Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аларма на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аларма на Мареа

    Колеги четох, четох, препрочитах и нищо не схванах.Сега да ви кажа за моята мъка.Имам Мареа TD100.98г. колицата си има аларма, фабрично, сменях бушони, сменях батерии, нито централното тръгва нито аларма, но ми прави впечатление, че червения диод в купето светва, когато дам контакт или когато я угася.Как и какво да проверя и дали ще тръгне пущината.

    #2
    чета за някакви кодове за някакви бутончета и се пуля, айде моля ви някой да ме светн,е че нищо не вдявам от аларми.Ако някои има джип ще помагам, ама дайте да подкараме централното и алармата, че съм се отчаял

    Коментар


      #3
      Бих се включил

      И ние имаме Мареа от 1 седмица и се мъчиме да подкараме алармата. Защото нито отключва ни свири. Затова ще чакаме някой да удари едно рамо с по-добри обяснения за механици, не за програмисти

      Коментар


        #4
        Видях че е засегната темата с фабр.аларми на Мареа, и реших и аз да се оплача от моята. Купих си Фиат Мареа 1.8 16V HLX 1998г. с два сини ключа с интегрирани дистанционни управления за алармата в тях. За жалост не успяват да управляват нито централното, нито алармата. Смених и батериите, но диодчето на ключа едвам просветва и то за стотни от секундата. Ходих в Dinexpress и на други алармаджии, които като замерят дистанционното казват, че не излъчва никакъв сигнал. Ако някой колега се е сблъсквал с подобен проблем и знае някакъв начин за разрешаването му моля да пише. Благодаря!!! Иначе САМО FIAT !!!!!!!!

        Коментар


          #5
          Фиат Мареа 1.8 16V HLX 1998г. с два сини ключа с интегрирани дистанционни управления за алармата в тях. За жалост не успяват да управляват нито централното, нито алармата
          И при мен така, включвам я от аварийния (кръгъл) ключ и никакъв нишан откам дистанционните. Иначе, алармата си работи, като я включа през аварийния ключ и почва да пищи, лошото е, че не мога да я контролирам. При включено положение, аз очевидно съм вътре за да бърникам аварийния ключ, при отваряне на вратата за да изляза, алармата се включва и почва да пищи, не може да се изключи през дистанционните ключове, само пакс аварийния. Побвах с препрограмиране по описания в книгата начин - нищо не се променя. Бих сложил нова аларма, но кому е нужно, като си има фабрична, но така и не мога да я оправя. Сега дефакто и фактически съм без аларма, щото тая или е винаги включена, или винаги изключена. Пределно ми е ясно, че алармата не спасява колата, но първо, застрахователите я искат (е, там имам връзки, оправих се) и второ, централното е хубаво да работи и по друг начин, освен механичното заключване на шофьорската врата...
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            Има една тема на колегата 1115, точно описва как се отстранява този проблем Въпросът е, че не е много user friendly. Алармата и Централното по принцип се управляват от едно и също място с дистанционното. Когато централата на алармата си забрави ключовете става веселото. Лошото е, че ако нямате код-карите няма как да си препрограмирате централката. Трябва ръчно, да се разпоява, запоява и т.н. А, ето ви я темичката, описано е като "Прави едно, прави две": http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=23895
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              За да не пускам нова тема...И аз имам Marea Weekend 1.8 HLX 99. Има си фабрична аларма и за щастие си работи - само че само единият син ключ я управлява.Другия е мъртвец, а има батерии, светва като се натисне, но колата не реагира.Имам кодове за FIAT CODE, но не и за алармата...Предполагам по някаква причина си е забравила втория ключ колата.Значи операцията на 1115 е хитра и много полезна, аз имам понятие от микроконтролери и т.н., но като ми работи единия ключ честно казано не ми се рискува да го прецакам и него...Както разбирате не ми е спешно да подкарвам втория, но като мисля в перспектива ми се иска да работи и той.В официалния сервиз на ФИАТ нямат ли някаква машинка дето могат да извадят кода от алармата и вече сами да можем да си ги програмираме ?Май за FIAT CODE четох, че има нещо такова, но за алармата не знам ?
              FIAT Marea Weekend 1.8 HLX '99

              Коментар


                #8
                Колеги,четох темата на 1115 и доколкото разбирам имам голям проблем.При мен положението е следното:фабричната аларма си работеше,заключваше и централното,но в един момент въобще не задейства нищо.Диода на ключа си свети.Имам два сини и един червен ключ,но нямам код карта.Значи ли това ,че не мога да си възтановя алармата отново?Марииката е ELX.

                Коментар


                  #9
                  willow75bg написа:
                  Колеги,четох темата на 1115 и доколкото разбирам имам голям проблем.При мен положението е следното:фабричната аларма си работеше,заключваше и централното,но в един момент въобще не задейства нищо.Диода на ключа си свети.Имам два сини и един червен ключ,но нямам код карта.Значи ли това ,че не мога да си възтановя алармата отново?Марииката е ELX.
                  Търсиш работеща двойка плафон + аларма, обаждаш се на 1115 и ти решава проблема. Освен ако вече не е успял да изчете и чипа на самата аларма, тогава би трябвало да може да ти помогне и с наличните ти части.

                  Коментар


                    #10
                    Колега1115,ако можеш да се появиш да решим проблема.

                    Коментар


                      #11
                      willow75bg написа:
                      Колега1115,ако можеш да се появиш да решим проблема.
                      Пиши му лично съобщение.

                      Коментар


                        #12
                        Писах,но нямам отговор.Може да не съм споменал че ще черпя.

                        Коментар


                          #13
                          willow75bg написа:
                          Писах,но нямам отговор.Може да не съм споменал че ще черпя.
                          И аз имам да го черпя, че все нямаше време като ми оправяше колата.

                          Коментар


                            #14
                            колегата беше на почивка и без интернет.Ако проблема не е решен ще го мислим теи дни, че сега днес се зарил от задачки.

                            Коментар


                              #15
                              1115,не че нахалствам,но мнооого ще ти бъда благодарен,ако ми помогнеш. и цаца

                              Коментар

                              Working...
                              X