Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин в маслото !?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин в маслото !?!

    Фиат Мареа 1.6 16V ’97гПреди 2 дни забелязах рязко спадане на нивото на бензина. Проверих нивото на маслото и то беше доста над допустимото и миришеше на бензин. От сервиза ми казаха, че е от инжекторите. Трябвало е да ги сменя и четирите. Може ли да не е от дюзите?Другият проблем е оборотите,които играят надолу-нагоре като луди когато е студена.Като загрее сякаш работи на 3 цилиндара.Както карам и като дам на свободна оборотомера пада веднага до нулата и угася, по някога пак се вдига. Като подам газ се получава едно лашкане.ПОЛУДЯХ . Никой незнае на какво се дължи това? Помощ
    ===============================
    Fiat Marea 1.6 16v
    1997

    #2
    Re: Бензин в маслото !?!

    kemo написа:
    Фиат Мареа 1.6 16V ’97гПреди 2 дни забелязах рязко спадане на нивото на бензина. Проверих нивото на маслото и то беше доста над допустимото и миришеше на бензин. От сервиза ми казаха, че е от инжекторите. Трябвало е да ги сменя и четирите. Може ли да не е от дюзите?Другият проблем е оборотите,които играят надолу-нагоре като луди когато е студена.Като загрее сякаш работи на 3 цилиндара.Както карам и като дам на свободна оборотомера пада веднага до нулата и угася, по някога пак се вдига. Като подам газ се получава едно лашкане.ПОЛУДЯХ . Никой незнае на какво се дължи това? Помощ
    колега и според мен е от инжекторите, даже след смяната им може и втория проблем да ти се реши
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Това е начина да попадне бензин в маслото. От не добре затварящи инжектори в цилиндрите и от там през сегментите в картера. Не знам дали трябва да се сменят или само да се почистят с ултразвук, ако не са им изгорели бобинките предполагам едно чистене ще реши проблема.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Намерих 4 инжектора,1 бобина, 1 компютър, моторче за празният ход. Всички са от моя модел кола и са в перфектно състояние. Купих всичките тея неща за 420 лева :D много съм доволен
        ===============================
        Fiat Marea 1.6 16v
        1997

        Коментар


          #5
          kemo написа:
          Купих всичките тея неща за 420 лева :D много съм доволен
          Браво, важното е да си доволен. Останалото ще се оправи Иначе както Илко написа - можеше и с чистене на дюзите да пробваш. Колкото до проблема - да, 99% това е причината. Виж си състоянието на свещите - те ще ти подскажат какво става във всеки цилиндър - гори ли, не гори ли. Може и да не се налага да сменяш всички дюзи. И накрая, спадането на нивото на бензина - изведнъж ли стана, т.е. - да разбираме ли, че не че е изразходен а по-скоро изчезнал? Не съм достатъчно грамотен за да знам, ама може ли да се прецака дюза така че да не затваря и оттам буквално да тече?
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Преди няколко часа ми се обадиха от сервиза на фиат. Компа показвал някаква грешка, която не може да се изтрива.Без да се изчистила грешката не искат да сменят инжектори, нищичко. Този компютър който го купи,го върнах защото нямаше ключ и други джажи.Сега ще трябва да търсим комп. Казаха ми че стават от брава,браво стига моторът да е един и същ
            ===============================
            Fiat Marea 1.6 16v
            1997

            Коментар

            Working...
            X