Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Експеримент с температурен датчик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Експеримент с температурен датчик

    Днес си купих от един магазин за части за електроника едно резисторче със съпротивление 330 ома, извадих буксата от температурния датчик и я закачих за съпротивлението.Резултат: това че е 330 ома означава се едно че двигателя е топъл и колата започна да върви по добре.А на студен двигател пали като оборотите стоят на 900 колкото като на загряла кола и не усетих да тресе или нещо друго.Колата е браво 1.4
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Re: Експеримент с температурен датчик

    mitkosoft написа:
    Днес си купих от един магазин за части за електроника едно резисторче със съпротивление 330 ома, извадих буксата от температурния датчик и я закачих за съпротивлението.Резултат: това че е 330 ома означава се едно че двигателя е топъл и колата започна да върви по добре.А на студен двигател пали като оборотите стоят на 900 колкото като на загряла кола и не усетих да тресе или нещо друго.Колата е браво 1.4
    а ако навън е минус 5 дали колата ще запали, или пък поне дали със същата лекота
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      ами с идването на пролетта не мисля да има температури от -5 за есенно зимния сезон ще сменя датчика а засега ще карам така не ми се дават 20 лева за датчик 5 лева за труд да ми го сменят и антифриза дето ще изтече щото аз няма да си го събирам в легенче за да може да си го налея пак начи сичко отива кам 30 лева за няма нищо с тея 30 лева ще си купя боя да пръсна бронята че ще я лепя щото е пукната.
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Засечи си разхода след това и ако всичко е наред карай така, макар че за 20лв и 5 минути, аз не бих се циганил.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          mitkosoft написа:
          ами с идването на пролетта не мисля да има температури от -5 за есенно зимния сезон ще сменя датчика а засега ще карам така не ми се дават 20 лева за датчик 5 лева за труд да ми го сменят и антифриза дето ще изтече щото аз няма да си го събирам в легенче за да може да си го налея пак начи сичко отива кам 30 лева за няма нищо с тея 30 лева ще си купя боя да пръсна бронята че ще я лепя щото е пукната.
          аз по-скоро бих дал пари за датчик на двигателя отколкото за външен вид!абе всеки си има приоритети

          Коментар


            #6
            Този опит съм го правил зимата. Колата не запали въобще, самодагностиката си минава, дюзата гасне ама при отрицателни температури горивото, което се подава при 80 градуса е явно недостатъчно (300 ома съответстват на около 80 градуса). Направих и обратният експеримент - на загрял мотор сложих 2 кило ома, лъжа компютъра че колата е студена. Тогава запали ама оборотите бяха над 3000. Правете си сметка колго гориво се подава на студен мотор
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              ilko-gd написа:
              Този опит съм го правил зимата. Колата не запали въобще, самодагностиката си минава, дюзата гасне ама при отрицателни температури горивото, което се подава при 80 градуса е явно недостатъчно (300 ома съответстват на около 80 градуса). Направих и обратният експеримент - на загрял мотор сложих 2 кило ома, лъжа компютъра че колата е студена. Тогава запали ама оборотите бяха над 3000. Правете си сметка колго гориво се подава на студен мотор
              което ме навежда на следната идея:за 2 лв. си взимаш кабел от волана до буксата на датчика (0.75 или 0.50 мм2 ще е добре)за 1 лв. си взимаш потенциометър 200-2000 омавързваш потенциометъра с кабела към буксата и закрепваш потенциометъра близо до воланаe voila имаш си ръчен смукач като на соц.возило , ама по-добър щото е електрически и може да го ползваш и като темпомат в определени граници !

              Коментар


                #8
                Това за темпомата ми хареса :D Само дано не се отразява много на разхода, че ще излезе много скъпа екстра
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар

                Working...
                X