PDA

View Full Version : Темпра 2.0 на части

Dobri
13.10.2005, 16:51
Продавам Фиат Темпра 2.0 113 кс на части.Засега продавам само частите, липсата които не пречи на колата да се движи - газова уредба, седалки (без тази на водача), крушки, чистачки и пр. Като намеря къде да я паркирам за последно, се продава всичко.Ако някой се интересува средносрочно от двигателя, да знае че е механически нов - с нови бутала - на 15000 км. Валът е пилен и може би има чип тунинг. Разбира се, ще го продавам и него - цял или на части, като паркирам колата някъде.Демонтажът на съответната част всеки си го върши сам с моя помощ.За контакти: komentari@mail.bg Добри

HF
15.10.2005, 23:32
Имаме ли климатик?

pugsy
16.10.2005, 16:08
двигателят и скоростите кви пари

Dobri
16.10.2005, 18:03
Не мога да ви кажа какви пари, защото не знам как вървят. Трябва да проверим при "италианеца" и ще го дам малко под неговата цена. Примерно ако такъв двигател е 800 лв, ще го дам за 700, защото ще трябва да си го демонтирате сам. Цифрите са съвсем случайни, просто давам пример.

Selqatin
17.10.2005, 14:04
Спирачните апарати + дисковете :roll:

Uho
17.10.2005, 17:39
А заднитете стъкла електрически ли са?

Uho
17.10.2005, 17:48
А задни ел. машинки за стъклата имаш ли?

Yavor
18.10.2005, 08:38
Предна дясна ел. машинка за стъклата???

Dobri
18.10.2005, 12:36
Задните стъкла не са електрически.Предната машинка може веднага да се вземе, ако има как след това да се закрепи стъклото в затворено положение.

iceto
18.10.2005, 18:43
здрасти, удобно ли тие да дадеш някакъв тел. за връзка

stef
18.10.2005, 18:47
а нивомера които измерва количеството течност в казанчето за чистачките имаш ли

Fiat 127
19.10.2005, 11:42
Халогени има ли? Пепелник също ми трябва.

Uho
20.10.2005, 11:49
Ама сме големи хиени Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

Dobri
21.10.2005, 10:57
Има халогени и пълен комплект пепелници.Между впрочем, за някои чаркове вече имам по 3-4 заявки и в момента се чудя по каква система да ги разпределям. Първи по ред първи по право не става, защото колата де факто още не се продава - и това е предварително запитване. Продават се само отделни части. Тях който дойде да си ги свали пръв си ги взима. Но за другите - ако някой има идея за справедлива система на разпределение да свирка.

Yavor
21.10.2005, 11:39
Ама сме големи хиени Yellow_Flash_Colorz_PDT_06Като лъвове на антилопа му наскачахте. Виждам темпрата разкъсана и оглозганаАми зор бе Мите...Кво да правиш - и аз съм се наредил на опашката за една машинка за ел.стъкла...

pinko
21.10.2005, 12:30
А двете лампички за осветлението на регистрационния номер дали са същите като на Ланча Дедра?Ако да, купувам едната :D Къде се намира колата в София?

Dobri
21.10.2005, 16:33
Не знам лампите дали са същите. Колата е в София.

Fiat 127
21.10.2005, 16:44
Ама сме големи хиени Yellow_Flash_Colorz_PDT_06Като лъвове на антилопа му наскачахте. Виждам темпрата разкъсана и оглозганаМале напрваво побъркахме човека. Казвай ако аз сам първи или там като си преценил за халогените и пепелника предния колко парички да се разберем нещо..... Мале ама не проверих дали си от София :oops: :oops: ПС Вече видях

