Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход 15/100 Браvо 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход 15/100 Браvо 1.4 12V

    Колеги,моля ви за някакъв съвет.Взех си преди седмица Bravo 1.4 12V,а още не мога да и се израдвам.Смених филтри,масла,свещи,ремъци.Остава си ламя....15/100л.Незнам какво да правя-за 100 лв/около 50 литра/.минах 300 км.на бензин.Каде правят свестна диагностика.
    Bravo 1.4 12V

    #2
    провериси термостата и температурния датчик аз имах подобен проблем
    брво 1,6 16в

    Коментар


      #3
      Ами когато загрее двигателя стрелката на таблото си заспива по средата.Трябвя ли да и вярвам?И как мога да лроверя термостата и датчика?
      Bravo 1.4 12V

      Коментар


        #4
        ако си стои така стрелката и няма колебания е о.к.температурния датчик се мери с мултицетиз форума има данни какви са показанията при определени температурисъщо трябва да се види ламбда сондата - в сервизите имат уреди за това
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          трябва да ти кажа че и моят фиат брава 1,4 12V зимата в София удряше към 13- 14 л/ 100км. Къде ли не съм я водил всичко си е нормално, няма проблем и накрая нищо пак толкова???

          Коментар


            #6
            Колега,и аз съм BRAVO1.4 12 на мен термостата не работи .И сега през зимата ми гори 15/100 в града,но дори и с работещ термоста едва ли ще падне под 10/100 в града.Просто горят малко повече!
            FIAT BRAVO 1.4 12V

            Коментар


              #7
              Пробвай колата на извънградско, следи дали ще задържи температурата и засечи разхода. При скорост 90-100км/ч е около 6/100. Ако се вместиш в този разход извън града можеш да си сигурен, че всичко и е наред.Пиши дали стрелката стои по-средата извън града, ако е така термостата ти е наред. Друг опит, който можеш да направиш за термостата е като я запалиш студена на място трябва да загрее напълно (стрелката на средата) за около 10-на минути. През това време ще следиш дали радиатора остава студен, напълно студен. При изправен термостат трябва да започне да се затопля след като е загряла напълно колата.Градско моята Брава харчи зимата 10/100, засичано много пъти. Есента смених термостата, че моят беше останал отворен. Лятото градско може и да падне с 1 литър, че по-бързо загрява.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                и аз сменях термостат и разхода не се промени. в интерес на истината извънградско много пада (6- 6,5), а в града е ламя. не знам от къде идва тази голяма разлика.

                Коментар


                  #9
                  Това са пълни глупости . Аз имам 1.4 12V смени датчика за температурата да загрева по бързо колата . Като цяло Италянските марки коли са летни коли в топлите месеци и дни ще ти гори доста по-малко зимата разхода ти е 9максимум . от axm-auto.com си поръчай един датчик за температурата смени си филтрите ако има нужда маслото също е от значение .. Ако разхода ти остане висок погледни дюзата на инжекциона според мен проблема ти е там в момента . Зимаш една добавка за прочистване на инжекцион за 12лв слагаш я сипваш 20литра бензин , колата ще върви малко по-малко защото добавката колкото и да е разрежда бензина после като сипеш наново ще видиш че караш нова кола . Колега първо виж датчика за темп на инжекциона ( синия датчик ) и дюзата отвори и запали ако при палене фърля като чешма зимай добавката Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    Извънградско ако не го натискате повече от 90 и не ускорявате нервно дори пада до 5 /100 ,но в града се качвам и ти го докарвам до 15 зимата без проблеми.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      A ламбда сондата проверявал ли си я дали работи? При неработеща сонда разхода се вдига осезаемо. При мен разхода в града е 10-11л и на газ и бензин.
                      BRAVA 1,4 12V
                      Nissan Navara

                      Коментар


                        #12
                        Установих,че единият кабел на свещите пробил.Сигурно е от това.Пуска искрата отстрани на свещта.Това може ли да вдигне толкова разхода?
                        Bravo 1.4 12V

                        Коментар


                          #13
                          Стига бе хора, аз в града под 10 не съм падал. И то лятото. Когато дори на Орлов моста почти нямаше с кого да се блъснеш даже. На извънградско е икономична, макар че 6,4/100 го направих само първото ми извънградско след като я купих, а по пронцип си карам малко бързичко, максимума ми е бил 7,5/100 с включен климатик.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Тя по принцип не е икономична,май!Доколкото съм чел,гледал и слушал май за града тоя"огромен звяр"1.4 аби по 9-10 и се радваш ,ако е така.Избрах го с оглед на други критерий,но не знаех за разхода.Май италианците имат много нефт.Знам че 1.4 12V гълта колкото 1.6 16V.Един познат наскоро си взе Марея 1.6 дето тежи 1250 килца поне и му дава 10/100 бензин градско.Мойто Браво 1010 кила 1.4-15/100 засега.Като му оправя нещата,едва ли ще падне под 10/100,все пак тайно се надявам.Ама като гледам колегите какво им дава с тоя мотор..........само си викам дано.Отделно търкат разпределителен вал,но това не е по темата.А имам и един въпрос-може ли от изтъркан вал да се вдигне разхода и по какво се познава дали е изтъркан?
                            Bravo 1.4 12V

                            Коментар


                              #15
                              rosen_ok написа:
                              ТА имам и един въпрос-може ли от изтъркан вал да се вдигне разхода и по какво се познава дали е изтъркан?
                              Въоръжи се с фенерче отвори капачката за наливане на масло в двигателя и погледни вала.Ако е надран и има ръб най-вече считай ,че работата не е на добре.Ако ли пък при отварянето на капачката не излизат никакви пръски масло е тогава още по зле защото маслената магистрала която води маслото до главата е аут.Да не казвам голяма приказка ама 70 % от автомобилите с този двигател имат този проблем.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X