Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем...то даже не съм сигурен дали е и проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем...то даже не съм сигурен дали е и проблем

    Искам да попитам дали на някой му е така както ми е на мене...Карам фиат браво 1.8 16в бензин...Проблема е следния-Когато е студена колата не винаги, но доста често, когато я запаля се едно работ дизел..понякога и в движение и се оправя..от какво може да е и нормално ли еЗаглавието ти колега с нищо не насочва към проблема засегнат в темата ти.Прочети правилата на форума.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Продавам трабант с цвят бананова кора с лек удар от валяк... Ако ви няма мога да ви го пусна под вратата... :D

    #2
    Карах такова браво почти година , мисля ,че си е нормално за този двигател.Не се притеснявай.

    Коментар


      #3
      Предполагам, че бавно вдига маслото. Може би маслото е неподходящо, а може би се касае за регулиране на клапаните. И не е чак толкова безобидно, не трябва да настъпваш колата в такъв момент.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        колата е с ходр. повдигачи, които нямат нужда от реглаж. възможно е да е неподходящо маслото- трябва да е 10/40, възможно е да много старо, възможно е да имаш износен/и повдигач/и или задръстени такива. опасността е в един момент да ти износи разпределителния вал/ове
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Може и да е от филтри,които трябва да бъдат сменени или от катализатора...При моето бившо браво това беше проблема,сега гледам е доста тихичко

          Коментар


            #6
            незнам...маслото което съм слагал е по книжка...селения филтрите сичките съм ги сменил без бензиновия..но и него скоро ще го смена....някой горе доло може ли дам и каже като цена какво може да се получи при евентуален проблем
            Продавам трабант с цвят бананова кора с лек удар от валяк... Ако ви няма мога да ви го пусна под вратата... :D

            Коментар


              #7
              според мен не трябва да е такаскоро един приятел си търсеше 1,8гледахме няколко1-2 тракаха такано другите 3-4 работеха нормално
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                и мойто 1.8 така трака окло 30 сек. до 1 минута след запалване.маслото е Selenia 20kс нов филтър разбира се ( на 7000 км са)сменен е и бензиновия филтър (8000 км)разлика преди и след смените не виждам.определено не мисля че е нормално това положение ЕДИТ: тракането е след запалване на СТУДЕН двигател. ако са минали само 10-тина минути от гасенето го няма

                Коментар


                  #9
                  И моята има някаква особеност в работата първите минута-две. Не е тракане, знам го шума от "потракване" на клапаните. По-скоро като дам газ и нещо като бучене се чува. Свикнах почти да не й давам газ, докато не позагрее, защото не знам какво е това бучене. Ходих при моя майстор, той не го чува, но аз съм сигурен, че минута-две след запалване го има това "бучене".
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Предполагам, че бавно вдига маслото. Може би маслото е неподходящо, а може би се касае за регулиране на клапаните. И не е чак толкова безобидно, не трябва да настъпваш колата в такъв момент.
                    Мисля че си прав колега. Имах и аз такова усещане на същия двигател на Мареа-та. След като смених маслото си работи по съвсем друг начин. Ползвам някаква полусинтетика на Igol.
                    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X