Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с червен, син ключ и еърбег

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с червен, син ключ и еърбег

    Здравейте колеги.Като си купих колата(Фиат Мареа 96 1,9 100) ми дадоха само един тъмно червен ключ.Чел съм че ключовете за колата са два червен и син.Та въпросите ми са 1.Проблем ли е карането на колата с червен ключ а не със син?2.Може ли след изтичане на срока на годност на еърбега да бъде отстранен(изключен)?
    Fiat Marea 1,9 TD

    #2
    Значи... Първо - за да има по-голям интерес озаглавявай темите си по-сполучливо!Второ - не е препоръчително да се кара с червен ключ! Най-малкото, защото ако ключът е единствен и го загубиш следва сериозно изръсване! По-добре дай 60-80лв. за направата на нов син, отколкото да дадеш десеторно повече. Има изписано много по темата, използвай Търсене. Трето - еърбега може да се отсрани по всяко време, той има отделен контролер и няма общо с компютъра на колата, т.е. той няма да пострада. При отсраняването се следват някои процедури за безопасност, най-важната от които е махането на клема на акумулатора.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Има раздел --Ключове,ключалки,брави...... и т.н. Пусни темата там, има хора които разбират от тези работи. За червения ключ знам че не бива да се кара с него защото след време ще ти дава грешка в компа. Мисля че тои е сервизен ( с негова помощ се разпознават нови ключове ) Поздрави.
      Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
      ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

      Коментар


        #4
        Milen’ko_Punto написа:
        Има раздел --Ключове,ключалки,брави...... и т.н. Пусни темата там, има хора които разбират от тези работи. За червения ключ знам че не бива да се кара с него защото след време ще ти дава грешка в компа. Мисля че тои е сервизен ( с негова помощ се разпознават нови ключове ) Поздрави.
        Като купих моето БРАВО ми казаха че тои е сервизен не е праблем да се кара със него но ако го изгубиш става проблем. Yellow_Flash_Colorz_PDT_32

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          vladi_stoev написа:
          Като купих моето БРАВО ми казаха че тои е сервизен не е праблем да се кара със него но ако го изгубиш става проблем. Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
          На мен пък различни хора във Вантотрейд ми казаха някога, че не е добре да се кара с червения ключ. Откакто си имам син, индикаторът CODE никога не остава да свети след като запаля колата
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Колегата Владим е напълно прав не се кара с червения ключ,един познат ми превеждаше преди време точно този раздел от инструкциите на колата.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Виж това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...743&highlight=
              Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

              Коментар

              Working...
              X