Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какъв е нормалният разход на Tipo 1.6 i.e.?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какъв е нормалният разход на Tipo 1.6 i.e.?

    Интерисува ме не колко е по книга,а колко си прави нормално при нашите условия.Питам за да знам да търся ли още проблеми...като го взех ми направи разход 10/100 извънградско при средна скорост 100km/h,но беше с прецакан термостат и издухани гарнитури под инжекцията,откъдето вземаше въздух.След като оправих тези проблеми го карам само градско и разхода е 10 на 100,извънградско за съжаление не съм го засичал.Нормално ли е това 10/100 градско или да тръгвам пак по сервизи?Иначе има някакъв проблем още,дави се при потдържане на ниска скорост на втора,но с приоритет е да се оправи разхода й....
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    Двигателя на моята не е DOHC,еднвалка е....,но благодаря за успокоението..
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    Коментар


      #3
      здрасти Vlado, и аз съм с 1.6и.е. (835.С1) и да ти кажа под 9-10л на градско не мога да го сваля. Така че си карай без да се занимаваш със сервизи.На извънградско наи-доброто ми е 6л ама е много изнервящо да караш с такава скоростП.С.става дума за бензин

      Коментар


        #4
        Еиии хора тези вашите коли да големи лами бе.Моята е голяма и начина на каране и затова знам зашо в гори 11 ама иначе извънградско пада на 7-8 ама това Типо е малка и разхода ли не е ли много голям????

        Коментар


          #5
          веднъж един човек ми каза следното: "в София колата не харчи някакво гориво на 100км, ами харчи еди си колко на час"мисля че в това има много истина малко не по темата, ама някой може ли да ми каже колко точно е резервоара на типо-то? ако е под 40л ще съм много доволен!!!! :D

          Коментар


            #6
            Tipo 1.6 DOHC 10л/100км градско на газ. АГУ-то е BRC с ламбда контрол и мои подобрения за зимата - електрически подгрев от руски газов инжекцион ГИГ III, който автоматично се изключва при температура около 50-60 градусаЗа бензин нямам наблюдения (сигурно бензина е мухлясал в резервоара )

            Коментар


              #7
              [quote="prozorche"]веднъж един човек ми каза следното: "в София колата не харчи някакво гориво на 100км, ами харчи еди си колко на час"мисля че в това има много истина малко не по темата, ама някой може ли да ми каже колко точно е резервоара на типо-то? ако е под 40л ще съм много доволен!!!! :D[/quoteВ Бургас това не важи....Иначе като го взех в София,го докарах на изпарения от яка стъпка до бензиностанция....и с много мъки събра 46 литра гориво на практически празен резервоар....Чудя се толкова,защото до сега карах една 24 годишна Шкода 120L,лично потдържана и ми правеше 7/100 газ градско,кофтито е че нямам наблюдения над друга марка/модел по-съвременна кола и не очаквах 1.6 двигател да прави такъв разход...,малко съжелявам че продадох шкодата заради това,но пък сутрин на път за работа вече не се чудя къде да се навра на сфетофара така,че да не блокирам цялата колона с отчайващо ускорение...Някой има ли лични наблюдения от например някоя Астра,Голф или Ауди 80 с аналогичен двигател за разхода му градско?Не ми се вярва италианските коли да са най-НЕикономични.....
              Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

              Коментар


                #8
                Разход 10/100 градско за зимата никак не е зле. Напълно нормално си е.Моята бричка е 1,8 многоточков инжекцион. И аз правя 10/100 градско но без много ръчкане, само от време на време, то и няма къде в София.На извънградско съм постигал малко под 7/100 без да съм се старал да карам икономично.Трябва да знаеш че двигатЕли италиАно не се славят с икономичността си. За тях се знае че се развъртат на конски сили над 3500 оборота и ако се поддържат нормално имат доста ресурс.Като каза за Шкодата 120L, това ми беше първата кола и на мен и си я спомням с голям кеф. Естествено тя беше при мен на доизживяване, а аз тогава не знех къде са свещите, та колата си беше герой, защото почти без никаква поддръжка от моя страна съм правил по 2000 км всяко лято къде ли не.
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар


                  #9
                  Като говорим за добрите стари шкодички ние имахме 1000МБ-някой знае ли нещо за нея?ьеье но.1 в колите 125км мах е дигал бащата и беше много яко Иначе какво да ви кажа аз на газ само я карам сега и градско лятото ми дава 11.7 а сега към 13.5-14 Ама ако искаш караш никой не те ръчкаПравилото ви важи-не на 100км на час Защото я тръгни в 21 часа от центъра за Красно село я тръгни в 18Разлика от само 40 мин 5дни по 40мин 3 часа работене на мяато=$$$$Та това е малко отностително с харченето-Това си е мое мнениеИначе рекорда за бензин извънградско ме е 5.5-как стана незнам с 90км/чАз мойта колица не си я ръчкам карам си я по един и същ начин в града и незнам защо един път ми даде 13(сега газ) друг път ми даде 14.3 а се движа по един път и по едно времеСкоростите си ги включвам на около 2700-3200 об/мин такова ми е мойто каране?Как ви се струва това?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Като говорим за добрите стари шкодички ние имахме 1000МБ-някой знае ли нещо за нея?ьеье но.1 в колите 125км мах е дигал бащата и беше много яко
                    Ами да знам за нея.......1000MБ=1000 Малки Болести.....Иначе Типото е доста тежко....къде са събрали 1.1т в тези тънки ламарини е доста чудна работа.....
                    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

                    Коментар


                      #11
                      [quote="VladoАми да знам за нея.......1000MБ=1000 Малки Болести.....Иначе Типото е доста тежко....къде са събрали 1.1т в тези тънки ламарини е доста чудна работа.....[/quote]Според мен 1,1 тона не е много тежко. Добре си е. Все пак трябва да стъпва стабилно. Лично аз го предпочитам пред 700-800 кг колички, начина по който стъпват на асфалта при скорост над 100 км/ч не е никак безопасен, макар че удоволствието от скоростта е доста по-голямо.
                      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                      Коментар


                        #12
                        В началото и аз се стреснах от подобен разход (11/100км градско за Типо 1,4 карб.) и дълго време не исках да се примиря с това и търсех проблем... и най-вече ме беше адски яд, щото колегата с кола дето е почти 2 тона (Ситроен 2.0i) даваше само с 1л. повече разход... Но после разбрах, че т’ва е положението - италянките не са от най-икономичните.
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          #13
                          Италянките си харчат!В София зимата: 11 л /100 км ; лятото: 9 л / 100 км ;Извънградско зимата: 9 л / 100 км ; лятото: 7,5 л /100 км;При всички сезони на всички места настъпвам здраво педала !А що се отнася до обема на резервоара, в книжката за експлоатация пише 52 л, аз най-много съм събирал 46 л , но не съм чакал да свърши .
                          Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                          Коментар


                            #14
                            А бре хора много на извънградско качвате разхода бре.... сега се връщам от кюстендил и мога да кажа че прави мойта поне разход 5.5- 6извънградско без да я ръчкам в едната посока сутринта и сега на връщане 6-6.5 с много ама много мъки, и два акта за превишена скорост...(тея ерничани ми изядоха талона направо, ма пари нема да им дам)

                            Коментар


                              #15
                              До преди 6 месеца карах TIPO 1.6 карбуратор, разхода беше като твоя10/100км, а сега карам BRAVA 1.4 12V горе-долу пак същата работа 9.5-10л/100км.
                              FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                              FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                              Коментар

                              Working...
                              X