Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата за ABS свети периодично

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата за ABS свети периодично

    От няколко месеца карам Брава 1.8 ELX. От седмица-две периодично лампата за ABS остава да свети след като стартирам двигателя. В други случаи си угасва нормално. При това, когато свети, ABS наистина не работи (пробвал съм - рязко спиране - колелата блокират), когато е угаснала - работи.Понякога, след като е угаснала при запалването, светва в движение и ABS пак не работи. Отначало помислих, че е от вибрациите, но след това на няколко пъти се случи да светне и когато колата работи на място.Проверих предпазителите (да не би някой да не прави добър контакт) - видимо са наред.Дайте акъл каква може да е причината или поне къде да я търся.
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    Може някой датчик да се базика... Моят съвет е да идеш на диагностика, компютъра всичко ще си каже, а за място... във Вантотрейд например. Имай пред вид, че същата лампа свети, когато заминават накладките, както и когато ръчната е дръпната. Ти си установил, че е от ABS-a, но аз да си кажа все пак
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Разбира се, че е възможно да е датчик. Въпросът е дали дефектира или е зацапан например (ако някой е имал подобен случай - да сподели).Колкото до лампите - за спирачките си има отделна (червена - тя свети при издърпана ръчна, тази за ABS е жълта с надпис ABS).Имам чувството, че е нещо елементарно (зацапване, лош контакт или нещо подобно) - затова и питам. Иначе, ако никой не хвърли светлина по въпроса, накрая пак ще се изваждат парички в сервиз...
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        Pecho написа:
        Разбира се, че е възможно да е датчик. Въпросът е дали дефектира или е зацапан например (ако някой е имал подобен случай - да сподели).Колкото до лампите - за спирачките си има отделна (червена - тя свети при издърпана ръчна, тази за ABS е жълта с надпис ABS).Имам чувството, че е нещо елементарно (зацапване, лош контакт или нещо подобно) - затова и питам. Иначе, ако никой не хвърли светлина по въпроса, накрая пак ще се изваждат парички в сервиз...
        99% е зацапване или лош контакт на буксите въпроса е да установиш кой датчик се базика
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Pecho написа:
          Разбира се, че е възможно да е датчик. Въпросът е дали дефектира или е зацапан например (ако някой е имал подобен случай - да сподели).Колкото до лампите - за спирачките си има отделна (червена - тя свети при издърпана ръчна, тази за ABS е жълта с надпис ABS).Имам чувството, че е нещо елементарно (зацапване, лош контакт или нещо подобно) - затова и питам. Иначе, ако никой не хвърли светлина по въпроса, накрая пак ще се изваждат парички в сервиз...
          имах същият проблем ,защото там за да ми натегнат нещо ремъка ми свалиха предна лява гума .и abs светеше,но си и работеше де .на мене отначало м инаправи впечатление че се включва лампичката ,когато темп.на водата мине полвината.оказа се че не са закачили датчика и затова е така .но вече не знам ако свети продължително и не му се обръща внимание дали няма да доведе до друга беля .
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            Странна работа... аз нямам жълта лампа за ABS-a.... Светва ли, като дадете на контакт в началото?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              аз карам също такава Брава 18 ЕЛХ, и никога не съм я виждал да ми светжа тая лампа, проблем ли е това ??

              Коментар


                #8
                трябва да светне като дадеш контакт и ако всичко е наред след няколко секунди да загасне
                ex Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #9
                  Аз си знам проблема в моят АВS и знам, че не работи. Странното е, че никога не ми светва жълт сигнал... Като я подкарам и след малко ми светва червената лампа за спирачките...
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Странна работа... аз нямам жълта лампа за ABS-a.... Светва ли, като дадете на контакт в началото?
                    Milko написа:
                    аз карам също такава Брава 18 ЕЛХ, и никога не съм я виждал да ми светжа тая лампа, проблем ли е това ??
                    Както казва Иво, нормално когато се даде контакт лампата за ABS светва и след няколко секунди угасва. Ето я къде се намира (дясната, лявата е за спирачките):
                    Прикачени файлове
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Аз си знам проблема в моят АВS и знам, че не работи. Странното е, че никога не ми светва жълт сигнал... Като я подкарам и след малко ми светва червената лампа за спирачките...
                      Когато ти светне червената лампа за спирачките една от възможностите е износени накладки. При мен светеше заради задните. Също провери нивото на течността за спирачките.

