Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tipo 1.4 карбуратор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tipo 1.4 карбуратор

    Tipo 1.4 карбуратор Може ли да се направи нещо с този двигател?? не че върви лошо ( на книжката си пише че е 72 коня а tipo1.4i е 70 ) Питам просто от любопитство ... пак не се знае как може да се вдигнат конете? катализатор нямам
    Verry Irresistible ..... By Givenchy

    #2
    Tipo 1.4 карбуратор Може ли да се направи нещо с този двигател?? не че върви лошо ( на книжката си пише че е 72 коня а tipo1.4i е 70 ) Питам просто от любопитство ... пак не се знае как може да се вдигнат конете? катализатор нямам
    Най-достьпния и евтин вариант е увеличаване на главния горивен жигльор с 1-2 десети, динамиката чювствително се подобрява! Останалото е по-сериозна интервенция!

    Коментар


      #3
      значи разглобвам карбуратора и ... смениам жигльра с нов или .. на стругар ли .... ?
      Verry Irresistible ..... By Givenchy

      Коментар


        #4
        значи разглобвам карбуратора и ... смениам жигльра с нов или .. на стругар ли .... ?
        Сваляш само горивния жигльор на пьрва камера и тьрсиш с 1-2 десети по-голям. Ако си с WEBER ? - ще ти кажа и как да го направиш.

        Коментар


          #5
          тая седмица ша ми трябва колата много ама след тва ще взема един фотоапарат и ще снимам какво разглобявам и ша ти пратя да видиш и да кажеш а много ли ще се увеличи разхода на гориво ? Всъшност не ме интересува щот аз сам на газ ама все пак ?
          Verry Irresistible ..... By Givenchy

          Коментар


            #6
            ILLUSi0N написа:
            Всъшност не ме интересува щот аз сам на газ ама все пак ?
            При газовата уредба карбуратора почти не играе роля (тоест работят само дроселните клапи) така че няма да имаш никаква полза от смяна на жигльорите...
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              а на бензин ?
              Verry Irresistible ..... By Givenchy

              Коментар


                #8
                При газовата уредба карбуратора почти не играе роля (тоест работят само дроселните клапи) така че няма да имаш никаква полза от смяна на жигльорите...
                Ама то имало "малка" подробност, колата е на газ!При работа на газ, естествено, че карбуратора е само за дроселиране и гориво не се консумира!При увеличаване на жигльора с тези стойности би трябвало да имаш леко покачване на разхода, но аз на практика не сьм го забелязал! Сместа се обогатява, но за сметка на това се отваря по-малко дроселовата клапа. Разлика може да има при по динамична езда, когато дросела е напьлно отворен през повечето време!

                Коментар


                  #9
                  Добре де на газ е ама аз си я карам и на бензин!! знам че няма да повлияе на мощноста на газ ама като е по страмен пътя или като ме ухапе "бясното куче" си щтракам на бензин и изчезвам за тва става вапрос.
                  Verry Irresistible ..... By Givenchy

                  Коментар


                    #10
                    Re: Tipo 1.4 карбуратор

                    ILLUSi0N написа:
                    Tipo 1.4 карбуратор Може ли да се направи нещо с този двигател?? не че върви лошо ( на книжката си пише че е 72 коня а tipo1.4i е 70 ) Питам просто от любопитство ... пак не се знае как може да се вдигнат конете? катализатор нямам
                    абе не си ли нещо в грешка, в дебелите книги пише, че мотора е 78 коня, поне за моята модификация де.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      тц несъм : ) аз нямям дебела книга имам една млака дето беше в колата при нейните документи и тя е за типо 1.1 1.4 1.6 и 1.9 дизел . та там видях е точно 53 киловата и в митническата декларация е същото . ама може да има и друга модификация щото приемрно на 2.0 16v (най - бурзата кола която съм карал) пише в нейната книжка - двигател- нестандартен
                      Verry Irresistible ..... By Givenchy

                      Коментар


                        #12
                        и все пак от въпросната интервенция в какви граници се вдига разхода
                        The world belongs to those who dare to be first

                        Коментар


                          #13
                          ILLUSi0N написа:
                          Добре де на газ е ама аз си я карам и на бензин!! знам че няма да повлияе на мощноста на газ ама като е по страмен пътя или като ме ухапе "бясното куче" си щтракам на бензин и изчезвам за тва става вапрос.
                          отвори кранчето на газта ... ше тръгне повече ... от там се започва с тунинг-а на газ.така наречения стипчав-сметко-цицио-рейсър ...кво лудо куче кво изчезване вееееееее :Dхехе
                          :: Show me some Madness ::

                          Коментар


                            #14
                            2fast написа:
                            и все пак от въпросната интервенция в какви граници се вдига разхода
                            мноо малки ... имай предвид че всеки тунингист пита първо в тунигн фирмата ... колко ще му се вдигне разхода след като сложи тези бели коне в колата си. и хората са го измислили да е йовтену и икономично. :D
                            :: Show me some Madness ::

                            Коментар


                              #15
                              Колега, иди си пилни главата малко. Аз така направих на моето Уно.Пробваи да си сложиш спортен филтер. Само не съм сигурен как се слага на карбуратор. Ако узмислиш как пиши.
                              Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                              Коментар

                              Working...
                              X