Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли някой с Фиат Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли някой с Фиат Мареа 1.8

    Има ли някой проблем с фиат мареа 1.8 двигател !! Харесал съм си един такъв !!! Но искам да знам, като ходова част издръжливи ли са !?!?!??!

    #2
    Re: Има ли някой с Фиат МАреа 1.8

    Overclock18 написа:
    Има ли някой проблем с фият мареа 1.8 двигател !! Харесал съм си един такъв !!! Но искам да знам като ходова част издражливи ли са !?!?!??!
    издръжливи са, ако купуваш носачи от 50 лв по малко , ако купуваш от 100 карат повече :D
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: Има ли някой с Фиат МАреа 1.8

      Overclock18 написа:
      Има ли някой проблем с фият мареа 1.8 двигател !! Харесал съм си един такъв !!! Но искам да знам като ходова част издражливи ли са !?!?!??!
      оригиналните ми носачи изкараха 215 000 км, а можеха и ощеправи си изводите :Dцени на части Delphi (едни от най-качествените на пазара):- носач 85- кормилен накрайник 20
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        аз притежавам същата мареа от 05,2007досега съм навъртял 22000кмв началото смених термостата, защото държеше по-хладен двигателяот тогава само масла, бензин и гумиколата върви като самолетмного съм доволен
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          Принципно са издръжливи коли, но всичко е въпрос на късмет, как предишния собственик се е грижил за колата!Ако не е сменял маслото редовно, ако я е карал като душманин докато е студена, ако не е избирал дупките въобще.... :D Иначе двигатела много бяга. Моята със 110-120 гори 7-7.5, Градско 12.Само хубаво гледай преди да купуваш.
          Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

          Коментар


            #6
            7 - 7,5 при 110-120 не е ли много? Аз не успявам извънградско да докарам разход над 7 при доста по-здраво настъпване, хем съм с 1,6, а тя уж горяла една идея повече от 1,8 според някои.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Неможе да нъстъпваш здраво над 120 и да не можеш да качиш разхода над 7. :D Кажи ми как точно засичаш колко ти гори?
              sugarboy написа:
              7 - 7,5 при 110-120 не е ли много? Аз не успявам извънградско да докарам разход над 7 при доста по-здраво настъпване, хем съм с 1,6, а тя уж горяла една идея повече от 1,8 според някои.
              Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

              Коментар


                #8
                То е ясно - от пълно до пълно. Но пак ти казвам - само при много здраво натискане съм стигал до 7,2 разход, повече досега не съм успявал да кача.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  От пълно до пълно ама дотако изключи първия път пистолета ли?Аз съм имал Брава 1,6. На отиване за София карам аз 120 извън града, 140 на магистрала - разход 7,5Навръщане сяда жена ми, 100 извънградско, 110-120 магистрала - разход 6,5Разхода много зависи от това колко настъпваш газта. +/- Половин литър на 100 км не е нищо, нито е притеснителен
                  sugarboy написа:
                  То е ясно - от пълно до пълно. Но пак ти казвам - само при много здраво натискане съм стигал до 7,2 разход, повече досега не съм успявал да кача.
                  Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                  Коментар


                    #10
                    Е-е, пак жена ти като е постигнала 6,5 - добре, щото някои жени не знаят, че има пета скорост :D Сега - сериозно. Наистина съм много доволен от разхода на Мареата. Здраво настъпване, имам предвид 120-140, а на магистралата 140-170 - това горе-долу равномерно поддържано, ако може да се каже равномерно в диапазона 120-170. А иначе икономично съм пробвал равномерно 90-110 - тогава разходът ми е под 6 даже. При положение, че на този двигател му дават по каталог 6,3 - 6,5, съм повече от доволен.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Re: Има ли някой с Фиат МАреа 1.8

                      Overclock18 написа:
                      Има ли някой проблем с фият мареа 1.8 двигател !! Харесал съм си един такъв !!! Но искам да знам като ходова част издражливи ли са !?!?!??!
                      може да прочетеш товаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...816&highlight=

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм доволен от моята. И аз смених термостата но за сега само това. А за харчене- - на газ от Бургас до София, климатик и на магистралата постоянна скорост 160км/ч. ми даде малко под 10/100. Но пак казвам, ГАЗ.
                        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Същия разход и на мен ми дава на газ при тази скорост :D.Успех
                          Fiat Marea 1.8 16V

                          Коментар

                          Working...
                          X