Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира вакуум-регулатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира вакуум-регулатора

    Здравейте колеги, въпроса се вижда от заглавието на темата.Мотора е 1.4 12v на fiat bravo.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    No.7 си мисля че е
    Прикачени файлове
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Вакумм регулатор на какво?Ако е за налягането на бензина при 1.4 не е с вакуум а по друг начин, с пружина.Това на картинката е системата за подоване на горещ въздух към мотора, от изпускателният колектор за да загрява по-бързо. Взима се вакуум от смукателният колектор и във въздушният филтър има клапанче (5), което ако му е студено, под 10-15 градуса, пропуска този вакуум нататък към клапата (2). Пробвал съм я при мен тази система и работи.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        ами питам защото не може да се форсира хубаво колата до 4000 оборота е добре нататак вече няма мощност и забива муцуната и четох че този регулатор правил тези мизерии понякога но все пак незнам изкажете някакво мнение по проблема ако имате
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          А гърнетата и катализатора сигурен ли си, че не са позапушени?
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            ами уж ходих на един сервиз специално за гърнета и там човека каза че тая кола я е правил преди и е махал катализатора и крайното гърне е сменял и мъ повярвах ся вече незнам дали не е запушено някое от средните.смеля съм свещи и кабели датчик на антифриза и на дроселовата клапа - ТПС и пак няма оправия няма форсиране след 4000 оборота и като пусна газта и почва да трепери тва и при газ и при бензин...давайте още мнения моля
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              Едно време вакуум регулатор се казваше едно устройство дето ти регулира предварението, според натоварването на двигателя. "За съжаление" от 20-на години вече не се слагат такива. Сега предварението се изчислява от компа от няколко датчика. Според мен проблема трябва да почне да се гледа с проверка на бензиновата помпа.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар

              Working...
              X