Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.2 16V, разход и проблеми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.2 16V, разход и проблеми

    Моля, някой който кара такава кола да сподели за проблемите които евентуално могат да възникнат при този двигател. Какъв разход дава градско и извънградскоБлагодаря предварително.

    #2
    Ем аз карам такова...,Май много характерен дефект им е стъпковото моторче+TPS. Аз имах проблеми главно с двигателя (сегменти, биелни лагери гумчки на клапаните, шлайф на главата..., благодарение на лоша поддръжка от предишния собственик. Тя колицата не е виновна) и електрониката (тъпаците от автокъщата като са и мили двигателя иии са и е..ли мамата. Всичко беше на късо). По ходовата част, за 15 000 км., съм сменил само един кормилен накрайник!Разхода ... зависи много - градско съм постигал от 8 (лятото с вкл. климатик) до 12 (при яко гонене). Извънградско м/у 5 и 7.За 1.2 бяга много! Като съм правил кошии и като кажа, че е 1.2 и шок Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Двигателят работи много тихо и равномерно, а като го понастъпеш ръмжи много приятно
    Fiat Bravo 80 16V

    Коментар


      #3
      И аз съм с такова Браво .Добра е колицата само дето имам един проблем с оборотите и немога вече няколко месеца да го отстраня.Значи проблема ми е ,4е от 2000 до 850 падат много бавно оборотите има някакво задържане,но ина4е когато си стигне оборотите на празен ход 850 си работи двигателя добре и ги държи идеално.

      Коментар


        #4
        Аз съм с такава Брава. Мога като разход да ти кажа само - градско в задръстванията 11-12/100, извънградсто - 6,5/100.За другите неща, които са правени по колата - не мисля, че имат общо с този двигател специално, а по-скоро с предишния собственик и няма да ти ги казвам за да не те подведа...

        Коментар


          #5
          Това с оборотите не е проблем. Нормално е така да ги сваля до 1100 докато е в движение и в момента когато спреш трябва да ги свали на 800. Обърни внимание на дроселовата клапа почистия задължително големи ядове брах с нея.Градско ми харчи 8/100 извън градско 6/100.
          FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

          Коментар


            #6
            1.2 мотора е много успешен като конструкция,но както вече ти казаха всичко зависи от моментното техническко състояние на колата.Отваряйки немското мобиле ще видиш ФИАТ-и от 500 до 2500 евро.Сам се сети тези от 500 защо струват толкова, и защо тези от 2500 евро тук не се подават.Така че си отваряй очите или ако не разбираш викни някой който разбира за да няма после ФИАТ са боклуци и т.н.Успех с избора.

            Коментар


              #7
              Работя във фирма за части и за този модел имаме 60 налични вала,а за другите модификации по 1-2 явно там и е слабото място!!!Маи говоря за 1,4!!Сори!!

              Коментар


                #8
                От скоро карам Браво 1.2 16V.Добро е фиатчето.Замерен разход на бензин извън градско за 340км-5.38л на 100.Четири човека плюс пълен багажник, работещ климатик.Честно казано очаквах около 5.6 разход.На градско 7.5л, във Варна, но много не съм стоял в задръстванията.Не съм го гонил много, мисля че не съм прехвърлял 4000об.Температурата на водата при всички режими на каране не мърда от средно положение.

                Коментар


                  #9
                  И аз съм с такова браво от няколко месеца . Не е зле количката , въпреки ,че аз брах много ядове с алармата и . Едва ли не ми бяха казали да я продавам . Двигателчето работи тихо , ако са 4 ри човека вътре по големите баири малко се тормози но иначе е супер,особено на старт . Успех с избора

                  Коментар


                    #10
                    и мойта Фиатка е такава. Навъртях 40 хил...Засега съм много доволен. Разхода зависи доста от стила на каране.
                    Fiat Bravo, 1200, 16v, 82 k.s. 1999 г.

                    Коментар


                      #11
                      На мене ми прави разход 10-11 на сто градско , като 80% от стила на каране ми е яко настъпване. Напълно нормално според мене.На четвърта предавка прави 175 км .. напълно задоволяващо като за 1.2 мотор.
                      Fiat Bravo 1.2 , 16V , 82 hp

                      Коментар


                        #12
                        Re: Bravo 1.2 16V, разход и проблеми

                        zigi написа:
                        Моля, някой който кара такава кола да сподели за проблемите които евентуално могат да възникнат при този двигател. Какъв разход дава градско и извънградскоБлагодаря предварително.
                        Аз не карам такава кола,но имам впечатления от този двигател,защото имам познати с него.Според мен е изключително добър и успешно постижение за Фиат в този клас коли.Пъргав,икономичен и надежден.Желателно е да купиш кола след 2000 год.защото е след фейстлифтинг и има голями промени в мениджмънта на двигателя.Отговаря на Евро 3.

                        Коментар


                          #13
                          искам да ви кажа 4е ас имам фиат 1.2 но има много голям проблем барзо си отиват скоростите а няма скоростни котиии за тях

                          Коментар


                            #14
                            колеги имам въпрос карам 1.4 12 клапана дали ще стане главата от 1.2 16 клапановата трябва ли нещо да се напасва и тн... и др въпрос 1.2 16 клапана понеже не сам виждал този мотор инжекцион ли е?

                            Коментар


                              #15
                              Инжекцион е!!!
                              Fiat Bravo 1.2 16v
                              http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                              Коментар

                              Working...
                              X