Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моя вечен проблем...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моя вечен проблем...

    Колеги моя проблем с колата така и не можа да се разреши вече незнам какво да правя.Проблема е че не може да се изфорсира стига до 4000 и почва да придърпва и да глъхне най вече.А отпуснали газта работи за около 10-20 секунди все едно бачка на 2-3 цилиндъра.Какво съм опитал до сега:сменен темпепратурен датчик на термостатаТПС датчик5 компютърни диагностикибезброй много ресетвания на компютъраколата има и газова обикновена двигателя е 1.4 12в не е прескочил зъб на ремъка разпределителния вал е нормален кабели и свещи са сменяни.Странното е че като проверявах вчера свещите те са вече на около 3000 километра и на 1 и 4 цилиндър имаха лек черен нагар а на 2 и 3 цилиндър направо всичко оте резбата на долу беше в черен нагар...пробвах със свещи от друг фиат верно че бяха износени и те но оправия нямаше.Просто не може да се форсира не върви та то нашия дизел върви повече а е само 60 коня и повече се наема.А на фиата с една дума просто НЯМА ЗЛОБА в него.Моля който може да ми помогне че незнам какво да правя вече не мога и да я продам дори с тоя проблем...не съм проверил само датчика на хол и датчика за входящия въздух.Но който мойе да помага много моля...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Пунал ли си дублираща маса на компютъра до - на акумулатора?А Ямбол ти е близо, защо не отскочиш до хит-ко направо?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Разпределителния вал има ли мазане и износен ли е?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Да не би да е нещо от бобината или да няма налягане в горивната система?
        BRAVO 1.6 16V

        Коментар


          #5
          и най - интересното е че тоя номер го прави само като загрее колата като е студена няма такова нещо
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            много гориво,нещо го кара компа да хвърля много гориво
            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
            хюндай акцент 1.5 CNG
            киа каренс +метан

            Коментар


              #7
              mitkosoft написа:
              и най - интересното е че тоя номер го прави само като загрее колата като е студена няма такова нещо
              на мен като на полуелектричар това специално ми прилича на лош контакт някъде.като загреее се разширява и се влошава контакта някъде...оги беше писал някъде - WD40 парви чудеса на всички места където имаш клеми и подобни контакти ...
              dan4o написа:
              много гориво,нещо го кара компа да хвърля много гориво
              много логично звучи същоа бе що не се разходиш до хит-ко - ей го де ти е

              Коментар


                #8
                къде се намира точно сервиза
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    А кабели на свещите проверявал ли си?Може те да са проблемни и като загреят ....

                    Коментар


                      #11
                      пробвай с друго делко /не знам дали 1,4 е с делко/ и друга бобина.Много ми прилича на комутатор.При други автомобили го има този проблем
                      BRAVA 1.6

                      Коментар


                        #12
                        това за свещите бях чувал че имали някакво топимо число за какво точно става въпрос
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Разпределителния вал има ли мазане и износен ли е?
                          Колега провери си вала !На един приятел с Опел Астра имаше схоен проблем и се оказа датчик на разпределителния вал.
                          VTS 16V

                          Коментар


                            #14
                            много ще съм благодарен ако кажете къде се намира този датчик на разпределителния вал и как да го проветя
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                            Коментар


                              #15
                              Няма такъв датчик
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X