Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапана за бензиновите пари на фиат браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клапана за бензиновите пари на фиат браво 1.4

    колеги къде се намира клапана за бензиновите пари на фиат браво 1.4, скъп ли е като цена.
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    Виж това: http://micurl.com/zyoo4z/ ,картинка 2 и 3.Този филтър се намира в десният калник,самият клапан трябва и той да е там.Колко струва не знам.Имаш някакъв преоблем с него ли?п.п.Хм,забелязвам че линка не работи коректно.Колега предполагам ще се справиш да го намериш за Браво,на сайта,който ти отваря даденият от мен линк.

    Коментар


      #3
      peho написа:
      Виж това: http://micurl.com/zyoo4z/ ,картинка 2 и 3.Този филтър се намира в десният калник,самият клапан трябва и той да е там.Колко струва не знам.Имаш някакъв преоблем с него ли?п.п.Хм,забелязвам че линка не работи коректно.Колега предполагам ще се справиш да го намериш за Браво,на сайта,който ти отваря даденият от мен линк.
      преди една седмица ме одариха в калника и нещо почна да цъка ,явно е това искам да знам да го сменям ли , да занимавам ли застрахователите с това или да го махна направо ,ще сменям калника без това.
      kokopati ,koichop@abv.bg

      Коментар


        #4
        Ако ти дават пари защо да не ги вземеш?А това цъкане от къде се чува?

        Коментар


          #5
          peho написа:
          Ако ти дават пари защо да не ги вземеш?А това цъкане от къде се чува?
          от дясно ,около джапката ,май това чудо се намира в горната част на калника ,понякога изчезва , като дам рязко газ после махна педала от гаста изчезва за 1 мин и после пак се появява ,понякога изчезва от само себе си ,например днес я запалих и сле 2 3 мин на празен ход се появи.
          kokopati ,koichop@abv.bg

          Коментар


            #6
            И при моята Брава беше така,появяваше се понякога.Обаче не смятам че това е повреда.Там цъка релето което командва този клапан.

            Коментар


              #7
              peho написа:
              И при моята Брава беше така,появяваше се понякога.Обаче не смятам че това е повреда.Там цъка релето което командва този клапан.
              казваш беше сега вече не цъка така ли
              kokopati ,koichop@abv.bg

              Коментар


                #8
                Беше защото я продадох

                Коментар


                  #9
                  peho написа:
                  Беше защото я продадох
                  не те ли питаха какжо цака като иа продаваше ,сега какжо караш ,гореше ли много
                  kokopati ,koichop@abv.bg

                  Коментар


                    #10
                    Сега нямам кола.За това цъкане не са ме питали,аз мисля че го обясних на купувача.Колата си гореше съвсем нормално.Според мен това цъкане е нормално,при мен се появяваше само понякога,не мога да преценя в какви случаи ставаше.Дали при калпав бензин,дали при по-топло,дали при нещо друго ,само знам че не се случваше много често и си имаше зависимост с подаването на газ.Като настъпя повечко,започваше да цъка и като върна малко педала-спира.Според мен това цъкане е показател,че клапана работи.

                    Коментар


                      #11
                      И н мен ми цъка така винаги при повече от 2000 оборота но незнам какво е ? ?
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        Спокойно колеги, цъка клапана. Управлява се от ЕКУ-то. Зимата имаше цяла тема за това цъкане. Може би защото беше по-студено се чуваше по-отчетливо. Иначе при топло време не съм го чувал, но предполагам пак си цъка. Може да се имитира с най-обикновен резистор със същото съпротивление и мощност като на бобинката на клапана.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          ilko-gd написа:
                          Спокойно колеги, цъка клапана. Управлява се от ЕКУ-то. Зимата имаше цяла тема за това цъкане. Може би защото беше по-студено се чуваше по-отчетливо. Иначе при топло време не съм го чувал, но предполагам пак си цъка. Може да се имитира с най-обикновен резистор със същото съпротивление и мощност като на бобинката на клапана.
                          Няма смисъл! Клапана е затова - да цъка- нормално е , по този начин той нормализира налягането в резервоара! Лошото е когато не цъка, тогава трябва да се притеснявате! До колкото за колегата с ударения калник- според мене просто сега си го забелязъл , че цъка
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар

                          Working...
                          X