Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Участъка Бузлуджа-Шипка не преминавайте!!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Участъка Бузлуджа-Шипка не преминавайте!!!!!

    Днес се разходих с моторетката до Бузлуджа и поизгладнях малко като си правя сметката да хапна едно шкембенце на Шипка.Да ама не опрях до едно място където има много дълга и висока пряспа която според мен скоро няма да се разтопи.Няма смисъл да се пробвате да минавате по този участък.Бях с мотор 600 сс и не намерих откъде да преодолея участъка.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: Участъка Бузлуджа-Шипка скоро няма отваряне.

    Tornado написа:
    Днес се разходих с моторетката до Бузлуджа и поизгладнях малко като си правя сметката да хапна едно шкембенце на Шипка.Да ама не опрях до едно място където има много дълга и висока пряспа която според мен скоро няма да се разтопи.Няма смисъл да се пробвате да минавате по този участък.Бях с мотор 600 сс и не намерих откъде да преодолея участъка.
    :D този номер го направих с Бравата март 2006г.,когато южната страна на прохода беше много зле минавах през Бузлуджа-Шипка-Габрово,но стигнах до тази пряспа и .... после обратно долу и през дупките нагоре към Шипка.Тогава този участък,който на снимката е затрупан с шума,беше затрупан с повече сняг.

    Коментар


      #3
      Мястото е много лошо и се натрупва снях не само на пътя ,а и в гората откъдето си правех сметка да форсирам ,но преди това падах на два пъти на качване до Бузлуджа и ми бяха свършили силите вече/мотора ми тежи 150 килограма и паданията обикновенно са от недостатъчна натренираност по владеене на машината/.Умората е от вдигане на тежкото чудовище.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Догодина те очаквам е в такава форма на хижа Ехо в Троянският балкан:

        Коментар


          #5
          Авео написа:
          Догодина те очаквам е в такава форма на хижа Ехо в Троянският балкан:
          Хм не ми пали фитилите защото сега прохождам в тази насока.Машината която язди тоя мен е около 100 кг в сравнение с 150 .Ако някой не е запознат с поддръжката на такъв мотоциклет да се поразрови да се увери за какво иде реч.А това ,че днес на два пъти паднах е от тежината на мотоциклета.Ако маршрута е утъпкан и проверен минавам ,но по разни шубраци малко ме мъчи.Все пак машината ми е 153 кг.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Днес проверих отново уастъка дали е проходим.На едната снимка се вижда мястото посочено с черна стрелка което преодолях и тъкмо си викам айде стигнах до Шипка се натъкнах на участъка който се вижда на другата снимка.Пътя е затрупан от преспа дълга до следващия завой.Все пак успях да се кача на връх Шипка и там замалко да си навлека неприятности с все пак се измъкнах.В крайна сметка за тези които пътуват в посока Габрово не си и помисляйте ,че ще преминете през Бузлуджа.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Участъка вече е проходим.Днес пробих в края на краищата Друго си е вече разнообразието.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                След този снеговалеж най-вероятно е затворен.Днес успях да се кача до Бузлуджа ,но не ми се чакаше роторния снегорин да стигне до щироката част за да разбера от там нататък как е.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Вече втора седмица минавам само през Бузлуджа.Има снежни преспи на две места ,но има място за една кола.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    как е пътят през бузлуджа,щото южния склон на шипка е нещо невероятно,бяха ми казали,че имнало дупки,аз съм на мнение,че не са дупки,а няма изобщо път трап до траПА,карах жената да прави клип и дори при лошото качество пак се виждат дупките.
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #11
                      paralesa написа:
                      как е пътят през бузлуджа,щото южния склон на шипка е нещо невероятно,бяха ми казали,че имнало дупки,аз съм на мнение,че не са дупки,а няма изобщо път трап до траПА,карах жената да прави клип и дори при лошото качество пак се виждат дупките.
                      По-добре отколкото южната част на прохода Шипка.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Участъка е с нова маркировка жълта и запълнени дупки.Използвайте го вместо южната част на прохода Шипка.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Участъка е с нова маркировка жълта и запълнени дупки.Използвайте го вместо южната част на прохода Шипка.
                          номер едно си колега следващото ходене до южната част ще минавам от там,писна ми да си троша каруцата
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #14
                            Не ви съветвам да минавате по този участък.Сега минах от там и се наложи дори вериги да поставям.
                            Прикачени файлове
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              амчи...ъъъъ....зимата ни изненада всяка година едно и също,голям смех Добре,че си бил подготвен....сега вече съм убеден,че ще взимам вериги като тръгна към Ивайловград
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X