Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат купе 2.0 //НЯМА ИСКРА!?//

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат купе 2.0 //НЯМА ИСКРА!?//

    Здравейте, колеги. Фен съм на Италианските машини и от 1г. карам Фиат купе 2.0 турбо 220 коня. Прегледах част от темите, но не открих разрешение на моят проблем.Eдиният инжектор започна да отказва. Сутрин паля, карам 5/10км., спирам за 5/10мин. пак паля и мотора прекъсва, на таблото светва лампата на инжектора, ако продължа да карам 10/15км проблема изчезва. На дълъг път нямах този проблем (докато не угася ). Един ден колата угасна и не запали. От сервиза казаха, че отчита грешка в датчика на коляновият вал (sensor fase). Но уви. Проблемът е, че свещите не дават искра...... Проверих бензин,кабели, бушони, датчици( 2 броя ) и стигнах до ECU-то. Не мога да открия проблема.

    #2
    Проблема за липса на искра потърси в комутатора. Той е закрепен пред бубината с два болта на едното ни купе се появи такъв проблем и след смяна всичко е ОК.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      Re: проблем с Фиат купе 2.0 //НЯМА ИСКРА!?//

      machina написа:
      ...Един ден колата угасна и не запали. От сервиза казаха, че отчита грешка в датчика на коляновият вал (sensor fase). Но уви. Проблемът е, че свещите не дават искра...... Проверих бензин,кабели, бушони, датчици( 2 броя ) и стигнах до ECU-то. Не мога да открия проблема.
      Този датчик, дето са ти открили за неизправен дава импулси за запалването- без него колата си мисли, че коляновия вал въобще не се върти и не дава искра и ако не работи- няма да запали никога- това е като на автомобилите с делко- чукчето и наковалнята- без него не може.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Моят мотор е 5 цилиндров и върху всяка свещ има бубина (поне така мислим с аверчето). Комутатор къде има, идея си нямам. А датчика на коляновият вал го замерихме и работи. Другият датчик, който гледах е до разпределителният вал, той също работи.Моля помогнете!!!!

        Коментар


          #5
          machina написа:
          Моят мотор е 5 цилиндров и върху всяка свещ има бубина (поне така мислим с аверчето). Комутатор къде има, идея си нямам. А датчика на коляновият вал го замерихме и работи. Другият датчик, който гледах е до разпределителният вал, той също работи.Моля помогнете!!!!
          Ае колега що не доидеш в сряда на Империала в 19,00! Там си се събира всяка сряда фенклуба на Фиат да ти кажа има някои момчета които поназнаиват доста и то за турбинаторите! Да ти кажа чесно ще чакаме с нетърпение да видим твоя звяр аз поне засега не съм го засичал из града!

          Коментар


            #6
            Както каза колегата idm заповядай в сряда.Интересно защо тази кола не сме я виждали из града,а и в кой сервиз ти я правят?Проблемите може да са много,по принцип е най-добре да се диагнозира ЕКУ-то първо и после да се търси къде е проблема.Дай някоя снимка да го видим
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #7
              Много благодаря за поканите ! Ще ми е трудно да дойда. 1-во колата не пали и 2-ро далече съм от родният край (за момента). В Испания съм и затова търся ПОМОЩ от феновете в БГ. Иначе бях бързак . Надявам се скоро да го видите.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Диагностиката на ЕКУ-то показа грешка в датчика на коляновият вал (писах по-горе), но той работи.Всички кабели до ЕКУ-то са наред, но от ЕКУ-то към свещите не излизат импулси.

                Коментар


                  #9
                  Значи ,има една вероятност да е и фазовия датчик на разпределителния вал.За по сигурно ги смени и двата ако не са много скъпи.Оказа се че с мерене на тези датчици нищо не излиза,освен ако не е прекъснал тотално.Прегледай и инсталацията от RPM датчика до ЕКУ-то ,да не би някъде да има утечка и да не стига сигнала до ЕКУ-то.Въобще провери си всички букси за окисления и лоши контакти.Провери и за лоша маса на самото ЕКУ,както и дали няма проблем със захранването му.Отхвърли тези причини и ще мислим по нататък П.П. Ако има откъде да пробваш с друго ЕКУ ще е добре.
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    Мда, щом е дало грешка за датчика на коляновия вал ще е добре да провериш с омметър за прекъсване от неговата букса до буксата на ЕКУ-то, на които пинове излиза. Един вид презастраховане е да го смениш с нов, понеже от стареене постепенно почват да правят проблеми докато накрая откажат да работят.
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      #11
                      Кой е RPM даттчика? Един датчик е около 100 евро Ще търся по тукашните морги нещо по-евтино. Продължавам с проверките. Имаш ли идея колко струват в БГ?Мерих с омметър и всичко е ок.Предварително благодаря! И стискайте палци.

                      Коментар


                        #12
                        Това е датчика точно за оборотите на коляновия вал.Недей го сменя с втора употреба защото ще е същата стока,сменя се само с нов.Тука за 2.0 16 Турбо е 50лв.Аз ще проверя днеска и ще ти пиша за твойта колко струва.Ако е добра цената все ще намерим как да го пратим.Ици ти е обяснил много точно това което написах и аз
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          machina колегата ivanko_rs ти е обещал да провери за RPM датчик и го е направил вече Пътува в момента и заради това ме е натоварил със задачата аз да ти пиша Е въпросната част струва начи 70лева И те така

                          Коментар


                            #14
                            Супер сте пичове!!! Къде може да се поръча? Бърза поръчка.

                            Коментар


                              #15
                              Купих RPM датчика. В събота го монтирам.

                              Коментар

                              Working...
                              X