Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размисли за форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размисли за форума

    момчета и момичета какво става в този форумв друга тема разбрах, че Марио е махнат като админ в фиат форумасега влизам гледам, че и аз не мога да чета раздела който е "за членове на клуба"гледам из темите се нагнетява напрежение, днес ми писаха по icq-то, че ще затрият форума и да се почвало отначалоаз лично си мисля, че форума е на всички нас, и всеки с мнението си е допринесъл за този форум и който каквото има да казва си мисля, че във форума може да го дискутирамеако трябва да се направи анкета и да се гласувавсе пак според мен е смешно да взимат нещо толкова трудно градено и да се счита, че форума е едноличенда си призная моето мнение в предвид на случилото се през дена е същото, а именно в момента Митко се е провъзгласил за едва ли не собственик на форуматова, че е собственик на домейна не мисля, че му дава такива праваП.П. токущо разбрах че и жорко вече не е модератор на форумите за които отговаряше, без да е бил предупреден за товата имам една последна молба ако има някой различен от Митко който може да направи бекъп на форума да го направи за да има такъв ако се наложии преставам да пиша в този форум освен по темата, докато нещата не се оправят

    #2
    Това е една много добра тема за разговор. Цял ден се мотае насам-натам. Някой може ли да обясни от къде започва всичко?Мисля че една добра отправна точка за размисли по темата е надписа под "www.fiat-bg.org" на всяка страница от форума (горе на синичкото).

    Коментар


      #3
      SGM написа:
      Това е една много добра тема за разговор. Цял ден се мотае насам-натам. Някой може ли да обясни от къде започва всичко?Мисля че една добра отправна точка за размисли по темата е надписа под "www.fiat-bg.org" на всяка страница от форума (горе на синичкото).
      да между другото и аз не разбрах какъв беше повода

      Коментар


        #4
        Интересна и смела тема в предвид на нарастващото напрежение в Итал-форумите , но Мите , везните не клонят в твоя полза засега , май ....Защо не се обсъдят проблемите на някоя среща ? Лична с всички админи и модератори ? П.С. Не държа да съм мод , но Еньо мисля , че е прав за това , че форума не е на определени личности , а на всички фенове

        Коментар


          #5
          Аз точно за това написах за надписа под "www.fiat-bg.org", гласящ "Форум на Клуб Фиат България"

          Коментар


            #6
            М-да-а-а-а-а, явно има разкол в ръководството и сега ще си имаме няколко синода... :D Днес вече се изказах по подобна тема, която кой знае как изчезна безследно...макар че в нея нямаше май лични нападки, а по-скоро призив за обсъждане. Та моето мнение е, че подобни обществени сайтове и форуми просто не бива да бъдат еднолична собственост, нито модераторите трябва да модерират постове спрямо личните си симпатии и отношения. Да не говорим за бан на потребители, наказание което се налага само в най-краен случай и то не за критика на Администрацията, а за злонамерени действия.Ако искате да видите как изглежда подобен едноличен форум - погледнете форума на клуб Трабант. Там админа се е провъзгласил за малък фюрер и всеки който не е съгласен с него дори по технически въпроси за колите бива нахокван и модериран. А трябва да е обратното - модератора трябва да е безжалостен например към лични нападки между потребителите, но по-толерантен към критика към него самия и методите му на модериране например.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              johnfound написа:
              ...погледнете форума на клуб Трабант. Там админа се е провъзгласил за малък фюрер и всеки който не е съгласен с него дори по технически въпроси за колите бива нахокван и модериран....
              Обра точките колега... за пръв път чувам за клуб Трабант а това за админа :D

