Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инжекцион лампа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инжекцион лампа

    Здравейте,Първо да кажа за колата:- Браво 1.4 в12- двигателя е 182.А3Та имам следния проблем - светва ми лампата на инжекциона, сега светва за малко и или сама угасва или след, като я загася и запаля пак. Четох и на други места имаше предложения, че не и работи термостата на колата - термостата наистина не работеше и го смених - и 1 седмица инжекциона не светеше, а колата температурата на дълъг път не падаше рязко, както преди и тогава почваше да светва върпосния датчик. Но вчера пак ми светна и както казах горе след като позагря тогава я загасих и запалих и вече не светна, а предната вечер светна и точно мислех да я загася и си угасна сама (лампата). Някой имал ли е този проблем?Мисля си, възможно ли е това да е от бензин? Или е нещо по инжектора - сложил съм редекс в безина за изчистване?Ходих на диагностика казаха, че ламбда сондата си работи. Единствения проблем, който откриха е някакъв стар логнат проблем от температурния датчик - единичен. Мислех си, че по време на смяната на термостата, като го извадих датчика от стария термостат, беше един такъв "мръсен", като с "нанос", което се изчисти с парцалче, след което си смених и антифриза.Тези последните неща ви ги казвам, ако мога да ви насоча по-добре.

    #2
    Аз съм с BRAVO1.4 12V и иам същият проблем ,но си мисля че е от термостата.Тои не работи и като не съм в града и времето е студено лампата на инжектора ми светва,спирам чакам малко и тръгвам,но е гадно така.Трябва нов термостат
    FIAT BRAVO 1.4 12V

    Коментар


      #3
      adsfghjk написа:
      Аз съм с BRAVO1.4 12V и иам същият проблем ,но си мисля че е от термостата.Тои не работи и като не съм в града и времето е студено лампата на инжектора ми светва,спирам чакам малко и тръгвам,но е гадно така.Трябва нов термостат
      В интерес на истината и 2-та пъти след смяната на термостата с нов, като присветваше беше или късно вечер или рано сутрин - т.е. все студено. Много странно е все пак си мисля за температурния датчик, или пък нещо по инжекциона, ако има някакви температурни ... датчици - но не разбирам !

      Коментар


        #4
        на мен ми свети понякога зимата. сменял съм термостат и пак. нз може и да е някъкъв датчик или дюза

        Коментар


          #5
          Възможно е всичко да идва от датчика. Все пак ЕКУ получава информация за температурата именно от него. Термостата може да си работи коректно, но когато датчика е прецакан, ЕКУ-то се лъже. P.S. При вашия мотор не са ли два датчиците, единият е за уреда, а другия за ЕКУ?
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Rokambol написа:
            Възможно е всичко да идва от датчика. Все пак ЕКУ получава информация за температурата именно от него. Термостата може да си работи коректно, но когато датчика е прецакан, ЕКУ-то се лъже. P.S. При вашия мотор не са ли два датчиците, единият е за уреда, а другия за ЕКУ?
            В какъв смисъл единия за уреда, а другия за ЕКУ-то ? В термостата има един темп. датчик. Други може и да има, но аз не знам Ако може да изясниш точно какво имаш предвид.

            Коментар


              #7
              От калпав термостат не може да светне лампата.Бягайте и двамата със светещите лампи на диагностика!Всичко останало е гадаене. Там да ви прочетат грешките и да ви кажат от какво се трупат. Не съм сигурне че от температурен датчик може да се трупа грешка, освен ско не губи връзка от време на време. Като ви светне лампата - променя ли се нещо в работата на колата? Освен това имате ли и двамата газови уредби?Синия датчик, на термостата е за отчитане на температурата от ЕКУ, за да регулира сместа спорд температурата - ако е скапан може да мени обороти колата, да се опитва да гасне или да се форсира. Могат да се проверчт какви стойност да ва с обикновен мултицет в зависимост от температурата.
              Прикачени файлове
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Теоретично може да се трупа грешка от датчика - освен от прекъснат или окъсил датчик, компа може да следи дали колата е загряла след 20 минути от запалването да речем и ако не е, да реши че термостата не е наред или датчика не е наред и да отчете грешка. Друг е въпроса дали се прави така.
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар


