от работеща кола, но и с него резултата е същия и се влошава всеки ден. Мисля си че не може и моторчето на колегата да е точно на същото дередже като мойто, нито да е малко по-добре, но нито да е по-зле, и това ме кара да мисля че проблема е другаде. Започна да се случва и да гасне чат пат и днес на сфетофар при колебанието на оборотите за няколко секунди светна и лампата на инжекциона, и като изфорсирах малко изгасна. Къде да търся проблема, идеи? Не знам дебитомер и дроселова клапа до колко могат да окажат такъв ефект ако не са наред..
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Погледни си температурния датчик - синия.Виж му стойностите при студена и загряла кола с мултицет.Дебитомера по скоро ще прави колата тромава, не влияе почти на малките обороти. Другия и най-неприятен момент е ТПС - там много боли...Иди на диагностика да видиш каква грешка имаш записана.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Yavor написа:
      Погледни си температурния датчик - синия.Виж му стойностите при студена и загряла кола с мултицет.Дебитомера по скоро ще прави колата тромава, не влияе почти на малките обороти. Другия и най-неприятен момент е ТПС - там много боли...Иди на диагностика да видиш каква грешка имаш записана.
      Къде се намира този темп датчик и какви трябва да са му нормалните стойности, мога ли да видя някъде?ТПС какво е че нещо не включвам
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #4
        Мисля, че TPS = Throttle Position Sensor...

        Коментар


          #5
          Оправих колата.Оказа се нещо много тъпо ама кво да се прави, за 10 мин изолирах с ПВЦ гумените уплътнения на кабелите на които са буксите на моторчето за празния ход и дебитомера, бяха напукани и скъсани и се виждаха жичките вътре. Сега колата е като нова, набира си здраво още от 2000 оборота и няма грам колебание на оборотите. Ако някой има подобен проблем това е първото което трябва да провери
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            ivo098 написа:
            Оправих колата.Оказа се нещо много тъпо ама кво да се прави, за 10 мин изолирах с ПВЦ гумените уплътнения на кабелите на които са буксите на моторчето за празния ход и дебитомера, бяха напукани и скъсани и се виждаха жичките вътре. Сега колата е като нова, набира си здраво още от 2000 оборота и няма грам колебание на оборотите. Ако някой има подобен проблем това е първото което трябва да провери
            е дай някви снимки де !!!!!!!

            Коментар

            Working...
            X