Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мощност при пунто 1.1 моно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мощност при пунто 1.1 моно

    Здравейте колеги от 3-4 дни карам пунто, обаче да ви се оплача няма никаква мощност, пали държи обороти тръгва със съвсем малко гас, само допирам педала, а когато подам малко повече гас колата губи мощност, трябва да си дръпна крака от гаста и тогава започва да набира, ама със скоростта на костенурка. Когато я изфорсирвам на място е пак същата работа трябват и около 5 сек. да се изфорсира. Мисля си за горивен филтър, но дали е така не знам дайте някакви мнения. Благодаря предварително.

    #2
    Ми горивен въздушен като смениш тогава търси помощ.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      След филтрите следва катализатора!
      Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
      Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
      FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
      Powered by Total & Fobos LPG

      Коментар


        #4
        и след катализатора едни свещи!

        Коментар


          #5
          Re: мощност при пунто 1.1 м.и.

          policaiko написа:
          здравеите колеги от 3-4 дни карам пунто,обаче да ви се оплача няма никаква мощност,пали държи обороти тръгва със съвсем малко гас,само допирам педала а когато подам малко повече гас колата губи мощност,трябва да си дръпна кръка от гаста и тогава започва да набира ама със скороста на костенурка.Когато я изфорсирвам на място е пак същата работа трябват и около 5 сек да се изфорсира.Мисля си за горивен филтър,но дали е така незнам даите някакви мнения.Благодаря предварително.
          За такава повреда може да има няколко причини - горивна помпа, налягане на горивото, MAP сензор ..... така, че направи един комп. тест и смятам, че ще стане ясно без да се налага да сменяш части по метода на "пробите и грешките"!

          Коментар


            #6
            утре ще сменям горивния филтър,и после ще я закарам на елкон,проверих и катализатора но вътре в него няма нищо,празен е така че го отмятам.Благодаря за отговорите след компа ще пиша какво е станало.

            Коментар


              #7
              преди Пунтьо кво си карал???щото с тоз двигател 1.1 педала винаги е до ламарината , ама се свиква
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Е ти па педала до ламарината аз на моето почти никога не го натискам до там само като се засилвам у лютеницата За този двигател мощноста си е повече от добра според мен. Пробвай на втора до прекъсвач моя удря на 5500 и тогава се движа с 80
                Fiat punto 1,1
                Fiat bravo 1,6 16v
                Fiat bravo 2,0 20v
                Honda civic 1,5
                BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                Коментар


                  #9
                  днеска смених горивния филтър но ефекта е нулев после ходих на елкон,и там откриха че датчика за студено палене е заминал,показва че колата е на 100 градуса,сега ще ходя да търся такъв датчик някаде.

                  Коментар


                    #10
                    Провери и ангренажа дали е на белези, аз скоро разминах 2 зъба и колата умря. Рязко се почувства разлика в мощността. Иначе си пали и си върви ама едвам едвам. Повечето гаражни майстори при смяна на ангренаж не проверяват белезите, а се надяват преди да е правено както трябва и сега само махат и слагат новия ремък, като внимават да не разместят колянов вал и колело на разпредлителен вал.
                    Пунто 1.1 1994 г.

                    Коментар


                      #11
                      да ти кажа колега несе сетих за това,благодаря хем ми се е случвало след проверка да остановявм такъв проблем

                      Коментар


                        #12
                        проверих ангренажа там е ок,смених датчика с нов и няма ефект,сега ми остава да потърся някаде някои които чисти дюзи,защото моита пръска на струя а не на облак

                        Коментар


                          #13
                          да ви питам и още нещо ако не възразявате,пред двигатела от дясно на десния рог има една пластмасова кутия,тя за какво служи

                          Коментар


                            #14
                            Връща излишния бензин в резервоара
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              ок мерси колега,обаче сега забелязах че задно дясно колело стои отворено на страни,от какво може да е

                              Коментар

                              Working...
                              X