Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVO 1.6 16V проблем с бобината на запалването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT BRAVO 1.6 16V проблем с бобината на запалването

    Зравейте колеги имам един голям проблем!Значи днес като запалих колата двигателя ми звучеше странно/маи работи на 3 цилиндри/.Като вдигнах капако и почнах да вадя кабелите на свещите разбрах е 3 цил.не работи/смених и кабела и свеща същата работа.Май ми се е прецакала едната бобина ама странно че другия цил. дето е до нея работи/запалването е с две бобини поне така изглежда/даваитер съвети кво да правя,да си купувам нови бобини/щот те са на един корпус/или проблема е другаде.Благодаря на всички предварително и чакам компетентни отговори от сблъскалите се със същия проблем.,а и от други който разбират.ПС колате е фиат браво 1.6 16v 1997г.
    BRAVO 1.6 16V 103HP 97

    #2
    ако си в час,ще ме разбереш-извади лулата и с една свещ на маса виж дали има искра,с двама души става упражнението ,един върти ,друг гледа единствено проблем може да има ако е дало вътрешно късо на този изход спрямо маса(корпус)добрата новина ако е заминала бобината е че има един модел лада с подобни бобини та да не потънеш многопари
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Огледай бобината за пукнатини. Това им е болката. Ако има, трябва нова.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Не знам как я правите тая работа с пробното изваждане на лулите точно на тоя мотор. Нали системата му е "изгубена искра" т.е. свещите работят по двойки - като откачиш едната спира и другата. А да не говорим че освен глупаво е и вредно - при откачена бобина напрежението върху драйверните транзистори в ЕКУто се повишава неколкократно. По добра диагностика ще направите ако хвърляте боб. Много по лесно е човек да премери бобината и да си провери кабелите от колкото да гадае е да върши глупости.
        ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
        Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

        Коментар


          #5
          Като извадиш единия кабел няма причина да изчезне и другата искра на тази бобина.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            Rokambol написа:
            Огледай бобината за пукнатини. Това им е болката. Ако има, трябва нова.
            Това не е съвсем така.Моята примерно имаше пукнатини,но си работеше перфектно.Дори при замерване на съпротивлениято на бобините,едното не беше в норма,но беше еднакво и за двете и нямаше проблем.

            Коментар


              #7
              peho написа:
              Rokambol написа:
              Огледай бобината за пукнатини. Това им е болката. Ако има, трябва нова.
              Това не е съвсем така.Моята примерно имаше пукнатини,но си работеше перфектно.Дори при замерване на съпротивлениято на бобините,едното не беше в норма,но беше еднакво и за двете и нямаше проблем.
              Какво съпротивление трябва да има бубината на браво 1.6 16V. И моята има пукнатини, но нямам проблеми.
              BRAVO 1.6 16V

              Коментар


                #8
                BobyK написа:
                Не знам как я правите тая работа с пробното изваждане на лулите точно на тоя мотор. Нали системата му е "изгубена искра" т.е. свещите работят по двойки - като откачиш едната спира и другата. А да не говорим че освен глупаво е и вредно - при откачена бобина напрежението върху драйверните транзистори в ЕКУто се повишава неколкократно. По добра диагностика ще направите ако хвърляте боб. Много по лесно е човек да премери бобината и да си провери кабелите от колкото да гадае е да върши глупости.
                така е ,ама аз го посъветвах да сложи някаква свещ на лулата и да види дали има искра за да отхвърли проблема с вътрешно късо,другата лула и свещ нека са си на място
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Така съм по съгласен, като извади лулата да и сложи друга свещ. Макар че ако сме педантични трябва да кажем че това може да го направиш но по-набързо, понеже неизгорялата смес вреди/зацапва ламбдата и катализатора. А и при работещ двигател както споменах е малко рисково откачването на свещ защото ако няма разряд през свеща напрежението и в първичната страна и във вторичната нараства повече от два пъти и въпреки че и има разни защити, поставяш на риск драйвените транзистори в ЕКУто.П.С. Не съм ’майстор’ по коли, занимавам се предимно с електроника.
                  ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                  Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                  Коментар


                    #10
                    Ако знам кой цилиндър прекъсва първо ще искам да знам дали механично е здрав т.е. има ли компресия и достатъчна ли е тя за да работи той.Цилиндър с компресия под 6 атм.(за бензин) се "вози".Ако е НУЛА,може да е изгорял клапан или по малко вероятното е да е счупено буталото или да е изгоряло.Ако си има компресия,може да е искрата ,индивидуално за цилинъра.Ако е пълна инжекция,може да е дюзата на конкретния цилиндър.Лесно се разбира когато колата има и ГАЗ-ова уредба.На ГАЗ цилиндъра не прекъсва(при пълна инжекция).

                    Коментар


                      #11
                      iv_laz написа:
                      peho написа:
                      Rokambol написа:
                      Огледай бобината за пукнатини. Това им е болката. Ако има, трябва нова.
                      Това не е съвсем така.Моята примерно имаше пукнатини,но си работеше перфектно.Дори при замерване на съпротивлениято на бобините,едното не беше в норма,но беше еднакво и за двете и нямаше проблем.
                      Какво съпротивление трябва да има бубината на браво 1.6 16V. И моята има пукнатини, но нямам проблеми.
                      Това са съпротивленията: A и B - 0.5-0.6 ома,C и D - 8500-9600 ома.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Аре утре ще меря съпротивлението.И ще пиша кво е станало.
                        BRAVO 1.6 16V 103HP 97

                        Коментар


                          #13
                          А забравих да кажа ,че тва с размяна на кабели и свещи също го правих ама резултат никакъв.Тоя шибан трети цилиндър няма ток.Като извадя лулата от бобината не прескача никва искра като при другите.Давайте съвети.
                          BRAVO 1.6 16V 103HP 97

                          Коментар


                            #14
                            Одеве мерих съпротивлението на вторичната намотка на бобината.съпротивлението е 5.5килоома и на двете на първичната е около 0.5.Казваите кво да правя??
                            BRAVO 1.6 16V 103HP 97

                            Коментар


                              #15
                              Щом е еднакво и на двете предполагам че проблема не е в бобината, да не е пробил някой кабел, как е свеща/свещите. Един осцилоскоп би помогнал.
                              ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                              Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                              Коментар

                              Working...
                              X