Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въздух в системата или нещо друго, помощ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въздух в системата или нещо друго, помощ!!!

    Колеги от 2 дни имам голям проблем ,който засяга охладителната система на колата.Когато тръгна и карам на около 2000 оборота стрелката на водата почва да се покачва и почти да стигне до червеното и трябва да я изфорсирам за да почне да пада и така до следващото кръстовище,а когато съм във задръстване става Според мен има въздух в системата ,но толкова ли е много и от каде идва ???Сто пъти отварям казанчето за радиатора и даваам малко газ за да излезе .но нищо не помага Вече ме е страх да я карам ,че незнам какво може да стане.Помагайте моля ,че лошо П.С.:Това го прави и на бензин и на газ ,разликата е че на газ като стане тя направо гасне ,щото сигурно не качва вода в изпарителя.Когато почне да загрява духа студено от парното и когато я изфорсирам и задържа на 4000 оборота почва да духа топло и стрелката на водата пада
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    Губи ли антифриз колега, смесване на масло с антифриз, надуване на маркучи?
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Ако : охлажда само когато я форсираш или съответно караш бързо с високи обороти и само тогава "идва" парното а иначе духа хладко...бегай бързо да смениш водната помпа , незнам на фиата дали е като на форда ама с мондеото брах същите ядове , купувах му датчици , термостати , капачки...два пъти свалях главата и на финала случайно при второто зглобяване на главата както си държах в ръка водната помпа така я завъртях и забелязах че "турбинката" отвътре се върти по инерция...демек - превъртяла. ВЕРВАЙ МИ...ТОВА Е...

      Коментар


        #4
        сега едно малко предположение -има една системка за обезвъздушаване,и ако ти е запушенаможе да ти прави тези магарии огледай системата добре-имаш маркуче малко дето отива в разширителния съдда не е запушен щуцера ......
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          [quote="snaiperisto"]Ако : охлажда само когато я форсираш или съответно караш бързо с високи обороти и само тогава "идва" парното а иначе духа хладко...бегай бързо да смениш водната помпа , незнам на фиата дали е като на форда ама с мондеото брах същите ядове , купувах му датчици , термостати , капачки...два пъти свалях главата и на финала случайно при второто зглобяване на главата както си държах в ръка водната помпа така я завъртях и забелязах че "турбинката" отвътре се върти по инерция...демек - превъртяла. ВЕРВАЙ МИ...ТОВА Е...[/quoДобре де,ако не ми работи водната помпа не би ли трябвало колкото и газ да давам да не върти вода.Преди 3 дни бях до стара загора и по магистралата на 3000 оборота никакви проблеми стрелката на водата стоеше по средата и не мърдаше
          Nissan Primera 1.6 16v P11
          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            dimmX написа:
            Губи ли антифриз колега, смесване на масло с антифриз, надуване на маркучи?
            Не губи антифриз или поне не съм забелязъл,нивото е постоянно
            Nissan Primera 1.6 16v P11
            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              На радиатора отгоре има пробка, оттам се обезвъздушава, пробвай, но е възможно и помпата да сдава...
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                аз залагам на издухана гарнитура на глава
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  аз залагам на издухана гарнитура на глава
                  Stefр,може ли да се обосновеш,защо пък глава?Не трябва ли да ми смесва масло и вода тогава?Може и да си прав де
                  Nissan Primera 1.6 16v P11
                  ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    пробвай да обезвъздушишима пробка горе в дясно на радиатора, както и на тръбата към парнотоако не стане, в Пловдив редовно има срещиотиди да я погледнаг колегите
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      100% ще пробвам утре,а ако не стане работата, ще се ходи на майстор,само се притеснявам да отида и да ми кажат ами да пробваме да сменим това ,онова и накрая нищо
                      Nissan Primera 1.6 16v P11
                      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък бих ти предложил да видиш по какъв начин е монтирана газовата. Ако водата се отклонява чрез тройник то съм 95% убеден, че проблемът е там. Преди да започнеш каквито и да било ремонти шунтирай изпарителя и свържи системата както си е била заводски и пробвай пак на бензинче. Почти убеден съм, че газаджиите са се усрали. Знам си от опит.
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте а при мен има др. страннен проблем. Аз си карам например и ако карам градско или по-бавно да речем с 60 км/ч температурата ми се вдига, а като карам например с 140 км/ч ми пада... предполагам въздушна възглавница... но все пак мнение?!

                          Коментар


                            #14
                            99,9% съм сигурен че е от въздух само че трябва да обезвъздушиш първо радиатора и след това от тръбите на парното които влизт в купето това са двете наи-високи точки а въздуха според мен е в радиатора на купето и е станал на вазглавница и няма да го изкараш с отваряне на капачката поне според мен
                            Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
                            Alfa Romeo 146 1.9 JTD
                            Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
                            Alfa Romeo 155 2.0 8V

                            Коментар


                              #15
                              Аха, а как по принцип да го обезвъздуша, понеже не съм много опитен и тези неща, пробвах с отваряне на капачката, и излиза въздух и нивото на водата се покачва....

                              Коментар

                              Working...
                              X