Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смуче ли ви въздух от някъде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смуче ли ви въздух от някъде?

    Моето Типо като го взех имаше същия проблем....издухани гарнитури под инжекцията....изненадващо не намерих да се продават та в сервиза направиха,оборотите на п.х. паднаха заедно с разхода й.Долната гарнитура се смяня много трудно,за да се развият болтовете трябва да се свалят всмукателните и изпускателните тръби,доста работа е.....
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    Re: Смуче ли ви въздух от някъде?

    deqnak__ написа:
    Отварям тази тема защото имам силни подозрения, че при нас смуче. Става въпрос за това че гарнитурата под моноинжекциона е счупена на две. Уплътнили сме я колкото можем със силикон но не съм убеден че това решава проблема. А какви са симптомите: Колата ръмжи между 2000 и 3000 оборота. Не реагира бързо на газта. А при по-натоварени режими (големи обороти или изкачвания) светва лампата на инжекциона. Кода е 44 (което значи че О2 сензора е отчел бедна смес). освен това оборотите на празен ход седят на 1000. Опитват да паднат до 850 но пак се стабилизират на 1000. Също така имаме пукнатина на изпускателните тръби точно пред сондата. Според вас кое влияе повече? Дали сцепената гарнитура на моноблока или пукнатината в изпускателния колектор?
    Гарнитурата 100 процента е виновна за въздуха - сменяйте я! а иначе пукнатината не е хубаво нещо, ама пробвайте първо с гарнитурата, и кажете после как е. И аз да се изкажа като майстор, баси

    Коментар


      #3
      deqnak__ написа:
      След като брат ми реши малко да попръска с Injector cleaner да види от къде ще засмуче установихме следното. Като откачим моторчето за празен ход уборотите скачат до 2000. Това според мен е нормално то остичката му е прибрана. Така обаче след като слойим кабелчетата и запалим оборитите са пак такива 2000. Той чукна леко моторчето и те паднаха но до 1000. А сега кажете този мотор дали е в час
      горе долу
      Карам Фиат Темпра 1.4 1995г.Всички екстри...

      Коментар

      Working...
      X