Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Черепишки манастир...недовършена тема!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Черепишки манастир...недовършена тема!!!

    Кратка еднодневна разходка / да не кажа няколкочасова / до това страхотно място. Който иска да усети магията на монашеското уединение за кратък миг в живота си / освен ако не е решил да се посвети на него /, му препоръчвам да посети това място. Манастира се намира в близост до главният път София - Видин, отбивката е при село Ребърково / станало известно покрай "изрода" Краси Радков - слависимо-шоу /. От магистралата Хемус отбивате в дясно за Враца - Видин и на около 30-35 клм. е отбивката за Ребърково. Има много табели на селото, както и на самият манастир. От Ребърково се продължава, минава се през две села и стигате до тунел, след който в дясно почти 180 / де е градуса на клавиатурата бе... / се врътвате към манастира.Първото впечатление, което се създава е за извършен ремонт, приключил буквално преди няколко дни. Чисто, бяло.....чак стерилно. И тишина, абсолютен покой, само реката се чува и гостите на манастира. И въобще, ако там отиде човек с емоционална и психическа криза, може и да се излекува прекрасно за една седмица.Ама а стига съм "плещил", ето снимки на това прекрасно място...:Към манастира, след селата...:Отново гледки от пътя, на около километър преди манастира:Входа на манастира:Ето го и двора на манастира...коментара е излишен, страхотно място:Това мисля че е част от базата за почивка. Не намерих информация за цените, но обещавам скоро да поместя:Икона на Богородица в цветя:Има още много и интересни снимки, особенно от къта на Вазов, както и вътрешността на манастира, но тях ще поместя утре.....

    #2
    Браво Явка.Пак си бродил в дебрите на България.Аз днес бях на Бузлуджа с моторетката и паднах два пъти.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар

    Working...
    X