Dobri
21.10.2005, 18:17
То и аз съм си виновен, защото не въвеждам никакъв ред, не посочвам правила, нито цени, и тук настана хаос. Затова правя следното - обявявам за продан всичко, което не касае способността на колата да се движи и да спира, и който първи дойде да си го вземе си го взима.Определям и първоначални цени, изчислени на принципа 50% от стойността на нова част с допълнителна отстъпка. Принципът е копиран от арабите на "Симеон" и от "италианеца", които горе долу искат половината от стойността на нова част. Няколко пъти съм купувал от там и съм останал с впечатлението, че това е практиката. Аз ще съм малко по-евтин от тях, за да съм по-конкурентен, а и защото ще има участие на клиента в демонтажа.В случай, че цените не уреждат някого, той може да почака - има шанс след време те да паднат, в случай че системата на изчисление се окаже неудачна и се наложи въвеждането на друга система. Разбира се, в този случай съществува рискът системата да се окаже удачна, доста части да заминат по нея, и да няма какво да се продава после.По най-търсените части определям следните първоначални цени:Халогени - 50 лв. двете (те обаче са продадени още от времето, в което си карах Темпрата. Бях се разбрал с приятел, че тръгна ли да я продавам халогените са за него. Има шанс той да се откаже и тогава някой друг ще ги вземе)Пепелник - 10 лв.Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)Лампичка за осветление на номера - 15 лв.Предни спирачни механизми за вентилирани дискове (когато започнат да се продават) - 100 лв. двата.Задни спирачни механизми - 70 лв. дватаПредни дискове - на 16000 км. вентилирани, купени са за 120 лв. - 60 лв. дватаЗадни дискове - на 16000 км., купени за 60 лв. - 30 лв. дватаНакладки - трябва да се види колко са похабени за тия 16000 км - по 5 лв. парчетоДвигател (с нови бутала) - 700 лв.Скоростна кутия - 300 лв.Газова уредба с бутилка 60 л. - 120 лв.Отделно само газова бутилка 60 л. (имам 1 свободна), заедно със сонда - 70 лв.2 гуми на 2 години и 16000 км. Дебика, купени за 130 лв. - 65 лв. двате2 зимни гуми в добро състояние, но по-стари - 40 лв. двете (тези си дойдоха с колата и не знам в какво състояние са - едната е лепена професионално от мен при вулканизатор - с гъба)4 джанти - 80 лв. общо(давам тези цени на гуми и джанти, защото ако някой иска, може веднага да ги вземе без много демонтаж - сваля гума с джанта и си слага друга гума с джанта. Ако иска да си пази джантите, разходите по монтажа и демонтажа са си за негова сметка. По-късно тези гуми ще ги демонтирам, но сега ако някой бърза...)Като се сетя още нещо, ще добавям. Повтарям, че това са начални цени, изчислени по системата:Цена = (Оригинал по каталог / 2) - премияВъзможно е ако излязат факти, уличаващи системата в несправедливост, тя да се промени...

stef
21.10.2005, 19:01
не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :D

Dobri
21.10.2005, 20:18
Пръскалката на чистачките не работи откакто е кумена колата и не знам в какво състояние е всичко там. Има я и върти моторчето, но не пръска.

stef
21.10.2005, 22:01
Пръскалката на чистачките не работи откакто е кумена колата и не знам в какво състояние е всичко там. Има я и върти моторчето, но не пръска.колега не ме интересува пръскалката а датчика който измерва нивото на течноста в казанчето не съм сигурен дали твоята темпра го има това нещо като екстра но представлява едно черно отгоре на казанчето за течноста за чистачките и от него излизат две кабелчета като спадне нивото под минимума и показва вътре на борд компютъра ами горе долу това е дано да съм го обяснил добре и да си ме разбрал :D

Dobri
22.10.2005, 07:31
Може и да е прав Митко - казанчето да не е оригинално. Просто този детайл изобщо не го знам какъв е.

stef
22.10.2005, 08:23
Може и да е прав Митко - казанчето да не е оригинално. Просто този детайл изобщо не го знам какъв е.eeeeх пак с моя късмет няма нищо здраве да има :D

Yavor
24.10.2005, 09:01
Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)...Пич, от Италианеца ми казаха 35 кинта, недей моля ти се така....

Petrov
24.10.2005, 13:09
Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)...Пич, от Италианеца ми казаха 35 кинта, недей моля ти се така....И мен тая цена ме закопа. По моргите във Варна вървят по 20-30 лв.И в крайна сметка клима има ли и ако има дано цената не е като тази на механизма за прозореца :)

Dobri
25.10.2005, 16:31
Няма климатик.Тази цена явно ще се преосмисля - налице са достатъчно доказателства, че не е изчислена правилно... :D

Tempra1.8
26.10.2005, 08:29
Колега интересувам се от задната броня колко и искаш и дали е здрава

pugsy
26.10.2005, 13:57
не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :Dаз я имам тая джаджа.то е малък поплавък

stef
26.10.2005, 20:04
не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :Dаз я имам тая джаджа.то е малък поплавъкточно така ако си сигурен че работи кажи една цена пък да видим

pugsy
26.10.2005, 22:40
цена каквато ти кажеш :wink:

stef
27.10.2005, 08:39
цена каквато ти кажеш :wink:нямам абсулютно никаква представа колко може да струва това нещо обикновено нали знаеш че който продава той определя цената сигурен съм че ти се върти някаква цена в главата просто кажи или проучи пазара аз никъде не съм видял да се продава за да имам няква база така че всичко е в твоите ръце :D

pugsy
27.10.2005, 08:55
и аз незнам и затоа писах ти да кажешнека някой да каже тогава колко може да струва

stef
27.10.2005, 09:38
и аз незнам и затоа писах ти да кажешнека някой да каже тогава колко може да струвато ние между нас си не можем да се разберем та кво остава някой друг да се намеси :mrgreen:

phoenix
31.05.2006, 20:09
колата с новата маска ли е и колко ще искаш за нея ако е новата, и за чистачките каква цена ще казеш, ако не са онези с целите пера ...щото моите са такива и не ме кефят