Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на стъпково моторче (моторче за празен ход) Bravo 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на стъпково моторче (моторче за празен ход) Bravo 1.6

    Привет!Някой може ли да каже къде се намира и как се сменя стъпковото моторче (моторчето на празен ход) на FIAT Bravo 1.6? Гледам го в сайта на Хит-Ко и от картинката си правя извод, че е въпрос само на закрепване с болтове и свързване на буксата....Благодаря предварително!П.П. Гледам, в сайта на АХМ-Ауто има на HOFFER, MEAT i DORIA, MAGNETI MARELLI и FIAT, като цената на последното е 2* цената на първото. Каква е разликата?

    #2
    с метални колектори ли си или пластмасови?ако си с метални е само на два болтаотвиваш, дърпашима един О-пръстенгледаш да не го загубишслагаш новото...само че не знам дали после новото трябва да се "обучава"питай Христо
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      С метални колектори съм. Но това за "обучението" нещо не ми харесва...

      Коментар


        #4
        Опитай първо само с почистване, и гледай да не го раздвижиш да застане на друга стъпка отворено - а компютъра да помни друго положение. доста хора си купиха нови без да е имало нужда, или се наложи да си купуват заради разцентроване. Приготви си два нови болта защото оригиналните ще им се окривят главите докато се отлепят и да тръгнат да се развиват. Ако ти гасне колата на празен ход - пробвай само почистване и по-силен акумулатор. Инъче ето къде се намира:
        Прикачени файлове
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #5
          niko_ymn написа:
          Инъче ето къде се намира:
          Благодаря! Точно където и предполагах, че се намира!А за почистването - докато колата беше в сервиза за смяна на инжектор, там монтьорите са свалили стъпковото моторче и са го почистили. Казаха че сработило, но после пак отказало...

          Коментар


            #6
            ти на майстори вяра имаш ли :D око да види, ръка да пипневиж във форума има теми какво да се пипа и какво неосвен това може да пробваш с "нулиране" на компаоткачаш акумулатора за 1 часпосле палишбез да форсираш я остави да работи 10 минути на празен ходако не се оправи, чак тогава купувай ново
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              ...
              Аз на майстори вяра нямам, защото половината от тях са "майстори" колкото мен самия... Иначе благодаря за полезния съвет! Довечера, докато се занимавам със смяната на маслата и филтрите на мотора ще оставя колата без акумулатор за 1 час да видим какво ще стане...

              Коментар

              Working...
              X