Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инжекторите пускат бензин дори при каране на газ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инжекторите пускат бензин дори при каране на газ!!!

    Знаете ли този факт?Бензиновата помпа при инжекционните автомобили никога,повтарям-НИКОГА не се прекъсва.Така при работа на газ, бензина циркулира и се връща обратно в резервоара, като по този начин охлажда дюзите.В противен случай последните се запичат и съответно колата не работи на бензин.Само че, интересното е ,че при този цикъл се изразходва и 5% бензин.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    т.е. има изпаряване, от отдушника да речем

    Коментар


      #3
      Хм... интересно ми е като им спреш захранването на дюзите било то през релета , било то през симулатор каква земна сила ще ги кара да се отварят , та да впръскват в колекторите бензин? По тази логика ако при затворено състояние дюзите пак впръскват някакво количество бензин според мен се губи смисъла от тях и те пак си пускат наляво - надясно гориво без да има смисъл от него... :D Поправете ме ако греша...
      Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
      София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

      Коментар


        #4
        The_Machine написа:
        Хм... интересно ми е като им спреш захранването на дюзите било то през релета , било то през симулатор каква земна сила ще ги кара да се отварят , та да впръскват в колекторите бензин? По тази логика ако при затворено състояние дюзите пак впръскват някакво количество бензин според мен се губи смисъла от тях и те пак си пускат наляво - надясно гориво без да има смисъл от него... :D Поправете ме ако греша...
        не грешиш то ижекторите ако пескат бензин то ной ще изгаря а няма да се връща в резервоара както е написал колегата
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          stef написа:
          The_Machine написа:
          Хм... интересно ми е като им спреш захранването на дюзите било то през релета , било то през симулатор каква земна сила ще ги кара да се отварят , та да впръскват в колекторите бензин? По тази логика ако при затворено състояние дюзите пак впръскват някакво количество бензин според мен се губи смисъла от тях и те пак си пускат наляво - надясно гориво без да има смисъл от него... :D Поправете ме ако греша...
          не грешиш то ижекторите ако пескат бензин то ной ще изгаря а няма да се връща в резервоара както е написал колегата
          ама The_Machine нали точно това казва, че когато към инжекторите няма захранване, те са затворени и няма как да пускат бензин...
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Re: Инжекторите пускат бензин дори при каране на газ!!!

            damianoff написа:
            Знаете ли този факт?Бензиновата помпа при инжекционните автомобили никога,повтарям-НИКОГА не се прекъсва.Така при работа на газ, бензина циркулира и се връща обратно в резервоара, като по този начин охлажда дюзите.В противен случай последните се запичат и съответно колата не работи на бензин.Само че, интересното е ,че при този цикъл се изразходва и 5% бензин.
            Хич, ама хич не съм съгласен :D ... Според мен всички газ-аджии обясняват така, щото ги мързи та прекъсват и помпата. Аз лично я прекъснах мойта и оттагава нямам проблеми. Освен това ми се струва абсурдно дюза да "прегрее". Тя са намира над мотора, като около нея минава засмуквания от мотора въздух... Освен това, дори и да караш на бензин, лятото като спреш мотора ти истива часове... Та тогава бензин не циркулира и дюзата пак трябва да прегрее...Та с две думи. Смело прекъсвайте помпата! Пестите бенин , (и ток )

            Коментар


              #7
              Re: Инжекторите пускат бензин дори при каране на газ!!!

              TipoMan написа:
              Хич, ама хич не съм съгласен :D ... Според мен всички газ-аджии обясняват така, щото ги мързи та прекъсват и помпата. Аз лично я прекъснах мойта и оттагава нямам проблеми. Освен това ми се струва абсурдно дюза да "прегрее". Тя са намира над мотора, като около нея минава засмуквания от мотора въздух... Освен това, дори и да караш на бензин, лятото като спреш мотора ти истива часове... Та тогава бензин не циркулира и дюзата пак трябва да прегрее...Та с две думи. Смело прекъсвайте помпата! Пестите бенин , (и ток )
              Бравос колега, най-сетне някой мотивирано да изкаже това което си мисля и аз и се опитвам да убедя народа.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                е все пак има коли на 15-20 години с неизправни дюзи и е съвсем нормално да не затварят добре и да пропускат бензин ,а това за помпите който иска да ги прекъсва на собствена отговорност :D

                Коментар


                  #9
                  Пич, чистил ли си бензинова помпа след прекъсване през реле и примерно работа на колата на газ 3-4 години (в България) почти без палене на бензин?!?То не че има чистене тая гняс де , сменя се с нова , ама съм отварял ей тъй от любопитство...
                  Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                  София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                  Коментар


                    #10
                    В крайна сметка нужно ли е да прекъсна и помпата. В момента когато премина на газ прекъсвам инжекторите през реле. Мисля че е достатъчно или греша?

                    Коментар


                      #11
                      Ами да ви кажа,че това,което съм написал го прочетох.А иначе моя емулатор на дюзите ми го постави точно The_Machine преди година и половина и съм много доволен от съветите които ми дадоха.
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Бе аз не съм бил , защото работя там от по-скоро :D , но както и да е. Прекъсването на помпите се прави в краен случай или на механичните инжекциони.
                        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                        Коментар


                          #13
                          Прекъсването на помпите има един огромен плюс при работеща помпа и работа на двигателя на газ ако възникне пробив в горивна магистрала в двигателния отсек предполагам се досещате какъв ще е ефекта имам познати които са гориали при подобни ситуации, а за скромния ми 10 годишен стаж като автомонтьор не съм имал слущай да се прецака помпа от неработене - ако колата се кара редовно по малко на безнин и бензина не е със съмнително качество проблеми няма, все едно да не си караш колата 1 месец и помпата да блокира все едно и също е, при слагане на газ аз винаги прекъсвам помпата със сигурност и запазвасх и ресурса защото той не е безкраен като се износи колекторчето на мотора и край

                          Коментар


                            #14
                            От гледна точка на живота на бензиновата помпа да , но много хора сложат ли газ забравят какво е бензин и резервоарите им разсъхват , горивни магистрали , помпи...
                            Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                            София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                            Коментар


                              #15
                              The_Machine написа:
                              От гледна точка на живота на бензиновата помпа да , но много хора сложат ли газ забравят какво е бензин и резервоарите им разсъхват , горивни магистрали , помпи...
                              Пич, аз точно затова съм с автоматично копче и всяко палене ми е на бензим, след което на 2000 оборота преминавам на газ и помпата ми се изключва. Аз лично вече съм 100% убеден че това е удачния вариант.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X