Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

WD-40 и дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    WD-40 и дискове

    Здравейте,Най-после я пререгистрирах Бравата, та сега вече може да се каже, че имам кола.Тъкмо реших, че за сега няма да има повече големи харчове и се оказа, че ми е спукана някаква тръбичка отзад на спирачките, но не маркуч, а някъде отдолу на купето, била метална - как и да е. Ще трябва да се ходи на ремонт.Та да попитам, така и така ще ходя да я правят, а предните дискове са много ръждясали, като ходих да ми сменят маслото и филтрите ми предлагаха да ги минат на струг, аз отказах, мисля си, че ще се изчистят от накладките. Дали да не ги мина с WD-40 и ако ще помогне, да махам ли накладките преди това или тази течност не е толкова вредна за накладките, или да ги минат на струг.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Дисковете ще се оправят, не се притеснявай, само внимавай като натискаш спирачката - вероятно известно време ще спира слабо, но и не прекалявай с натиска да не ги прегрееш. След 100-200 км. ще се оправят. Но, ако самите дискове са доста износени - направо ги сменяй - www.axm-auto.comНе ги пръскай с WD-40 - ще ги омазниш и докато изгори направо няма да имаш спирачки, а и може да се разядат накладките.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      един пичага с едно ауди с номер съвпадащ с годината на футболен отбор от софия, който аз не обичам, и с едни лети джантета, спира пред мен, а аз точно си пръскам колата с WD40... и гледам флакона, гледам му джантите, гледам флакона, гледам му дисковете, гледам флакона, пак му гледам дисковете.... и после се сетих, че това щеше да си е опит за убийство, а отборите ни са толкова трагични, че не си заслужаваше

      Коментар


        #4
        Мда, ясно - или струг или нови. То явно от това е избила тръбичката, щото аз първо я карах без задни накладки и с ръждясали дискове, после с нови задни и нови предни, но само градско и тя явно си е била тръгнала... и явно се е поддържало доста голямо налягане.... Но откакто съм я взел съм минал към 150 км. градско и не са се оправили дисковете още. Мисля да ги сменя дисковете, особено за лятото.
        Brava 1.6 EL, '98
        182A4

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          един пичага с едно ауди с номер съвпадащ с годината на футболен отбор от софия, който аз не обичам, и с едни лети джантета, спира пред мен, а аз точно си пръскам колата с WD40... и гледам флакона, гледам му джантите, гледам флакона, гледам му дисковете, гледам флакона, пак му гледам дисковете.... и после се сетих, че това щеше да си е опит за убийство, а отборите ни са толкова трагични, че не си заслужаваше
          :P имам един приятел доктор, мога да ти уредя преглед

          Коментар


            #6
            Спирачни дискове се минават на струг, само когато са неравномерно износени. При избила ръжда, но равна спирачна повърхност, не се пипат.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Колега отностно тръбичката , ако ти се занимава се продават тръбички зора е да я развиеш от спирачната помпа(ако не е клеясала ) завиваш новата и по пътя на старата до където трябва да отиде отзад ,но преди това е хубаво да свалиш старата да я измериш и да отидеш да си купиш същата дължина или малко по-дълъг . Ако те интересува къде се продават пиши на ЛС и ще ти отговоря или който го интересува. А за дисковете мисля че гледах в Практикер някакъв спрей за дискове .
              Marea Weekende TD100

              Коментар


                #8
                Спирачните дискове си имат минимална дебелина, описана в каталози и не се заблуждавай ако имат "ръб"! WD40 няма да помогне в никакъв случай!А що се отнася до скъсаната тръбичка - намери причината - най-често корозия! Смени я с нова - има фирми, които изработват медни - към 10 лева май беше метъра!

                Коментар

                Working...
                X