Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Историята на едно Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Историята на едно Пунто

    Здравейте, Преди 2 месеца реших да купя едно Пунто за майка ми и баща ми. Тръгнах по Горубляне и още на първия ден си харесах едно дизелче 1.9 чисто с 5 врати 2001 година, направо приказка. Чухме го как работи с моя човек, много го харесахме и го взех. Всичко беше прекрасно, закарах го до Велико Търново, изгори ми 10 литра за 250 километра, направо не можех да си намеря място от кеф! На другия ден си тръгнах обратно към София с автобус и сестра ми звъни и ми казва: Пунтото се счупи. Много тъпо ми стана, аз исках да ги зарадвам хората като им взема някаква кола, малко по-нова от 20 годишната им корса, да се кефят да си се разхождат, а тя каква стана... Закарали колата в сервиза на фиат и човека казал скъсала ремък на климатика, той се заклещил в ангренажа, от там запчатката на разпределителния вал се пръснала и нататъка е ясно какво става... Както и да е успокоих се някакси и приех фактите и се надявах просто колата да се оправи и да се забрави всичко бързо. Всеки ден в продължение на 1 месец звънях до Велико Търново за да питам какво става и всеки ден чувах най-безумните оправдания, които могат да се измислят. Майстора ходил до Италия, майстора хванал настинка, били дошли ГАРАНЦИОННИ КОЛИ и те били с ПРИВИЛЕГИЯ. 1 месец. Всеки ден. Както и да е месеца мина, в края на краищата на ден по лъжичка, някакси са успели да свършат ремонта, който според мен въобще не е работа за 1 месец а за няколко дни! Идва фактурата и чувам по телефона: 1800 лв ?!?!?!? Викам си ебаси. Аз също карам фиат, ама повече от 200 лева не съм давал за ремонт на каквото и да е. Комплект клапани, комплект биели и не знам си какви още чаркалаци + ремъци и масла. Общо взето само главата, дори семерингите не са сменяни...Та след отегчителната и дълга история, бих искал да се посъветвам с Вас. Какво мислите за цената, която сервизът е поискал. Имам ли право да се сърдя на тези хора, които един месец си бъркат в дупките и после се държат все едно, че само с това са се занимавали? Да си търся ли правата по някакъв начин? Вие как бихте постъпили? Толкова ли са скъпи тия коли вече, че да искат толкова пари за 8 клапана и 8 цилиндърчета? Или нищо не разбирам... Поздрави, Стефан
    159 A3.000

    #2
    да бе е така скъсал баш в сервиза...деба убитаците.кой колега така се оплакваше ,че са му я бутали на скорост и после пак мармалад в двигателя...И що ходите в тия фирмени сервизи?! Там дерат факт и отношение и обслужване в повечето случай няма като хората...квартален майстор е трябвало и да му се виси на главата.
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар

    Working...
    X