Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация за горивата в Гърция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Информация за горивата в Гърция

    На този адрес съм описал един полезен гръцки сайт, на които може да проверявате онлайн цените по гръцките бензиностанции, не само в Атина и Солун, но и в останалите градове.Може да намерите най-евтиното гориво, още преди да сте започнали пътуването си в Гърция.Надявам се информацията да е от полза на всички пътуващи в Гърция.Ако админите сметнат, нека дадат важност на темата.

    #2
    Проблемът в Гърция с горивата не е в цените им (обикновено са леко по-евтини отколкото у нас), а в намирането на ГАЗ (LPG) станция.Аз знам само 2 газ-станции в Солун, които в една от темите за Гърция съм обяснил възможно най-разбираемо къде са. Чувал съм че има общо 4 в Солун.Чувал съм също така, че има и в Александруполи, което живо ме интересува, тъй като ми е сравнително близо и даже тази събота пак ще пътувам натам. Ако някой знае дали наистина има в Александруполи газ-станция и къде се намира, много ще съм благодарен. А аз ако науча - ще пиша тук.Иначе трябва да се има предвид, че в Гърция в неделя нищо не работи, вкл и повчето бензиностанции. САмо определени работят и в неделя, като са обозначени със съответната табела "Отворено в неделя" (Кириаки аникси - ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΟΙΞΗ)

    Коментар


      #3
      А как са цените по принцип в Гърция?Питам,защото другия месец съм на екскурзия там и да имам някаква представа за това,което ме очаква..

      Коментар


        #4
        Заповядай инфо от последната събота - от 1.029 до 1.089 евро за литър безоловен 95H.

        Коментар


          #5
          Моят въпрос не беше насочен специално към горивата , а към всичко

          Коментар


            #6
            А случайно някой да знае дали имат метанстанции в Гърция?
            Никога не е късно да откриеш себе си!
            Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
            Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              "Отворено в неделя" (Кириаки аникси - ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΟΙΞΗ)
              Това дето си го написал означава, че са отворени само на пролет Ανοιξη - пролет.Το βενζιναδικο e от среден род, значи трябва да е Ανοιχτο την Κυριακη.Δουλευει τις Κυριακες. по-скоро. Или тези за целия уикенд Δουλευει το Σαββατοκυριακο.Относно газта в Гърция, Солун: http://marfiland.blogspot.com/2008/0...post_8806.html[/list]Метан - йок!

              Коментар


                #8
                Timon написа:
                А случайно някой да знае дали имат метанстанции в Гърция?
                Нямат, питал съм много пъти.

                Коментар


                  #9
                  Ясно!Това означава , че колицата ще има доооста километри да яде луканка и суджук ! :D :D :D
                  Никога не е късно да откриеш себе си!
                  Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
                  Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

                  Коментар


                    #10
                    marfi написа:
                    Immortal написа:
                    "Отворено в неделя" (Кириаки аникси - ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΟΙΞΗ)
                    Това дето си го написал означава, че са отворени само на пролет Ανοιξη - пролет.Το βενζιναδικο e от среден род, значи трябва да е Ανοιχτο την Κυριακη.Δουλευει τις Κυριακες. по-скоро. Или тези за целия уикенд Δουλευει το Σαββατοκυριακο.Относно газта в Гърция, Солун: http://marfiland.blogspot.com/2008/0...post_8806.html[/list]Метан - йок!
                    Мерси за поправката... прав си. Начинаещ съм в гръцкия, а такъв надпис само мернах, явно не съм го прочел правилно...Цената на бензин Н95 от предната събота в североизточна Гърция (от Свиленград до Александруполи): от 1.11 до 1.19 евро/литър. (в зависимост от бензиностанцията).Иначе цените на различните неща са различни - има стоки на цени като в България, че и малко по-евтино (напр.Нескафето в магазина). В заведенията са обаче доста сериозни - никъде няма кафе в кафене под 2 евро. В ресторантите е доста скъпо по нашите стандарти, но има заведения за бързо хранене, където се оказва че е по-евтино от тук.Например в Алекс/поли в центъра има едни заведения, приличащи на кръчмички, където 4 човека се наяждаме за около 16 евро заедно с 4 бири - т.е. по 4 евро на човек - за две шишчета (сувлакя), пържени картофи (пататес) - огромна порция, хубав ръчен селски хляб и един Амстел. В Ямбол за това ще платиш повече, със сигурност.

                    Коментар


                      #11
                      О сувлакия с хлебец мммм.Ама нека не разводняваме темата, я Виж като ходиш пак дали важат картите на Шел дето имаме?Според мен не.Нито тези на ЕКО за отстъпки, според мен са само на национално ниво, ма си струва да се пита.

                      Коментар


                        #12
                        Ще ходя пак през почивните дни и ще питам, но не мисля че важат...Не ползвам Шел - нито карта, нито бензиностанция . Пък и какво ще спечелиш ако важат, не разбирам ?!?Имам Лукойлска карта за отстъпка - важи само в БГ.

                        Коментар


                          #13
                          Дизела 1.26 ЕУР/литър сега по празниците! Това по големите вериги!
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            И вече няма от прословутата *червена* нафта по селските бензиностанции.Язък.
                            Octavia RS
                            Evo 10-служебната играчка.

                            Коментар


                              #15
                              Не съм чувал за нея! На една или две нонеим имаше много евтина (около 1 евро),но реших че е камионска!
                              F31 BMW 320d

                              Коментар

                              Working...
                              X