Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с двигателя

    Здравейте колеги искрено се надявам вече някой да ми помогне с моя проблем особено след като съм сменил TPS и температурен датчик.А проблема е че докато не е загряла колата варви та се къса а зстане ли на нормалните си обороти и не може да се форсира няма мощност смисъл тя се форсира но но стигне ли до 4000 и се чувства че е понижена мощността и после като пусна педала на газта и тресе на празен ход се едно 20 годишен дизел и след 10-15 секуинди се оправя сама.Дайте някакви идеи не е и проблем по тоците сичко е сменяно там.Мислех си и за зацепването на ангренажа но не виждам логика като е студен двигателя да върви а като се стопли да не върви.Мотора е Bravo 1.4 12v 1995 godina
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Е виж си ангренажния ремък де, капаците се свалят супер лесно, има си белязки на шайбите.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Не виждам в каква логика се намесва ангренажния ремък тука.Разликата в двата режима "студено","топло" е в различната потребност от гориво.Студения двигател се нуждае от обогатена горивна смес,докато при топлия,Тя ще му пречи.Мисля,че добър ориентир ще е "цвета " на свещите.Ако са светли с керемидов цвят,сместа най-вероятно е в допустимите рамки,но ако са опушени със сажди по електрода се касае за обогатена,не добре изгоряла смес(при работа на бензин).При всички случаи,измерване на налягането на горивото,ще хвърли известна светлина.Електронния модул не е в състояние да следи налягането тъй като той е механичен и няма датчик.

      Коментар


        #4
        Re: Проблем с двигателя

        mitkosoft написа:
        Здравейте колеги искрено се надявам вече някой да ми помогне с моя проблем особено след като съм сменил TPS и температурен датчик...
        Кажи първо защо ги смени и дали ги смени с нови или втора употреба, защото те са главните заподозряни.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          ами температурния датчик е нов ХОФЕР а ТПС е втора употреба но пистите му бяха видимо запазени на стария бяха направо надрани...
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            може ли да е от ламбда сондата???

            Коментар

            Working...
            X