              Коментар


                #8
                SGM написа:
                Обра точките колега... за пръв път чувам за клуб Трабант а това за админа :D
                Извън темата: Между другото трабантаджиите обикновенно са много технически грамотни люде и от тях може много да се научи. А форум си имат заедно със Вартбург тук: www.2tpower.com
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  mariobg написа:
                  Не Ники, няма да я трия! Има си смисъл самата тема, не съм отварял дума (тема) за което по простата причина че не смятах че е нужно да занимавам колегите със неясни и за мен неща. Ще изложа само фактите, които иска ще ги обясни, за мен те са просто обидни:Прибирайки се от Италфест 2005 на 11.10.2005 година установявам, че незнаен до тогава за мен администратор ме е отрязъл от форума на ФИАТ. Без никакви лични разговори с мен, държа да подчертая!!! При запитване от моя страна ми бе отговорено с цитат от форума на Алфа в който цитат с две думи на въпросната персона, която ме е отрязала се бясняваше че аз, ники, веско и други хора от форумите на ланчия и фиат са помогнали много в организацията на събитието. Та въпросният администратор е сметнал че аз съм говорил (не знам пред кого, кога, къде и т.н.) от името на фиат феновете, неща които не били верни (каквото и да е това), защото така и не ми бе отговорено за каво става дума! Попитах 3-ри пъти ноп отговор не получих. Явно е че съм станал нежелан, неудобен или и аз незнам какво, но е факт че ми бяха свалени администраторските права във форума ФИАТ, достъпа до сайта, който макар и само заглавна страница е изцяло мое дело, както и самото инсталиране на форума и т.н. НО СПОРЕД ВЪПРОСНИЯТ АДМИН аз САМО СЪМ ПОМОГНАЛ, с което аз съм длъжен да се съглася при създалите се обстоятелства. Следобеда след моите запитвания сайта и форума на фиат бяха изтрити, пряни, или както ми беше обяснено гръмнал диска! Не е важно, отговори на въпросите ми липсват, но не ми и трябват. Не мога да си представя че има хора на тоя свят, на които да им правиш какви ли не услуги, "помагам" в правенето и инсталирането на фиат-бг и форума, и те да ми се отблагодаряват по този начин. Пука ми точно на черупката, но съм дълбоко обиден за отношението личко към мен не в качеството си на админ, а просто като човек! Така или иначе не е нужно да обяснявам че и нов безплатен хостин бях уредил (за което искам да благодаря на Стоян, нашият админ и хост корифей), но и на колегата от фиат 1115 (Иван), който също беше уредил и то от преди месец и повече да бъде прехвърлен хоста на Фиат-бг на много по бърз сървър, да не говорим че и мястото щеше да е над 200 гиги. Е няма да стане!!! Понеже СОБСТВЕНИКЪТ НА ФИАТ-БГ, не желае друг да има достъп явно до базата на форума! Което от своя страна е необяснимо за мен, но той си знае. За мен облекчението е едно - отпада ми задължението към въпросният сайт и форум. Така ще имам повече време и ресурс да обърна повече внимание на нашия сайт и форум, както и да се заемем сериозно с набелязаните цели пред Клуб Ланчия България.п.с. Извинявам се на всички фенове и на двата клуба, но аз не искам да бъда забърквам повече в непонятни за мен интриги. Хората с които се познавам от Фиат винаги ще бъдат добре посрещнати на всички мероприятия организирани от Клуб Ланчия България!п.п.с. Абе к’во се обяснявам и аз! Който ме познава се досеща за какво става дума. Тук скагам Grande Punto на въпроса, повече не смятам да коментирам по него!
                  Митко без лоши чувства, но това което чета тук не го приемам. Смятам, че Марио е заслужил мястото си в този форум.С тези си думи не заставам на нито една от страните - изразявам личното си мнение. Мисля че е напълно нормално темата да бъде дискутирана.Относно темата на blondy_driver в lancia-bg, мисля че е добре да бъде дискутирана активно от фиат феновете. Та нали това е нашият форум. В разговорите се ражда истината и чрез разговорите е най-ленсия начин да бъдат изгладени противоречията.

