Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов съм и имам проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов съм и имам проблем

    Здравеите на вси4ки!!!! Аз съм нов в този форум и си купих фиат браво 2000 година с двигател (1, 2 16 в) , колата ми харесва много оба4е има един малък проблем и аз имам желанието да го махна от главта си. Проблема се състои от това 4е лампата на маслото свети а вси4ко е нормално в коли4еството на масло в двигателя освен това колата по4на да работи с дизелов звук. Искам да помоля хората с подобни ре6ени проблеми да ме опътят кам правилното ре6ение. Благодаря предварително!!!!Здравейте, радваме се, че използвате и четете нашия форум.За да бъде по-приятен за четене и да получите повече отговори на вълнуващите ви въпроси,моля спазвайте правилата на този форум, а именно:1.12. Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Сменял ли си маслото?Възможно е да си объркал вида на маслото и да ти дава че няма масло.Дрега възможност, датчика ти е заминал. Но щом ти чука, може и да е кофти маслото, да го няма наистина или дачика..Провери на първо време колко масло имаш и ако знаеш какво е - пиши.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      мерси 4е се отзова. маслото което смених е мотооил или не6то подобно !!! аз се самнявам в налягането. старото масло бе6е много гадно те4е6е като вода и бе6е 4ерно ама много колата я имам от днес.

      Коментар


        #4
        Може да има сериозни отлагания или да е прегрявана колата.Сипаха ли ти нещо за изчистване на двг преди новото масло?Препоръчваното масло за Фиат е Селения, за твоя двг - голд или 20к.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          не са сипвали ни6то освен новото масло. ина4е колата е сравнително бърза като за 1,2 добре дърпа ама трака, като я гледах преди покупка и няма6е ни6то вси4ко и работи отли4но освен това, като и сменях маслото я погледнах от долу и няма6е забележки ( попринцип никъде няма забележки) само това и лампата, няма хар4 на масло грам.

          Коментар


            #6
            Закарай я да ти я огледат в сервиз.
            BRAVA 1,4 12V
            Nissan Navara

            Коментар


              #7
              Задължително замерване налягането на маслото в сервиз!При светеща лампа на маслото колата не се кара.Навива се един манометър на мястото на датчика или до масления филтър.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Колата е изтропала и затова са й били сипали добавки в маслото, за да я продадат. Сега като си й сменил маслото си е показала рогата.
                My car is the best :P
                Fiat Tempra SW 1.9 TD

                http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

                Коментар


                  #9
                  fifi sw написа:
                  Колата е изтропала и затова са й били сипали добавки в маслото, за да я продадат. Сега като си й сменил маслото си е показала рогата.
                  Изтрпопала, за незапознатите, означава че най-вероятно има превъртял основен или биелен лагер или нещо подобно. От там се запушва някоя маслена магистрала и няма омсляване навсякъде и затова свети лампата.Колата може да се кара така не повече от няколко жизненоважни километри - до сервиза!Колкото повече се отлага посещението на майстор - толкова повече поражения ще има накрая.С две думи - ако не бъркаме, колата ти е за основен ремонт.После италиянските коли били боклуци - ха иди вярвай на джамбазин...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Много вероятно е да е прескочил зъб на ангрнажния ремък, ама щом показва че свети значи не вдига маслото нагоре, бягай направо в сервиз
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Е-е-е.. вие го разбихте колегата.Нека да отиде в сервиза да погледнат,може да се окаже нещо по-просто.
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Наистина има варианти за нещо по-просто: - прецакан датчик, но това не се връзва с чукането на двигателя - кофти НОВО масло - това се връзва - сменя маслото и понеже новото е кофти почва да чука и да свети лампата"Мотооил" много прилича на "Мотул" , а това са добри масла. Остава вариант - менте "Мотул" или двигател за ремонт. И в двата случая - никакво каране на колата - директно в сервиз. Пък дано да е по-лекия вариант.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Сутринта отивам на сервиз в които да измерят налягането на маслото и после на ремонт ако необходимо( разбира се 4е се надявам да не е) та маслото не съм му напислал правилно името мотул е... ина4е след като сложих новото масло двигателя отихна и работи много добре колата върви доста прили4но.! А когато се прибера 6те пи6а във форума за да кажа какъв е бил проблема и за какво по то4но става на въпрос.Колега, добре дошъл във форума!Две забележки:1.Във всеки пост ползваш цифри заместващи букви. Това е дразнещо и е в противоречие на правилата.2.Заглавието на темата ти е перфектен пример как да НЕ озагляваме - "Нов съм и имам проблем"Коригирай заглавието и цифрите.Модераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Добре на модераторите ще го взема в предвид!!!! Обещах да пиша какво е стнало с моята кола, проблема беше в датчика на маслото, паднами скала от сърцето. :D !!!! Ще помоля всички от гр. София да ми препоръчат добър сервиз за понататъчни деиствия!!! ( Благодаря на всички които писаха)

                            Коментар


                              #15
                              абе чудя се как може да караш при светнала лампа на маслото,добре че се е оказал датчик ами ако беше нещо което колегите са посочили ,щеше да омажеш мотора.за мене е навик като дам контакт да светнат лампите на на маслото и генератора и като запаля да изгаснатп.п. а и тези които са ти сменяли маслото как са те пуснали с светеща лампа?
                              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                              хюндай акцент 1.5 CNG
                              киа каренс +метан

                              Коментар

                              Working...
                              X