Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пропаднах с този Фиат Типо!!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пропаднах с този Фиат Типо!!!!!

    Еи, хора карам го вече една година и нямам проблем с него до преди 1 месец. Сложих Газ е вярно Турска ама за това имах пари. Карах след това около 100 км на газ, и я прехвърлих на бензин и тогава започна да се дави с бензин да гасне на ниските абе не върви изобщо на бензин, но като дръпна смукача на 2 положение си върви прекрасно(но на смукач не се кара). Колата е Фиат Типо 1.4 с карбуратор и ECOBOX(което незнам за какво е). Еи пичове дайте някакъв съвет, какво може да е проблема !!!!!Направо пропаднах с тая марка!!!
    Fiat Tipo 1.4 Weber с АГУ

    #2
    Re: Пропаднах с този Фиат Типо!!!!!

    momchil_kkk написа:
    Еи, хора карам го вече една година и нямам проблем с него до преди 1 месец. Сложих Газ ... !!!!!Направо пропаднах с тая марка!!!
    Ми така е, тия италианци правят баси трошляците. Като ги вземеш и само до слагането на газта изкарват.Айде сега прочети пак какво си написал и виж дали не можеш да направиш връзката. Подсказка: смени газаджията.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      със същата като твоята съм и съм доволен и от разхода и от цената на подръжката,ама си я правя сам .ако проявиш малко усиле да проучиш колата това ще ти сеотблагодри в бъдеще.от сега виждам как са ти разбъзикали настройката на празния ход която се регулира с ключ 8 и една отвека
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Сега сменихме изпарителя на моята. Мога да ти кажа какъва е разбикат между НОВ волтран и Ланди Ренцо - на около 12 години:- мощност в ниските обороти -нямаше я.- по-малък харч - само на око, за сега, ще кажа колко точно е.- липса на задавяне по светофарите при подаване па повечко газ и странно глъхнене.Колата ми е 1.6 моно. Представи си как се чувствам че съм карал с тоя боклук, уж лиценз на ловато. Няма нищо общо!Понеже си карбуратор....проблема е в настройката. Погледни си плочката каква е, дали е за тая кола....и натам.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Еи хора казвам ви, при майстори ходих НИЩО! Всичките които ги обиколих са някакви пишман майстори. На мен колата ми трябва защото пътувам с нея и уж гледах да ми излиза по-евтино ама тоя WEBER ми изяде главата ама за предварението ще опитам аз го зная това болче ама ....маи нищо не става!!!!! НЕзнам дали някои е имал същия проблем с Типо. Поне ми кажете какво може да е като проблем. Като ми слагаха ГАЗ-та, майстора ми е откачил една тръбичка на ускорителната помпа на ВЕБЕР-а, е днес я намерих и с тази презумция намерих майстор и тои нищо не направи!!!!! Разглуби карбуратора и видяхме един от жиглюрите че се е затиснал и пак нищо, а и един ? Влиза в ускорителната помпа един жиглюр(електрически) до него кога има ток, на контакт или когато колата е запалила(защото ги свалихме и колата си продължаваше да работи). Та мисълта ми е дали може да е проблема някои от тях. А и колата когато е на място си работи и се форсира безпроблем, проблема идва след като тръгна и бутна смукача. Благодаря предварително на тези които ми прочетоха за проблема!!!
          Fiat Tipo 1.4 Weber с АГУ

          Коментар


            #6
            Да не би да не и достига бензин, не да се дави, от недостътъчен дебит на помпата....щом като на смукач работи...
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Колега, заглавието ти е обида за феновете на марката. Колата е произведена за работа с бензин, не с газ. Упреците си ги отправи към т. нар. майстор, който ти е продал и монтирал уредбата.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                "Влиза в ускорителната помпа един жиглюр(електрически)" не влиза там,а е до нея,това е за празния ход,когато дадеш на контакт трябва да има + на негона карбуратора трябва да имаш 2 ускорителни помпи, и 2-те трябва да работат,едната е на вакуум а другта с лостчеможе да имаш запушено нещо с плочката за газта,най вероятно си сложил от тези циганските за 20лв ,преди и аз се прееебах така и брах ядове

                Коментар


                  #9
                  Макар, че съм от София си сложих газовата по препоръка на близък в Монтана. Майсорите са в един гараж на изхода на Монтана по посока Враца. Има Т-образно кръстовище и Газ-станция. От Нова година до момента карам както на газ така и на бензин и нямам никакви проблеми. Доволен съм от това, което направиха хората. По тая причина ги препоръчам като изпитани "газаджии". Газовата която поставих е BRC 100KW и цената и беше 380лв. само с 60лв. по-скъпа от турската такава. Отиди и няма да съжаляваш предполагам!?
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    Еи хора, не съм газаджия и незнам каква ми е плочката. Не обиждам марката ама ми създава ядове и то доста. А за ел. жиглюрите до тях няма никакъв ток!!!!!!
                    Fiat Tipo 1.4 Weber с АГУ

                    Коментар


                      #11
                      Предната ми кола беше 1.4 тиро карбур. отначало нямах проблеми нослед това нещеше да върви на бенз.Проверете поплавъка да не се е заклещил след карането на газ и да не и достига достатъчно бенз.
                      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                      Коментар


                        #12
                        Проблема е че няма ток на въпросното клапанче или ел. жигльор както го наричаш. Ако няма ток, значи не отива бензин на празен ход. Затова гасне на празен ход, а на смукач работи. Не разбрах какво точно е станало с тръбичката за ускорителната помпа? сложи ли я обратно или? Дай му ток на клапанчето.
                        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                        FIAT UNO 1.5

                        Коментар


                          #13
                          Еи хора, проблема ми е полурешен. Тръбичката я сложих и пак нищо нестава. Смених карбуратора. Проблема пак същия. На клапанчето(ел. жиглюра) се оказа че няма никакъв ток, като го вързах с едно кабелче за акумулатора и я запалих колата си работи без никакъв проблем. Та сега въпроса ми е къде да го вържа така че да работи като съм на бензин и да не работи когато съм на газ????(А и дали трябва да работи когато съм на газ)????
                          Fiat Tipo 1.4 Weber с АГУ

                          Коментар


                            #14
                            + след контакта,там му е мястото

                            Коментар


                              #15
                              Трябва да работи и на газ!
                              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                              FIAT UNO 1.5

                              Коментар

                              Working...
                              X