                  Коментар


                    #10
                    Mitko написа:
                    Не управлявам еднолично форума и това могат да го потвърдят другите администратори и модератори.
                    Доколкото мога да видя hf hpe е модератор, а също и Alexius но не виждам да потвърждават нещо...
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа: Не управлявам еднолично форума и това могат да го потвърдят другите администратори и модератори. johnfound написа:Доколкото мога да видя hf hpe е модератор, а също и Alexius но не виждам да потвърждават нещо...
                      Колега johnfound,аз също съм модератор и не си спомням Митака да е упрвлявал форума еднолично така,че аз го потвърждавам.
                      Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                      Трезвен ТУК не пиша!
                      Un Italiano Vero

                      Коментар


                        #12
                        И все пак никой не разясни за какво става въпрос.

                        Коментар


                          #13
                          Стига сте оплювали Митко

                          Колеги, Недейте да ескалирате нещата на база на някакви виртуални обиди или на това, че някой си помислил, че друг го е обидил. Съберете и малко повече инфо за хората, за които говорите, защото говорите глупости и им създавате образ на някакви лоши типове, каквито те не са. Позанавам Митко - админа на "Фиат" от 20 години - още от деца, и ми е крайно неприятно да го оплювате хора, които сте го виждали 3 пъти. И като разбирач от техниката, и като човек той е много свестен и винаги е готов да ти помогне, дори ако това му струва загуба на собствено време, което му трябва. Убеден съм, че ако той е отнел админските права на някой, онзи трябва първо да се замисли за собственото си поведение и да открие какво той е сбъркал. Може и у Митко да има грешка, но съм убеден, че тя не е само там, и дори в по-голяма степен не е там. Не забравяте, че Митко все пак е човек, който ПРАВИ нещо, а не само говори и дава идеи. Много се приказваше за форуми, организация и пр., но всичко остана само на думи. Човекът отиде, регистрира домейна, инсталира форума на собствения си компютър и в момента го ползваме по Интернет, който той плаща. Възможно е някой да може да направи по-добро. Проблемът е, че не го е направил. Трябва да ценим хората, които ПРАВЯТ нещата. Защото умения има у много, но способността да свършиш някаква работа - особено от която не печелиш, я имат малко хора. Така че поспрете и се опитайте да се стигне до помирение.
                          Добри Божилов
                          www.komentari.com

                          Коментар


                            #14
                            КОЛЕГИ, ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПИША!!!След всичко което сьм прочел по болната тема, стигам до извода,че проблемите идват на лична основа!Кой какво е казал, на кого го е казал, кога и как е било разбрано не смея да коментирам или да обвиня или защитя когото и да е, поради липса на лични впечатления от случая! Форума , според моите наблюдения се развиваше добре, увеличаваше се броя на потребителите, спазваше се добрия тон и до този момент не сьм забелязал разногласия!Нека всеки, на когото му е скьп този форум и от когото зависи бьдещето му, подходи сьвсем отговорно кьм проблема и даде своя принос кьм разрешаване на сьздадения конфликт!Форуми могат да се сьздават /предполагам не лесно/ , но работещи форуми се правят от потребители и форума е на всички тях! НЕКА НЕ ГИ ЛИШАВАМЕ И НЕ РУШИМ АВТОРИТЕТА МУ С ДЕЙСТВИЯТА И БЕЗДЕЙСТВИЯТА СИ!Умолявам администраторите, сьбрете се на една коректна и делова среща, загьрбете понесените обиди и потьрсете нужния компромис! Всеки един от Ваз е беспорен фактор в този форум , с уважение и изграден вече авторитет, няма и какво да се дели! Иначе..... става бьлгарска работа...Пожелавам успех, на Ваз и на ФОУМА!

                            Коментар


                              #15
                              hit-ko написа:
                              ...Умолявам администраторите, сьбрете се на една коректна и делова среща, загьрбете понесените обиди и потьрсете нужния компромис! Всеки един от Ваз е беспорен фактор в този форум , с уважение и изграден вече авторитет, няма и какво да се дели! ...
                              Напълно подкрепям идеята. Нека се съберат администраторите и изгладят отношенията помежду си. Убеден съм че това ще е добре за всички нас. Всеки един от администраторите е дал своя безспорен принос за форума. И не на последно място, най-добре би било да избегнеме разделението което в момента се очертава между ИталФеновете - FIAT, LANCIA, ALFA.

                              Коментар

                              Working...
                              X