Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD срещу JTD - Fiat Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TD срещу JTD - Fiat Brava

    Здравейте! От много време чета този форум.. и в общи лини съм прегледал всичко що се отнася до Брава.Ясно е, че JTD е най-добрият дизел на Брава, но като ги гледам на пазара просто са прекалено скъпи... 10к +Гледам, че има доста TD на "приемлива" цена...Извадих интересна информация от един uk сайт с индиректна информация за разхода:1.9 TDFuel Economy: Urban 32.5 Fuel Economy: Extra Urban 53.3 Fuel Economy: Combined 43.5 1.9 JTDFuel Economy: Urban 38.7 Fuel Economy: Extra Urban 62.8 Fuel Economy: Combined 51.4 1.8Fuel Economy: Urban 24.6 Fuel Economy: Extra Urban 42.8 Fuel Economy: Combined 33.6 1.6Fuel Economy: Urban 25.0 Fuel Economy: Extra Urban 42.8 Fuel Economy: Combined 34.0 Например за "Extra Urban" си извадих следните изводи (може би грешно):15% JTD -> 1.9 TD32% JTD -> 1.8/1.6 (не взимам в предвид, че едното е бензинов а другото дизелов двигател) Което ако например значи, че JTD харчи например 5 на 100, то TD e 6 на 100!Заслужава ли си според вас да се взима 1.9 TD или по-добре Брава 1.8 с газова уредба?Ако съм пропуснал "такава" тема моля да ме извините!
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    #2
    Wow.. оттекчени до смърт? Нищо ново за казване? Ако питам за Golf 3 TDI веднага се намират специалисти да ми обясняват колко са яки :D
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Re: TD срещу JTD - Fiat Brava

      perlsite написа:
      Fuel Economy: Urban 32.5
      Ще ми го преведеш ли? Не мога да схвана какво означава
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        32.5 е mpg тоест miles to the galon, в щатите и великобритания така отчитат разхода, иначе Брава 1.8 с газова забрави, не става газова на тоя мотор, само газов инжекцион
        ex Fiat Bravo GT

        Коментар


          #5
          ivo098 написа:
          32.5 е mpg тоест miles to the galon, в щатите и великобритания така отчитат разхода, иначе Брава 1.8 с газова забрави, не става газова на тоя мотор, само газов инжекцион
          Абе май не е така се оказа - Zaphod (Веско) е сложил нормална газова на 2.0 20V и няма проблеми.

          Коментар


            #6
            1115 написа:
            ivo098 написа:
            32.5 е mpg тоест miles to the galon, в щатите и великобритания така отчитат разхода, иначе Брава 1.8 с газова забрави, не става газова на тоя мотор, само газов инжекцион
            Абе май не е така се оказа - Zaphod (Веско) е сложил нормална газова на 2.0 20V и няма проблеми.
            На Веско колата така дойде от Италия. Газовата е слагана там. Обикновенна е в смисъл че не е газов инжекцион, но има необходимите емулатори, ламбдаконтрол и тн. Цената на такава газова е към 800 лв. И въпреки това мисля че е по-добър вариант отколкото дизел. Лично мнение.

            Коментар


              #7
              Alexius написа:
              1115 написа:
              ivo098 написа:
              32.5 е mpg тоест miles to the galon, в щатите и великобритания така отчитат разхода, иначе Брава 1.8 с газова забрави, не става газова на тоя мотор, само газов инжекцион
              Абе май не е така се оказа - Zaphod (Веско) е сложил нормална газова на 2.0 20V и няма проблеми.
              На Веско колата така дойде от Италия. Газовата е слагана там. Обикновенна е в смисъл че не е газов инжекцион, но има необходимите емулатори, ламбдаконтрол и тн. Цената на такава газова е към 800 лв. И въпреки това мисля че е по-добър вариант отколкото дизел. Лично мнение.
              аз съм съгласен да дам 800 лв за мойта ако всичко е наред, но никъде не са ми предлагали такава оферта в София....
              ex Fiat Bravo GT

              Коментар


                #8
                Звънни в Аргус

                Коментар


                  #9
                  аз моита 1.8 16в, си я карам на 95 V-power, и нямам грижи :D, според мен газ не си струва, трябва газов инжекцион, иначе другото са компромиси и чести ремонти на двигателя и изтриване на грешки от ПЦ-то, не си струва разликата в цената на бензина и газта според мен де

                  Коментар


                    #10
                    Хм... добре пичове, сега ще ми преведете ли?Значи Брава и газова уредба е мираж? С други думи всички си карате на бензин?А относно офертата на "Аргус" за поставянето на газова наистина ли ще създава проблем?Уж толкова четох.. пък останах с впечатление, че няма да има проблем с газова уредба..а уж само 1.4 12V не ставала..
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #11
                      Истината е че за газовите уредби сме леко разъединени За мен газова уредба си заслужава да сложиш само на кола с карбуратор където си сигурен, че няма да имаш ядове....По-новите поколения двигатели и особено при италианските коли са темпераментни и капризни на гориво. Ето да кажем аз карам с бензин само от ОМV и колата ми върви перфекгно, сложа ли й от ЕКО става по шумна, глъхне и тн и тн. та да не говорим ако се сложи газова Твърдо против газовата съм.На дали, това което е създадено в Торино ние тука куцо и съкато ще съумеем да променим сполучливо

                      Коментар


                        #12
                        Моля и за други мнения.. иначе с тези изказвания ме пращате на "отсрещния бряг"... я Golf 3, я Audi A4... И то какво се получи.. значи с газова кофти.. TD още по-зле... хм.. баси как карате само на бензин
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            Не, не са в един клас... но ако видя зор с намирането на нещо което да ме кефи може да реша А4-ката.. но нещо не ми се дават пари за немски боклуци (в смисъл стари коли на по N на брой години)... Ще ми се да е нещо от 99-2000.. т.е. да не е на повече от 5-6 години.. пък Golf и Audi за същите пари.. 94-96..Но да не разводнявам темата.. че беше за Брава 1.9 TD и 1.8i + газова...!?
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар


                              #15
                              perlsite написа:
                              Моля и за други мнения.. иначе с тези изказвания ме пращате на "отсрещния бряг"... я Golf 3, я Audi A4... И то какво се получи.. значи с газова кофти.. TD още по-зле... хм.. баси как карате само на бензин
                              защо "TD още по-зле" ? аз за сега от Темпрата съм много доволен...
                              ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                              Коментар

                              Working...
                              X