Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИАТ БРАВА 1.4/ 12V ПРОБЛЕМ- решен!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФИАТ БРАВА 1.4/ 12V ПРОБЛЕМ- решен!!!

    Здравейте, имам фиат брава 1,4 12V от 2 години. Отскоро започна да се появява следния проблем.Когато колата е студена работи нормално. След като я спра и я запаля, когато е още загряла не задържа обороти и гасне. При второ палене всичко е нормално. Водих я на преглед и нищо не ми казаха. От няколко дни започнада гасне след всяко запалване. И оттук- един майстор ми каза, че е от горивния филтър, сменен и нищо, втори майстор- бензинова помпа- правих и диагностика, има налягане дори когато гасне. Последно ми казаха, че може да е или от моноинжекциона или от горивната дюза. Оказа се че горивната дюза е доста скъпа и никъде я нямат на склад, но по- лошото е че не знам точно къде и от кое е проблема. Ламбдада сондата е сменена и работи. Ако някой е имал подобен проблем или знае нещо по въпроса, ще съм му благодарен ако пише!След няколко обиколки по сервизите се оказа, че ТПС-а е отишъл, както и ламбда сондата!!!! Нея я бях сменял и никой не търсеше проблема там, но се оказа че се е скапала. Смяна, почистване на дюзата, оправяне на настройките и колата пак е 6. Благодаря на всички, които писаха по темата!

    #2
    След като запалиш колата после имаш ли някакъв проблем или е само при паленето?
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Дюзата за моноинжекцията се командва от една букса с кабели- не е достатъчно само да идва бензин, а трябва и импулс, който да и каже да отваря. Понякога тези импулси се прекъсват от заводската аларма и ако не е демонтирана правилно- след време дава проблеми. Най- добре отиди при някои, който се занимава с токовете да замери и да види правилно ли е свързван имобилайзера и т.н. :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Синия температурен датчик на термостата, стъпково моторче.. Да ти пуснат и дублираща маса до компютъра от - на акумулатора.Но много често, когато има подобни симптоми проблема излиза в датчика за позицията на коляновия вал. Замери си с мултицет температурния датчик, че е най-евтин и почни от там.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          georgiarg написа:
          След като запалиш колата после имаш ли някакъв проблем или е само при паленето?
          и след паленето продължава да има проблем, в момента в който я освободя от скорост и гасне.

          Коментар


            #6
            Може ли от темп. датчик да гасне колата?
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              При мен с тези признаци се оказа стъпковото моторче.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                georgiarg написа:
                При мен с тези признаци се оказа стъпковото моторче.
                къде се намира стъпковото моторче. някъде във форума четох, че се сваляло и се почиствало?

                Коментар


                  #9
                  vankata82 написа:
                  georgiarg написа:
                  При мен с тези признаци се оказа стъпковото моторче.
                  къде се намира стъпковото моторче. някъде във форума четох, че се сваляло и се почиствало?
                  Номер 9
                  Прикачени файлове
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Sev написа:
                    vankata82 написа:
                    georgiarg написа:
                    При мен с тези признаци се оказа стъпковото моторче.
                    къде се намира стъпковото моторче. някъде във форума четох, че се сваляло и се почиствало?
                    Номер 9
                    мерси

                    Коментар


                      #11
                      Колега от датчика няма как да е това освем ако изобщо неможеш да запалиш .. 2 са причините за твоя проблем 1.Стъпков мотор ( сваляш почистваш )2.Гърне запушване Успех!

                      Коментар


                        #12
                        Мерси на отзовалите се!

                        Коментар


                          #13
                          Как реши проблема в крайна сметка, да знаем.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #14
                            В първото съобщение, в което описах проблема съм написал и какво се оказа, но ето преписвам го и тук.След няколко обиколки по сервизите се оказа, че ТПС-а е отишъл, както и ламбда сондата!!!! Нея я бях сменял и никой не търсеше проблема там, но се оказа че се е скапала. Смяна, почистване на дюзата, оправяне на настройките и колата пак е 6. Благодаря на всички, които писаха по темата!

                            Коментар


                              #15
                              какво е тпс

                              Коментар

                              Working...
                              X