                  #9
                  stanleyhacker написа:
                  Теоретично може да се трупа грешка от датчика - освен от прекъснат или окъсил датчик, компа може да следи дали колата е загряла след 20 минути от запалването да речем и ако не е, да реши че термостата не е наред или датчика не е наред и да отчете грешка. Друг е въпроса дали се прави така.
                  При 1.4 е точно така. Пробвано по следният начин. Есента като сменях термостата при развиването на датчика се счупи пластмасовата му част където се закача буксата. Веднага се обадих на Христо да ми прати нов датчик, но беше неделя и датчика дойде във вторник. През тези два дни карах колата без датчик, бях навил старият само колкото да не тече антифриз.Как работеше колата - като я запалиш студена започваше на 1500 оборота както обикновено и постепенно сваля оборотите, но явно по предварително зададена таблица с усреднено време за загряване на двигателя, защото няма датчик и ЕКУ-то не може да разбере дали е загряла или не. Вървеше си нормално, предполагам малко повече е и харчила, ама за два дена няма как да съм го усетил.Друг опит беше една вечер зимата тръгвам да слизам от планината, 15 километра сериозно спускане. Запалих и тръгнах почти веднага, стрелката още не беше мръднала. Както сме коментирали при спускане на скорост се спира подаването на гориво, от там няма кой да топли мотора. Спусках на 3-та и след около 7-8 минути така светна дюзата. За това време на място ми загрява напълно, а тогава заради спускането без газ (няма гориво) още не беше мръднала стрелката. Спрях изгасих я и пак запалих, дюзата си угасна и до долу почти не съм я включвал на скорост и си загря нормално. На другият ден я закачих на визата, но не беше записана грешка.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    По принцип обаче при принудителен празен ход не би трябвало да се спира горивото, ако все още е студен двигателя - за да загрее. При мен се усеща кога спира подаването на гориво, просто защото става 1 секунда след като пусна газта. Тогава се усеща допълнително спиране. Но ако е под 60 градуса такова спиране не се усеща.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      Сега разгледах ръководството за тази функция. За да работи трабва да са изпълнени две условия:- температурата на мотора да е поне 40 градуса;- оборотите на двигателя да са поне 1800;Разбира се трябва да си пуснал газта и да си на скорост. Подаването на горивото започва след като оборотите паднат под 1500.Така е обяснено в ръководството за 1.4 двигателя.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        колега аз имах същия проблем,лампата ми сетваше и мотора запачва да тресе на 500 оборота.след рестсртиране се оправя до следващия път,Аз си имам едни майстори на инжекциони при които ходя всеки път/не ги хваля/но винаги оправят колата адекватно,та за конкретния случй-температурния датчик- и до края нямах проблеми с това.Успех :D
                        ПРЕДИ ВСИЧКИ-С ''FIAT''

                        Коментар


                          #13
                          Аз да повторя, че ходих на диагностика и не ми казаха за някакви проблеми. Но сега от както леко се подтопли времето не е светвала лампата. Не разбирам, но все пак си мисля че е нещо температурно

                          Коментар


                            #14
                            Щом лампата е светвала, на диагностиката трябва да си каже. Ако нещо си разкачал акумулатора, това е друг въпрос. Освен това ако от светването на лампата до диагностиката е имало повечко вкл/изкл на колата, някои по-стари грешки се зануляват. Ако отидеш на диагностика веднага след светване на лампата, мисля че няма начин да не изпише каква грешка е отчетена.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              За да звърша темата - смених темп. датчик лятото и от тогава не е имало проблем, като застудя (въпреки, че последните седмици се радваме на топло време) пак не ми е светвала лампата, т.е. мисля че това е бил проблема

                              Коментар

                              Working...
                              X