                      Коментар


                        #12
                        Течността е ОК, но се чудя защо нямам такава лампа... трябва да видя дали някой не я е изскубнал По принцип моето табло е с кръгли циферблати, а не, като това на снимката. Демек колата е след face lift-а правена (или както там се нарича upgrade-a)
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Re: Лампата за ABS свети периодично

                          Pecho написа:
                          От няколко месеца карам Брава 1.8 ELX. От седмица-две периодично лампата за ABS остава да свети след като стартирам двигателя. В други случаи си угасва нормално. При това, когато свети, ABS наистина не работи (пробвал съм - рязко спиране - колелата блокират), когато е угаснала - работи.Понякога, след като е угаснала при запалването, светва в движение и ABS пак не работи. Отначало помислих, че е от вибрациите, но след това на няколко пъти се случи да светне и когато колата работи на място.Проверих предпазителите (да не би някой да не прави добър контакт) - видимо са наред.Дайте акъл каква може да е причината или поне къде да я търся.
                          Мисля, че релето за ABS-a се намира зад жабката. Като се свали жабката, хубаво е да се притиснат всичките релета, защото те са на куплунги и не е трудно да се разместят.Също така е важно да обърнеш внимание да не би да работи моторчето на ABS-a когато ти свети лампата, защото има случаи, в които релето залепва в положение, в което моторчето работи постоянно, дори и когато е изключен контакта на колата (стане ли така, веднага сваляй бушона на ABS-a). Това е много опасно и може да доведе до изгаряне на моторчето, или до пожар дори.Имам един отделен от темата въпрос - като гледам снимката на таблото ти, стрелката за температурата на двигателя постоянно на едно положение ли ти стои, или когато караш в задръстванията се качва до средата, а после при нормално каране без спиране спада малко температурата?
                          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Лампата за ABS свети периодично

                            IvoMarea написа:
                            Имам един отделен от темата въпрос - като гледам снимката на таблото ти, стрелката за температурата на двигателя постоянно на едно положение ли ти стои, или когато караш в задръстванията се качва до средата, а после при нормално каране без спиране спада малко температурата?
                            В задръстванията стрелката мръдва малко нагоре (горе-долу както е на снимката, но от другата страна на делението) и след това при нормално движение се връща пак в това положение. Откакто смених термостата (загряваше бавно и разходът не падаше под 13-14 л./100 км градско!), държи по-стабилно термературата.Благодаря за съвета.
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              След като изчетох сума постове във форума на BOO, в които като причина за светенето на лампата за ABS се сочеха зацапани датчици, реших да използвам хубавото време и да проверя нещата на практика.Накратко - вероятността това да е причината е минимална. Заради конструкцията (а и заради принципа на работа) според мен датчиците трудно могат да се зацапат до такава степен, че да предизвикат отказ на ABS. Евентуално е възможно да се влоши сигналът от тях и по-специално от датчиците на задните колела - те са вътре в барабана и съответно по тях полепва прах от феродото и метални частици от барабана. Предните са открити и макар да са по-податливи на зацапване, това едва ли има значение (предполага се, че калта няма магнитни свойства).Е, лампата пак си свети отвреме-навреме, но след почистването на датчиците и колелата, имам чувството, че ABS работи (когато работи) по-стабилно. В смисъл - преди, когато се движех по неравен път (и особено при малки неравности, предизвикващи вибрации на колелата във вертикална посока) и натиснех спирачката се чуваше как ABS се задейства (по няколко импулса). Сега вече не е така. Отдавам го на подобрен сигнал от датчиците (или се залъгвам, че не съм клечал 2 часа напразно около Бравата...).Последвах и съвета на Иво - прегледах релетата и предпазителите зад жабката (межу другото се оказа, че може и да не се сваля - има си вратичка). На място си бяха и абсолютно чисти...Така че идеите ми се изчерпаха и явно ще трябва да се ходи на диагностика. Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
                              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X